Prskalice farova ne rade

Automatic

Well-known member
Možda je tvoj model drugačiji ,ali ako nisi skinul branik nemreš govorit o nečem kaj nisi videl.Na mom autu je točno onak kak je na slici koju je mrčela prikazal .Vadil sam branik pred tri dana i videl , te sam skidal cijeli sistem pranja farova.Znači na c5 3.0v6 2002 g. exclusive je tak.
 

Automatic

Well-known member
Je točno tak je na mom autu,pod brojem 9 je samo indikator razine tekučine,ali neću više ulazit u temu jer nemam taj problem, a isti čovjek me uvjerava da pišem neistine a ne kuži razliku između koncentrata antifriza i normalnog , il i nas prca namjerno i smije nam se pred ekranom

Pozdrav.Isprika profileru ,imaš pravo postoje dve pumpe ali pumpa koja služi za pranje farova ne nalazi sae na posudi sa tekućinom za pranje stakla.Danas mi vrag nije dao mira i uspio isključit automatsko palenje svjetala i brizgalice za pranje farova nisu radile .Radile su samo za pranje stakla.One dizne za pranje farova su mehaničke ali rade pomoću jače pumpe koja se čuje još uz ovu pumpicu i čak netreba držat ručicu več samo potegnut prema sebi i one imaju određeni interval vremenskog pranja farova(isti princip ko kad se auto pali na gumb).One rade samo dok su farovi uključeni jer onda i ta jača pumpa dobiva struju preko nekog releja.Ovim putem se ispričavam profileru07 jer sam pogriješio i nisam bio u pravu.Nisam dalje išao provjeravat gdje se pumpa nalazi jer nisam imao nikog da povlači ručicu, ali sigurno negdje postoji jer ima dosta glasan zvuk.
 

Mrèela

New member
imaju određeni interval vremenskog pranja farova
Trebalo bi da se uključuju ,pri zadržavanja ablendera za brisače i posle 2-3 sekunde bi trebalo da tera mlaz vode u one poklopce ,a od njih se odbija voda u far,ja mislim da je tako . A da se može isključiti dijagnostikom ta pumpa za farove. Trebalo bi da je tako:confused:
 

Mrèela

New member
Znači sada sve znamo?!:hmmm:LOLLOL
I ko kaže da na forumu ne možeš ništa naučiti?!:D
Evo instalacije i vidi se priključak za pumpu
 
Posljednje uređivanje:

Profiler07

Well-known member
Automatic nikakav problem prijatelju ja nebih lupao napamet da nisam siguran u ono sto pisem!fora i jest u tome sto je ta pumpa(motoric) jaca pa ima i jaci pritisak da bi mogla otvoriti mlaznice!probao sam ja da spojim na obicnu pumpu ali ne ide nema snage kao ova!eeh sad u servisu je 50€ sto je previse za takvo sto,a polovna ne znam od kojeg sve auta odgovara osim C5...
 

Automatic

Well-known member
Možda nije problem u samoj pumpi već u nekom releju pošto najvjerojatnije pumpa radi preko njega.Mislim to zato što kad potegneš ablender nemoraš ga držat ,pumpa sama odradi taj interval špricanja bez da ga držiš više.Ja sam jutros skužio da mi se čuju dvije pumpe ,a pošto mi se svjetla automatski pale nisam prije obračao pažnju jer mi to stalno radilo.Danas sam preko lexie isključio auto svjetlo i nije radilo pa sam vidio da sam pogriješio u vezi tvog problema.
 

Automatic

Well-known member
A onda bi morala pokazat i da ne radi el. motor i to točno navesti koji.Nemoj se previše bazirat na dijagnostiku nekad te od:cenzura::cenzura::cenzura:e,pa kupiš dio ,a tebalo ga samo počistit.Najprije nađi motorič da vidiš da nije do kontakta.
 

c5sxhdi

New member
bio sam na terenu pa nisam stigao ranije odgovorit, u hr su u citroen servisu xenon žarulje 1200 kn/kom (160€), a zamjenske žarulje osram d1s su oko 800 kn/par (110€) a za zamjenu u neovlaštenom servisu pitaju 200 kn (25€)
 

Automatic

Well-known member
Ja sam kupio D2r za 250 kuna par.Boli me čije su ali nedam tolike pare za dve žarulje.Na kraju skužim da mi otišao balast,Je..em xenon i onog tko ga zmislil.Moram vadit far da bi mogao zamjenit žarulju.Laik nema šanse da ju zamjeni, kad nisam skinuo far trebalo mi 3 sata da se napatim i pokušam zamjenit,nakraju razrezo prst do kosti na one limiće.To je napravil vrag svoje mame.Ako neko hoće xenon za obične može zamjena samo nek si kupi balast i mjenjam za obične farove .Je..eš auto na kojem nemereš ni žarulju promjenit.Več su me dva put stepli po 700 kuna radi neispravnosti vozila pošto mi jedan far ne radi ,a to tretiraju pod neispravno vozilo,čak mi sam pandur rekao da bolje da se vozim sa ugašenim jer onda je kazna 500 kuna.
 

Profiler07

Well-known member
ja svoje zamjenim za 5min...nikakvo skidanje farova samo strpljenje!a kupio sam d1s Philips za 25€ komad naravno i super me sluzi (da kucnem u drvo :) )
 

Mrèela

New member
ja svoje zamjenim za 5min...nikakvo skidanje farova samo strpljenje!a
Da,samo Automatic je menjao trafo,a za njega treba branik i far dole. Mnoge za te sijalice opljačkaju,jer meni su rekli ostavi auto treba skidati branik ,i ko ne zna dobro ga odžepare.:D
 
Posljednje uređivanje:

Automatic

Well-known member
Prednji branik se skida vrlo lako.
eznam kak na tvom ali moj je V6 isve je natiskano uopće ne mogu skinut one poklopce sa stražnje strane fara,jer nema mjesta za gurnut ruku ,mogu samo odvrnut prstima ,ali zavrnut nemoguća misija,morao sam skiat posudu od hidra i sa druge straneakumulator da bi uopće mogao zavuć ruku.Što se tiče branika ide lagano ali ako nemate perač farova .
 

Mrèela

New member
Prednji branik se skida vrlo lako.
Znam ja ,a majstor je tražio 20-30 evra samo za branik,koji nebi ni skidao,pošto sam ja to znao,nisu ni radili ,a ni zaradili kod mene.Ima dosta ljudi koji ne znaju to, jer za njih je to Špansko selo,pa majstori klepaju po ušima.:D
 
Na vrh