Promjene cijene goriva

mali_BB

Active member
Ono što dolazi bit će daleko gore od cijene kugle sladoleda. To svatko s malo razuma može vidjeti. Ali razum je davno zaboravljena i zabranjena stvar.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
"Sljedećeg tjedna litra dizela će poskupjeti za 83 lipe po litri, što znači da će nova cijena iznositi oko 13.97 kuna. Za litru benzina građani će morati izdvojiti 70 lipa više pa će ih litra koštati 14.56 kuna. Osim toga, poskupjet će plavi dizel i to za 84 lipe. Cijena litre plavog dizela iznosit će 10.09 kuna."

I najvažniji dio:

"Hinin sugovornik iz energetskih krugova ocjenjuje da su poskupljenja goriva, pa i ona veća, moguća sve dok traje energetska kriza uzrokovana ratom u Ukrajini. Dodaje, međutim, kako se poskupljenja najavljena za sljedeći tjedan teško mogu opravdati primjenom najnovijega sankcijskog paketa Europske unije prema Rusiji jer se njegovi učinci, tj. djelomičan prekid uvoza sirove nafte iz Rusije, očekuju tek za nekoliko mjeseci.

Zašto trgovci i opskrbljivači tako brzo reagiraju na najave što bi se moglo dogoditi, treba pitati njih, kaže on. Dodaje kako Hrvatska zapravo ne ovisi o dopremi sirove nafte ili derivata iz Rusije jer glavninu opskrbe osigurava morskim putem."


Pa, odgovor je barem jednostavan - lopovluk. Isto kao što kilogram brašna košta 10,99. Još nedavno je bio 3,99 i to u zemlji gdje se masovno uzagaja samo pšenica i kukuruz i čemu ne oskudijevamo i gdje je uvoz gotovo zanemariv.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Nisi puno propustio. Ni Mađari ga ne toče. Bio sam prošli mjesec tri puta u Mađarskoj poslom. Igrom slučaja sam točio dva puta. Nije bilo ciljano, nego mi se potrefilo i morao sam. Jednom na bp u Budimpešti, drugi put u Debrecinu. Odokativno, od pet-šest auta svi su točili premium gorivo. Drugi put mi vrag nije dao mira, pa sam pitao dečka koji radi za pultom. Ispočetka nije htio pričati (kao, ne smije), a onda je ipak rekao da preko 70 posto računa ide na premium goriva, pogotovo dizel iako se "običnog" dizela količinski proda više. Logično, jer kamioni, autobusi, itd. Premium dizel je skuplji nego kod nas. Preko 15 kn/l. Mjera zapravo najviše ide u prilog mađarskim autoprijevoznicima i poljoprivrednicima.
 

bono

Active member
abc
Znači mađari imaju šemu "jeftino gorovo samo za mađare", "al mogu i Slovenci i Srbi?" :) Šta mi drugi smrdimo? :)
možda je to naše gorivo☝
trebali bi pitati našeg bivšeg tzv. "ćaća"? tako je velika većina htjela u HR✌

poslao kolega ovaj tjedan mislim da ne treba znati mađarski☀
IMG-ded252f69b2a114072b3d144578c6c9b-V.jpg
 

ExOduS442xb

Racing
Ja sam sipao običan eurodizel na Ini i počeo mi je auto štucat na nižim okretajima npr pri dodavanju lakšeg gasa na 1500-600 okretaja i samo tada. Ne događa se uvijek već ponekad i baš me zivcira. Očito je osjetljiv na lošije gorivo
 

Cutac

Prèkaroš
Ja točim stotku u VTS i dalje, ali u ovom Sisku vjerojatno točim stotku koja tamo stoji već 4 mjeseca. Razmišljam o 95 i octane boosteru nekom, iako će to dići na 97-99.

Još mi samo fali da toliko pobenavim da sam doma miješam benzin :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Na vrh