Promjene cijene goriva

Cutac

Prèkaroš
Pa generalno da, ali ne zbog goriva, nego zbog motora.
Bar jednom tjedno da odvezeš 40-ak km u komadu. To ja radim sa ovim autima koji stoje. Ja sam u zadnjih 6 mjeseci sa VTS-om napravio 0 kilometara iz potrebe, a 3000 da ne stoji. Ja jesam više puta ciljano išao nekud, ali sam uzimao njega jer stalno stoji, inače bih radije sa c4 išao.
A isto tako, od jeseni i kiša u VTS natankam cca. 15 litara to potrošim i onda ga sa cca. 10 u rezervaru spremim nazad. Sad je otoplilo i suho je pa sam ga punog natankao jer ću ga češće voziti, ali inače je na rezervi bio parkiran.
 

ExOduS442xb

Racing
Benz od sutra na oko 13,80 a dizel na 14,15
Zasto nebi placali ko svabe, al da su place bar duplo nize :)

btw, zar nije dizel bio jeftiniji od benzina?
 

mali_BB

Active member
Mislim da možemo očekivati i da će litra benzina doći i do 20ak kuna. A što je najgore to nije najgore - to će povući za sobom ionako pretjerano skupu hranu i sve ostalo. A struja i plin...
 

Franz

Well-known member
Mislim da možemo očekivati i da će litra benzina doći i do 20ak kuna. A što je najgore to nije najgore - to će povući za sobom ionako pretjerano skupu hranu i sve ostalo. A struja i plin...
Cijena nafte je već u padu kao i tečaj dolara prema euru. Ali da se država već jučer morala odreći masnog dijela trošarina, trebala je.



Dolar prema euru

 

mali_BB

Active member
Ja imam 2 auta a 90% vremena provodim na biciklu. Do posla imam 6.5km i svako jutro idem biciklom. Najgore mi je kad moram klinca u vrtić. Onda je kombinacija auto pa ga ostavim i skinem bajk s nosača i dalje biciklom. Makar bilo i -17 ja pedlam. Jedini ne pedlam kad je kiša. To ne podnosim. Ali kažem, kompletna politika EU i naših "vlastodržaca" nas vodi u propast. Ali naravno, sve planirano i ciljano. Niti jedna kriza nije došla sama od sebe niti se dogodila slučajno pa tako ni ova.
 
Na vrh