Promjene cijene goriva

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Red večeras na benzinskoj. Ništa mi nije bilo jasno. Sad čitan kako će sutra krešit, priča se, za 30 lipa po litri. Do lita smo opet priko deset kuna. Mora se nahranit javni sketor, jbga. Barel $35.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Sutra poskupljuje gorivo. 15-20 lipa po litri, navodno. Ako je netko na praznom rezervoaru a ima para točit puni, eto prilike za ušparat par kuna :)))
K vragu sve, jer tamo di ja točin radi jedna zgodna cura. Uvik ima sexy Apios majicu i kad me pita "jesi li za čokoladicu", ja odma pokleknem i dvi kupin. Tako da mi sva razilika na šparanju do ponoći ode u cukar . :)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Psihološke granice, barijere i inhibicije. :) A, u stvari samo bezočna pljačka.

Cijena već prešla 10 kuna

Trenutačno se u Hrvatskoj cijene najprodavanijeg Eurosupera 95 kreću od 10,02 do 10,17 kuna. Cijene eurodizela kreću se od 9,53 do 9,70 kuna, a cijene autoplina od 4,62 do 4,99 kuna.
Gorivo od 10 kuna za litru benzina nije bila probijena od siječnja prošle godine.

Jeftinije je u susjedstvu

I dok cijene u Hrvatskoj rastu, gorivo je jeftinije u većini nama susjednih zemalja.
Tako u Sloveniji litra benzina košta 1,100 (8,294 kuna), a dizela 1,150 euro (8,671 kuna). U Mađarskoj benzin košta 1,160 (8,476 kuna), a dizel 1,180 eura (8,897 kuna). U BiH benzin košta 2,06 (7,99 kuna), a dizel 1,985 konvertibilnih maraka (7,70 kuna). U Srbiji benzin košta 1,230 (9,274 kuna), a dizel 1,300 eura (9,802 kune). Benzin i dizel jedino su od Hrvatske skuplji u Italiji.

U međuvremenu su na svjetskim tržištima cijene nafte prošloga tjedna blago pale, nakon sedam tjedana rasta, pa su skliznule s najviših razina u posljednjih 13 mjeseci.
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
prije tjedan dana litru stotke platio sam 10,77 na tifonu.
takve su cijene bile kada je barel koštao oko 100 dolara, dok je zadnjih tjedana oko 65.
mediji šute o tome kao i o nekada popularnoj psihološkoj barijeri od 10 kn.
dogovorna ekonomija dosegla novi nivo.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Je li treba kovid potvrda za ulazak Hrvata u BiH ili samo osobna.
Ne trebaš kovid potvrdu, ali je pitanje želiš li dizel iz rafinerije u Bosanskom Brodu? Navodno ga svi od tamo kupuju + onda svaki distributer ubaci svoj miks aditiva.
 

Milosh

Test
Ne trebaš kovid potvrdu, ali je pitanje želiš li dizel iz rafinerije u Bosanskom Brodu? Navodno ga svi od tamo kupuju + onda svaki distributer ubaci svoj miks aditiva.
Naravno da nije svaki dizel iz BiH iz Broda, otkud ti to?

U Gradišci imaš West Petrol, odlično gorivo iz Kopra (ne znam koja je rafinerija ali uglavnom stiže iz Kopra). Na Gazprom pumpama je iz Pančeva. Petrol je iz Slovenije. A Nestro je iz Broda. Nešković i druge manje pumpe izbjegavaj. Izuzetak od toga je BP između Dubice i Gradiške koja isto ima gorivo iz Kopra.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvati-po-gorivo-idu-u-bih-na-spremniku-se-moze-ustedjeti-i-150-kuna/2309332.aspx
Kad već odlaze po gorivo, automobili s hrvatskim registracijskim tablicama se nazad najčešće vraćaju i s duhanom te alkoholom, koji su u susjednoj BiH također jeftiniji. Ipak, najveći razlog njihovog dolaska ostaje gorivo koje, paradoksalno, u BiH pristiže iz Hrvatske, točnije iz Zadra. Kako piše RTL, razlika u cijeni posljedica je puno manjih trošarina u susjednoj zemlji. ghorvat ghorvat :love:
 
Na vrh