Prskalice farova ne rade

Automatic

Well-known member
Danas skinuo branik i obje pumpe se nalaze na posudi za tekučinu.Pumpa za pranje farova izgleda ko na gornjoj slici i veča je , a pumpa za pranje stakla je ko na donjoj i ima dva izlaza (valjda pošto je karavan jer pere i zadnje staklo).Pumpe su udaljene par centimetara jedna od druge ,a pokraj njih se nalazi i indikator za tekučinu.Nemam pojma kam sam gledao prvi put ali sad je mit riješen.Dizne za pranje farova sam morao rastepsti jer su bile zaštopane kao i dizne na haubi.Na moju žalost motorić za pranje farova je pukao pa curi tekučina ali dal se bu popravit(bar se nadam).
 

Konrad

New member
nije istina da rade uvijek nego rade kada su svjetla upaljena,znam to jer danju moram okrenuti rucicu da bih prao farove!btw sve je dobro dok motoric ne rikne onda su problemi em sto kosta dosta em sto je jako nepristupacno i tesko naci polovnjaka
istina...

pranje farova radi iskljucivo kad su upaljena kratka svjetla jer nema smisla da peru farove ako nisu svjetla upaljena


Meni je svjetlo preko balasta,a balast mi izgorio te nemam kratko svjetlo( a imam svu el. preko balasta,micanje farova,svjetla te zamikivanje svjetala kud motam volanom,a lexia mi piše da mi otišao kompjuter u balastu) .Mlaznice mi rade bez obzira na svjetlo (rade na pritisku vode) ,skidao sam ih i nemaju nikakav el. dio ni nisu spojene na ništa osim šlafića vode,I da istina je da rade kad svjetla nisu upaljena.Znači perači farova rade na c 5 ,2002 godina ,model sa svom opremom.Znam kaj sam napisal ,možda je tvoj model drugačiji ali na mom rade.
balast ti sluzi za napajanje zarulje...
Svjetla pali konfiguracija BSI/rucica svjetala/senzor za svjetla
BSI salje naredbu BSM-u koji pali relej i pusta struju na balaste a balasti na zarulje

mlaznice pokrece pritisak vode koji dolazi iz pumpe, pumpu pali BSM prema nalogu BSI ako kratka svjetla rade...

pranje ugasenih farova nije originalna konfiguracija


Automatic , ovde ima jedna pumpa za šajbu i farove,je l' tako?
krivo

Je i mislim da ima dva izlaza i nalazi se točno onak kak si na slikama pokazal
Pumpa za farove ima samo jedna izlaz
pumpa za stakla ima jedan izlaz ako nema zadnjeg brisaca, ako ima zadnji brisac ima 2 izlaza


neee 2 su pumpe 1 za farove,a druga za brisace
tocno


Možda je tvoj model drugačiji ,ali ako nisi skinul branik nemreš govorit o nečem kaj nisi videl.Na mom autu je točno onak kak je na slici koju je mrčela prikazal .Vadil sam branik pred tri dana i videl , te sam skidal cijeli sistem pranja farova.Znači na c5 3.0v6 2002 g. exclusive je tak.
krivo si vidio...


vidim da ste se malo pogubili...

slike su odvojeni sistemi jer u Citroen Service aplikaciji ima pranje farova i pranje vjetrobrana...zato je na svakoj slici po jedna pumpa..

ako imas pranje farova moras imati 2 pumpe...
 

Mrèela

New member
ako imas pranje farova moras imati 2 pumpe...
To sam čuo negde pre godinu dana,samo što nisam insistirao na tome da ne ispanem glup,pred majstorima ,a postavio sam slike tih sistema,pa smo se pogubili,a i ja onda nisam bio siguran da sam čuo ovo za dve pumpe. Moje pitanje : je li moguće isključiti pumpu za farove sa dijagnostikom? Ako kažem da,jesam li u pravu?:D



Danas skinuo branik i obje pumpe se nalaze na posudi za tekučinu.Pumpa za pranje farova izgleda ko na gornjoj slici i veča je , a pumpa za pranje stakla je ko na donjoj i ima dva izlaza (valjda pošto je karavan jer pere i zadnje staklo).Pumpe su udaljene par centimetara jedna od druge ,a pokraj njih se nalazi i indikator za tekučinu
Bravo majstore,napokon je rešena dilema sa pumpom za farove,umalo nisam i ja skidao branik da vidim šta se tamo nalazi. Meni je isključena ili je pokvarena.:D
Pozdrav za Automatika,i sve najbolje u Novoj godini!!!!
 

Mrèela

New member
ako nista drugo izvadis osigurac pumpe
Da li se može pumpa isključiti dijagnostikom?
Poenta je u tome što mi ne rade prskalice ,zato pitam šta može dijagnostika. Sutra budem vidio osigurač.
 
Posljednje uređivanje:

Automatic

Well-known member
Da se tec prije javil ne bi ispali konjusine.Kad se sveg zmislim i pogledam ovo na auto sve je tak kak je napisal.Svaka čast tecu .Usput uspio sam polijepit motorić i nadam se da nebu puštal jer je stvarno zalijan kak treba,a balast je iznutra oksidiran pa ga bum očistil i probal pokrenut prije nek se upustim u mjenjanje procesora.Imam par xantia za kučicu sad bum razmislil kaj da uzmem.
 

Automatic

Well-known member
Oni poklopci na prskalicama pucaju kao kokice...kad ih se sjetim...
Ja sam to riješio inox žicom ,onom tankom za okvire za med.Zagrijao sam vrh žice i tako probušio rupice na onom crnom dijelu i na poklopcima iza ušica koje su pukle.Kasnije samo provučem žicu i fino se mota.Drži ko saliveno i ništa se ne primeti jer ti poklopci služe samo da se diza ne povuće do kraja.Nisu odbijači vode več samo poklopci.

Jbg., čovek se uči dok je živ!:palac-gore:
Dobro smo i prošli,čovek birao reči.:doh:LOL
A zaj...e se konj a gde nebi magarci:)
 

Automatic

Well-known member
Tam kam dojde motorić u onu gumicu gurni komad šlafića da ne pušta vodu ,tj. da stisne gumicu na rub posude ,a na taj šlafič pokušaj prikopčat neki jaći motorič samo da je u ravnini rupe da može povuć.Nađi negdje na otpadu jači motorić i funkcionirat će ,ako ne uspiješ izvadi federe na brizgaljkama i stavi slabije pa će i slabija pumpa moći da ih otvori,ali mora biti i onaj u vrhu brizgaljke isto malo slabiji i funkcionirat će
 

Profiler07

Well-known member
pa ovo nije normalno da se rukama ne moze doci do pumpe...morat cu izgleda skidat branik...jel ima neko skicu gdje se nalaze sarafi na braniku?
 

atomislav

New member
Imas kad podignes haubu 4 tiple odozgo, na kraju branika kod blatobrana, srafovi sus pleha, i to je to. Povuces ka napred i ode branik! Probaj malo da rasturis motoric i razmrdas ga, kod mene je tako proradio. A i kad skidas branik, steta je ne skinuti posudicu i oprati od sljama.
 

Profiler07

Well-known member
ma kupio danas polovan motoric od serije 1,valjda je isto kao i na redizajnu,sutra cu to odradit pa da vidimo hocel proradit
 

Profiler07

Well-known member
skino branik,skino pumpuu i ne odgovara sa serije 1...morat cu probati mozel se sta modificirati sa ovom pumpom,inace na redizajnu je pumpa puno tanja i zato od 1.serije ne moze da uklopi u posudu nikako..
 
Na vrh