Promjene cijene goriva

Franz

Well-known member
Narod je napokon progledao i to mi je drago. Nije skupo gorivo, nego država. Litra niti četiri kune. Vozili bi se i dan i noć.

PDV ide na trošarinu.... Pa p im materina!
Pojma nisam ni ja imao. Mislio sam da PDV ide na bruto proizvodnu cijenu + marža distributera, a da se trošarina obračunava na kraju. Ovo je dvostruki lopovluk da PDV ide na trošarinu. To je kao da na HRT pretplatu još obračunaju PDV.
 

Milosh

Test
Ovo mi je rang, ko kad sam kupio gitaru iz Japana pa poštarina EMS košta 140$ a ovi ti na Pošti kod nas udare PDV i na poštarinu, LADNO.
Tako je i u BiH, uzima se cijena robe + cijena dostave, pa se na to obračuna i doda carina, pa onda tek na sve to ide PDV.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
"Povodom poskupljenja goriva organizujemo trke u leru na Mišeluku.



Delimo vozila u dve takmičarske grupe:
Ispod 1.5 tona i preko 1.5 tona.

Modifikovanje auta nije dozvoljeno, svako auto guraju maksimalno 4 osobe.

Mogu i automatici.

Prvo mesto osvaja 20 litara goriva, drugo mesto 10, a treće jelkicu za kola i bmw privezak."

https://www.facebook.com/events/1757150674375515/

:D :D

Dodatak:

"Odlukom generalnog odbora takmičenja "Trke u leru" diskvalifikuju se svi vozači vozila marke "Alfa Romeo" zbog toga što su u ovoj disciplini već uvežbani."

LOL
 

Franz

Well-known member
Možda mnogima otkrivam toplu vodu, ali do večeras nisam znao odnosno primjećivao kako INA na svim benzinskim postajama u Zagrebu nema istu cijenu goriva. Konkretno, Eurodiesel BS se razlikuje (trenutno) od 9,94 do 10,04 od benzinske do benzinske. Da ne bude zabune, govorim o Eurodieselu "vlugaris", a ne o Extra Ultra Premium Class farbanju.

Npr. za provjeru uzmite onu u Heinzelovoj i neku random drugdje.
https://www.ina.hr/trazilica-benzinskih-postaja/9763
 

bbozak

Active member
Ista fora ko što na 0-24 inama često nemaju običan Eurosuper 95 nego samo CLASS, npr Miramarska, da ne kažem za Dalmaciju, isto različite cijene, još im ne radi oko Splita nigdje ona kartica obrtničke komore i INA-e za popust od 8lp po litri, kao "NE PROLAZI NAM KROZ SISTEM", da, već tri mjeseca u Trogiru ne radi to....
 

markan1000

Well-known member
pa već dulje vrijeme su različite cijene po pumpama... što posjećenija pumpa (na atraktivnoj lokaciji), to je uglavnom skuplja cijena
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Oprezno s takvima... ima i u Ri jedna takva, kao kamion većinom tankaju, jeftina, ali nakon njih se javi greška voda u filteru goriva :D
 
Posljednje uređivanje:

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
ima i u Ri jedna takva
Svako misto svoju pumpu ima... :whistling: Ima i u ZD jedna. Nećemo o imenima. :) Da je pet kuna litra jeftinija, ne bi taj dizel u HDi stavio. :cool: Ali Golfađije, raspali kombiji i stari M'rcedesi stoje u redu. :) Sve ima svoje kupce.
 

Mirage

Well-known member
Ja sam primijetio da me potkradaju na količini i to elegantno ali zar nisu kontrole goriva toliko rigorozne da se o tome ne bi moglo ni pomišljati.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
zar nisu kontrole goriva toliko rigorozne da se o tome ne bi moglo ni pomišljati.
Rigorozne ko porezna inspekcija u Agrokoru. :D

Extra Ultra Premium Class farbanju.
Ne bih rekao da je farbanje.
Ovo je moja statistika između "premium" diesela i običnog. Računajte da sam u DS4 2,0 HDi iz 2011. na manje od četvrtine tanka dolio "običnog" diesela do vrha. 7,84 l/100 km. Premium 6,72 l/100 km.

Autoput + grad pola-pola HR-SLO-Italija jednom tjedno.

Ali, statistika je majka zaeba. :D
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sam danas za 10.95 tankao. Ne pamtim kada je tako skupo gorivo bilo.

Ono što znam jest da sam hebao ježa jer ja tankati moram, a na cijenu ne mogu utjecati.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Od sutra benzin još jeftiniji od diesela. :)

Dekanić na N1 objasnio i razloge. Koga zanima, video je ispod.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=vGfcY0n2r5g[/ame]
 

Phantom

Drajver
da ne otvaram novu temu, idem u sobotu do Vrsara sa porodicom na more za praznike, zanima me gdje točiti kvalitetno gorivo odnosno na kojim pumpama, također vezano pitanje znam da sam se prošli puta zbunio na upit koji diesel da točim u hr...
hvala unaprijed na odgovoru
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Odličan izbor lokacije, meni naj mjesto na tom dijelu obale :D
Vjerovatno ćeš ić đir do Poreča ili Rovinja, tamo imaš Petrol koji je po meni najbolji kod nas po kvaliteti goriva.
U samom Vrsaru ti je jedna benzinska, Crodux... osobno izbjegavam, ali valjda neće auto krepat ako tamo jednom natankaš :)
 
Na vrh