Problem sa paljenjem!

AX-ja

èudo jedno
Pumpa uvek pumpa gorivo sa dna!
A ti si mogao da je središ tako što si vozio sa malo goriva,jer se pumpa hladi sa benzinom.:D Ni slučajno da si rekao ovima kod kojih si kupio pumpu, za za voženje pod rezervom. To više nemoj da radiš.:cool:
istina ne valja vozit na rezervi,ali ne moze njemu nitko zabranit ili ne uvazit garanciju zbog voznje na rezervi.
tako da dok traje garancija moze vozit kako hoce.
 

RI-C3

New member
iako sam bio često sa malo goriva ipak mislim da to
nije razlog da krepa pumpa za deset mjeseci
znam mnogo ljudi koji su godinama sa malo goriva
i sve ok.
Nadam se da mi se s novom pumpom nece opet
stvarati podtlak jer ce opet isto biti,trebao bi po
gledati taj odusak a neznam gdje se to nalazi?

Pumpa uvek pumpa gorivo sa dna!
A ti si mogao da je središ tako što si vozio sa malo goriva,jer se pumpa hladi sa benzinom.:D Ni slučajno da si rekao ovima kod kojih si kupio pumpu, za za voženje pod rezervom. To više nemoj da radiš.:cool:
Naravno da necu reci,ali nemoze to biti glavni razlog,
jedan od razloga moze biti .
Svakako cu sada drugacije,nikad vise na rezervi
 

AX-ja

èudo jedno
iako sam bio često sa malo goriva ipak mislim da to
nije razlog da krepa pumpa za deset mjeseci
znam mnogo ljudi koji su godinama sa malo goriva
i sve ok.
Nadam se da mi se s novom pumpom nece opet
stvarati podtlak jer ce opet isto biti,trebao bi po
gledati taj odusak a neznam gdje se to nalazi?



Naravno da necu reci,ali nemoze to biti glavni razlog,
jedan od razloga moze biti .
Svakako cu sada drugacije,nikad vise na rezervi

i nek ti tocno kazu sta je jel pumpa,bajpas il nesto trece,
stare djelove uzmi ako mozes,zamisli da ti opet pukne plastika

imas par postova prije opisano di je odusak,ja napisa.
 

Mrèela

New member
iako sam bio često sa malo goriva ipak mislim da to
nije razlog da krepa pumpa za deset mjeseci
znam mnogo ljudi koji su godinama sa malo goriva
i sve ok.
Nadam se da mi se s novom pumpom nece opet
stvarati podtlak jer ce opet isto biti,trebao bi po
gledati taj odusak a neznam gdje se to nalazi?



Naravno da necu reci,ali nemoze to biti glavni razlog,
jedan od razloga moze biti .
Svakako cu sada drugacije,nikad vise na rezervi
Ja sam stavio od 1,4 90ks 5 vrata ,evo prostudiraj http://service.citroen.com/docpr/affiche.do?ref=023006175001A&refaff=0230 06 175001A&idFct=FCT0512,pumpa ti nije otišla do kraja,a možda je ispravna,ponavljam, voženje sa malo ili nimlo goiva srada pumpa! Na ovom linku ima ovo što tebe interesuje.:D
 

RI-C3

New member
AX
dva puta sam ovaj tjedan bio kod mehaničara,već sam pisao tu o tome
Prvi put su mi rekli da je baypas pumpe i filter goriva bio u pitanju a drugi puta su mi rekli da je otišla pumpa goriva,pa sad ti budi pametan.

Mrčela-na tu stranicu se treba registrirati i dati sve podatke o sebi a to mi je bezveze,uostalom to je stranica za profesionalce:hm:

Uglavnom auto mi stoji i ne mrda nikamo dok ne dođe ta hebena pumpa
 

AX-ja

èudo jedno
znam razumijem te,al ako pumpa nabija tlak stalno 2bar,onda lako moze bit do bajpasa.jer kad pumpa crkne ona crkne.

ali to nista nije tvoj problem nek se majstor s tim igra,to je ionako njegova stvar.vidjet ce u cemu je stvar kad je izvadi van.
 

Mrèela

New member
AX
dva puta sam ovaj tjedan bio kod mehaničara,već sam pisao tu o tome
Prvi put su mi rekli da je baypas pumpe i filter goriva bio u pitanju a drugi puta su mi rekli da je otišla pumpa goriva,pa sad ti budi pametan.

Mrčela-na tu stranicu se treba registrirati i dati sve podatke o sebi a to mi je bezveze,uostalom to je stranica za profesionalce:hm:

Uglavnom auto mi stoji i ne mrda nikamo dok ne dođe ta hebena pumpa
Nije to ništa bezveze,nemoraš dati podatke prave izmisliš ako se plašiš.a i besplatno je ,par minuta da se prijaviš,ja nemogu da ga iskopiram pa da ti pošaljem,a tu je sve vezano za rezervoar i odušak.:D
evo oduška.
 
Posljednje uređivanje:

RI-C3

New member
znam razumijem te,al ako pumpa nabija tlak stalno 2bar,onda lako moze bit do bajpasa.jer kad pumpa crkne ona crkne.

ali to nista nije tvoj problem nek se majstor s tim igra,to je ionako njegova stvar.vidjet ce u cemu je stvar kad je izvadi van.
Pumpa radi ali slabo daje pritisak,e sada zbog čega je to tako ja nemam pojma,to znaju oni koji se kuže u mehaniku.
Ili je rezervar prljav,ili je problem u odušku,ili je pumpa zaštropana,ili je pumpa pri kraju,to je moj neki zaključak,a sad treba naći pravi uzrok.

