Promjene cijene goriva

Dalibor

Dado Tornado
Šta ima tačno u Kopru
blizu je italija, iz koje mnogi kod nas nabavljaju

To je običan dizel. Ubojica HDI-a.
Po čemu?
Što je to "običan dizel"?
Može li pojašnjenje ove tvrdnje?
neki od načina na koji dodatni aditivi u skupljem dizelu pomažu motoru (izvor: INA, d.d. - motorna goriva modernog doba):
  • sprečavaju nastanak i uklanjaju naslage na motoru
  • razbijaju i čiste štetne naslage na sustavu za ubrizgavanje goriva
  • omogućuju optimalno raspršivanje goriva u komori za sagorijevanje
  • smanjuju potrošnju goriva zbog manjeg pjenjenja
  • smanjuju brzinu korozije štiteći osjetljive komponente sustava goriva*
  • smanjuju trenje između pokretnih dijelova motora zbog povećane mazivosti

plus što bi rekao da kod nas "običan" jeftiniji dizel uopće nije za najmodernije dizelaše s euro 6 i novijom normom.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Eh da nije na snazi zabrana kretanja, bome bih se vozio, mjesec dana nisam vise od 30 km u komadu napravio, propadose mi auti.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas na NIS(Naftna industrija Srbije) pumpi tocim onaj kao poboljšani dizel. Gledam cenu od 152 rsd i sve se mislim da tocim benzin. Na kasi mi naplatila dizel, ne sećam se kad je zadnji put bila ovako "niska" cena
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
I tako je nafta postala bezvrijedna tekućina, koju plaćamo 8 kn l
Znao sam odvijek da je Sanader bio neshvaćeni vizionar. Utrpao je INA-u budalama Madžarima da nas spasi od propasti. :D
Kad je u Srbiji ispod 145rsd/l onda mozemo misliti koliko je u Svetu
Da je sirovu mukte dijele, u kartelu, odnosno, kako mu mediji tepaju, na mediternskom tržištu, bi benzin/diesel uvijek bili iznad 1€ po litri. :D
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Od ponoći...

Spremnik od 50 litara benzina trebao bi od ponoći biti jeftiniji za 8 kuna.
Dizel bi trebao još više pojeftiniti pa bi spremnik od 50 litara dizela trebao pojeftiniti 15,5 kuna.

Još da iman di potrošiti pun rezervoar. :D :D
 

Cutac

Prèkaroš
Ja radim malo kilometara, lani potrošio 1525 litara benzina.
Po cijeni od 10.70 kuna(ES100), to je 16317 kuna. Po sadašnjoj cijeni od 8.50 kuna, to je 12962 kune. Ja koji ne radim neke kilometre bih uštedio 3400 kuna na godinu dana. 3000 kuna su mi peleti, set guma+2 redovna, ...

Stvarno nas deru cijenama.

Treba uzeti kanistere ili bačve i natankati ih jer mislim da nikad više neće biti ovako jeftino.
Evo, na mom primjeru, dok nabavim bačve, stabilizatore benzina i sve to sredim, taman bih potrošio tih 3400 kuna.
 
Na vrh