Prskalice farova ne rade

c5sxhdi

New member
Poštovane kolege, čini mi se da i ja imam problem s mlaznicama, naime kod upaljenih svjetala pri pranju vjetrobranskog stakla bi trebalo prati i farove, staklo se pere farovi ne, čuje se pumpa ali mlaznice ne izlaze. Molim za savjet, da ih izvlačim ručno ili da ne diram, može li se onaj poklopac skinut i kako, odnosno kako da vidim crijeva, možda su odspojena ... ili ko zna šta
 

Mrèela

New member
Evo kako to izgleda
Ako duže držiš za pranje šajbe onda bi trebalo da rade. Možda su zaštopane ili su isključene.
 
Posljednje uređivanje:

AX-ja

èudo jedno
Poštovane kolege, čini mi se da i ja imam problem s mlaznicama, naime kod upaljenih svjetala pri pranju vjetrobranskog stakla bi trebalo prati i farove, staklo se pere farovi ne, čuje se pumpa ali mlaznice ne izlaze. Molim za savjet, da ih izvlačim ručno ili da ne diram, može li se onaj poklopac skinut i kako, odnosno kako da vidim crijeva, možda su odspojena ... ili ko zna šta
moze,uzmi nesto tanko plosnato tanko i izvuci mlaznicu van,pa vidi dal je zacepljena,ispod nje imas jedan osigurac i skines poklopac mlaznice
a crijeva ne mozes vidjet morao bis skinut branik,al da je crijevo puknuto,bilo bi ti mokro ispod branika.

mozda je i netko,(ako ti nisi prvi vlasnik)to i blokirao jer mlaznice trose dosta tekucine za stakla,pa ljudi to znaju blokirati.
 

Automatic

Well-known member
Prije par dana saqm vadio branik pa sam morao vdit i prskalice.Onaj poklopac morate ručno potegnut prema van a onda onaj dio koji se izvuće zablokirat da bi mogli demontirat taj isti poklopac za koji ste vukli.Iza samog poklopca je dio plastike koji treba navinut da bi se gornji dio poklopčića izmaknuo(pazite da ne slomite).Brizgaljku gura sama voda van a vraća ju feder isti onaj za koji čete vuć.Brizgaljka je zataknuta na donji dio fara i otkopče se tako da se na prednjem dijelu fara utisnu dva komadića plastike i samo ju izvućete.To pišem zato jer je na mom c5 već netko slomio kad je vadio.Inaće mlaznice moraju radit i po danu i nisu el.ograničene (rade uvijek kad perete šoferšjbu).
 

Automatic

Well-known member
Sve je kao na slici ali poklopac se ne da dignut.Mora se sa rukom držuči taj poklopac izvuć prema naprijed da se izvuće dio sistema i iza tog sistema se stave kliješta okomito da se sistem ne može sam uvuć jer je feder nategnut pošto smo diznu izvukli.Tek had je sistem blokiran može se skinut poklopac ali treba pazit da ne pukne plastika poklopca na gornjoj strani.
 

Mrèela

New member
Tek had je sistem blokiran može se skinut poklopac ali treba pazit da ne pukne plastika poklopca na gornjoj strani.
Automatik, da li se poklopci skidaju trajno,ako rešiš da sistem radi,da brizgaljka mora biti vani,bez poklopca?:whistling: Ili mlaz mora udarati u poklopac pa odbijati se u far?
 

Automatic

Well-known member
Poklopci su samo da se dizna ne povuće natrag nego se oni upru u branik i drže dizu napola nategnutu tako da je mlaz vode gorne još to malo.E sad dali mlaz udara u te poklopce neznam.Znam samo da kad bi skinuo poklopce dizna bi se vratila previše i onda kd bi uključio pranje mogla bi zaprt za unutarnji dio branika.Poklopci drže i odstojanje dize u odnosu na rupu.Zato sam napisao kad se diza potegne treba ju zablokirat nečim ili primit da se ne vrati.Mislim da se čak mora skinut branik da bi mogao otkopčat dizu od fara.
 

Profiler07

Well-known member
Inaće mlaznice moraju radit i po danu i nisu el.ograničene (rade uvijek kad perete šoferšjbu).
nije istina da rade uvijek nego rade kada su svjetla upaljena,znam to jer danju moram okrenuti rucicu da bih prao farove!btw sve je dobro dok motoric ne rikne onda su problemi em sto kosta dosta em sto je jako nepristupacno i tesko naci polovnjaka
 

c5sxhdi

New member
Pokušao duže držat pranje šajbe sa upaljenim i ugašenim svjetlima - ne radi. Odustajem od samopopravke jer planiram ići na servis zamjenit Xenon žarulje pa nek pogledaju i to.
 

Mrèela

New member
Pokušao duže držat pranje šajbe sa upaljenim i ugašenim svjetlima - ne radi. Odustajem od samopopravke jer planiram ići na servis zamjenit Xenon žarulje pa nek pogledaju i to.
Ne daj da ti prodaju priču ,kao treba da ostaviš auto i da treba branik da skidaju. ta sijalica se promeni za par minuta.
 

Profiler07

Well-known member
uhuuuu u servisu mijenjat xenon...to je druze "kupanje"!1 xenon sijalica kosta ko 100€,ja sam kupovao preko oglasa kod nas za 25€ philips i mogu ti reci evo 2godine slusa!istina je da je malo teze zamjeniti sijalicu jer trebaju "male ruke" ali se da zamjeniti za nekih 10min bez skidanja branika!a to sto ti ne pere je sigurno otisao motoric (pumpa)kao kod mene ali mi se ne daje 50€ za nju
 

Automatic

Well-known member
nije istina da rade uvijek nego rade kada su svjetla upaljena,znam to jer danju moram okrenuti rucicu
Meni je svjetlo preko balasta,a balast mi izgorio te nemam kratko svjetlo( a imam svu el. preko balasta,micanje farova,svjetla te zamikivanje svjetala kud motam volanom,a lexia mi piše da mi otišao kompjuter u balastu) .Mlaznice mi rade bez obzira na svjetlo (rade na pritisku vode) ,skidao sam ih i nemaju nikakav el. dio ni nisu spojene na ništa osim šlafića vode,I da istina je da rade kad svjetla nisu upaljena.Znači perači farova rade na c 5 ,2002 godina ,model sa svom opremom.Znam kaj sam napisal ,možda je tvoj model drugačiji ali na mom rade.
 
Na vrh