Mrčala-
hvala ti na ovoj lijepoj slikici ,ali ja se ne usudim ništa sam dirati tako da mi to neće baš pomoći:)
Èekam da me zove mehaničar i da riješi već jednom ovo sranje.

Danas sam se vozio sa bratovom xsarom i zvijerka ide ko zmaj,prošla odavno 200 000 km i ima oko 12 god...mogu samo zamisliti na što će ličiti moj c3 kad bude imao te godine i tu kilometražu kad već sada zeza
Brat na xsari nikad nije promjenio filter goriva a pumpa mu radi i originalna je unutra,eto toliko o kvaliteti c3
 

RI-C3

New member
da,vrlo poučan tekst
tamo piše da su ove nove električne pumpe osjetljive ako se voze na malo benzina i pod rezervom,ali nije to tako generalno gledajući
mnogi voze pod rezervom i nikad ništa
 

Mrèela

New member
Mogao si podeliti s ostalima forumašima,ako si rešio i kako si rešio,da i drugi koji budu imali sličnih problema, da si mogu pomoći.:whistling:
 

RI-C3

New member
Dragi moji forumaši nisam se javljao proteklih dana jer nisam bio ništa riješio.
Auto je od prošlog petka (već 8 dana) čekao novu pumpu i nisam se ni pomakao 8 dana s njime.
Danas je stigla ta prokleta pumpa i odmah sam išao zamjeniti.
Evo stavljena je nova pumpa goriva,auto ide dobro i pali iz prve,odnosno sve je kako treba biti kao i prije ovih nedaća.
Dečko koji je danas mijenjao pumpu,radio je pa sigurno više od sat i pol,nije mi jasno zar toliko puno ima posla oko toga??

Rekao sam mu isto da pogleda cijevčicu za odušak i rekao je da nije začepljena.

E sad meni nije jasno ako je odušak u redu zbog čega se meni stvarao onaj jaki podtlak u rezervaru,bio sam uvjeren da je to zbog te cjevčice za odušak.

Uglavnom sada imam novu pumpu,podtlaka više nema (za sada),promjenjen je i fiter goriva.Auto dobro pali i ide.

A zbog čega mi se stvarao podtlak i zbog čega je pumpa riknula nakon 10 mjeseci,to mi nitko nezna reći..

Sve u svemu nadam se da će sada biti sve ok ,ali gorak okus je ostavilo ovo na ovaj moj auto,više nisam baš siguran u njega...

Ako koga bilo što zanima neka pita,rado ću mu sve potanko objasniti da i drugi ako slučajno budu imali ovakve glupe kvarove da se znaju pripremiti što ih čeka...
 

AX-ja

èudo jedno
ovako-ako je samo promjenio pumpu,onda ima posla.
treba izvadit kuciste van,rastavit izvadit pumpu,stavit drugu sklopit
vratit kuciste nazad

ako je komplet pumpa s kucistem onda ima 15ak min posla (ako sve ide ok normalno)
odvidas plasticnu maticu,izvadis kuciste,stavis drugo(pazis na gumicu) zavidas "maticu" i spojis cjev-konektor i gas.
 

Mrèela

New member
A zbog čega mi se stvarao podtlak
Možda zbog malo goriva ,a pumpa možda nije i valjala od samog početka,a možda i nije zamenio pumpu.Poslao sam ti sliku na kojoj se vidi sve ,pa si i sam mogao da je staviš,a manje bi vremena potrošio.Nemoj više da voziš sa malo goriva,radije naspi do pola,pa nakon neke kilometraže dospeš.:D
 

RI-C3

New member
AX-- promjenio je cijelo kučište sa pumpom,pumpa i kučište su povezani,to se mora komplet mijenjati ako sam ja dobro shvatio.Nemože se posebno mijenjati ono plastično kučište i sama pumpa.to je sve u kompletu zar ne??

Uglavnom sigurno je gotovo pa 2 sata čačkao tamo sa tom pumpom iza na zadnjem sicu.Izvadio je staru i stavio novu,vidio sam ,gledao sam iz daljega cijelo vrijeme.
Taj koji je mijenjao pumpu je bio bahat kao i gazda tako da nisam s nijme progorvorio ni dvije riječi.

Mrčela--naravno sad neću vozit pod rezervom,ma ne dolazi u obzir,ali ja i dalje mislim da to nije krivo što je crkla tako brzo.

Ako sad ikad primjetim da mi se opet stvara podtlak idem direktno taj isti dan kod svog provjernog mehaničara,a više nikada kod ovih muljatora kod kojih sam bio ovih dana.
Bolje nekad dati i više koju kunu da znaš na čemu si a ne ovako danima se hebati zbog jeftinijeg mehe..
 

AX-ja

èudo jedno
je je,u kompletu je kad kupujes.

ali ti mozes izvadit samo pumpu iz kompletnog kucista izvadit i zamjenit samo nju.
da se rastavit.
 

RI-C3

New member
u kompletu je sve promjenjeno
Matooo jel ide auto,ima li kakvih problema nakon što si stavio novu pumpu?
Jeli još imaš probušen čep ili si ga zakrpo?
Ja nisam probušio čep a mozda bi trebao da mi se opet isto ne desi
 

Mrèela

New member
Taj koji je mijenjao pumpu je bio bahat kao i gazda
Zato što si gledao,ko zna šta bi oni uradili da nisi gledao.Pa, meni su zato što sam gledao olabavili španer na zubčastom remenu,prešao sam 2500 km od velikog servisa,pa to je da pop....iš !

Jeli još imaš probušen čep ili si ga zakrpo?
Ti nema šta da bušiš,to je bio njihov posao da reše taj problem s podpritiskom.Pregledaj ti onu sličicu tamo ima to crevo za odušak pa lagano pregledaj,nema ništa dok ne zavrneš rukave.:D
 
Na vrh