Prikaz temperature motora kada postoji samo lampica

Matija

New member
Na C4, lijevo i desno gore od kilometar sata, u samoj plastici ima tako dva lijepa mjesta za male pokazivače temperature ulja i vode. :D Što ih đubrad nisu odmah stavili...

Ne znam koliko se vidi:

 

Dalibor

Dado Tornado
netko mi je rekao da na golfu 6 imaš pokazivalo temperature vode ali odmah nakon paljenja ode na sredinu skale i tamo ostaje bez obzira na sve :D
vjerojatno je stvar u nezbunjavanju ljudi...
možda i nije stvar u štednji i tak nečem...
 

gule

Active member
Samo štednja i ništa drugo...čista računica, jedan pokazivač košta 2 dolara, milijun auta=2 milijuna dolara! IDIOTI !
 

deda

New member
Pokazivače temperature već odavno ne meću ni drugi proizvođači,kaj mislite da ne postoji neki drugi razlog osim štednje?
 

Matija

New member
Aha, i onda budeš mjesecima bez auta i pitanje hoće li ti priznati nešto. I plaćaš kredit i tako...

Da ne pričam što kad garancija istekne?
 

Kobasièek

New member
Bok. Trebam pomoč. Imam C4 1.6hdi 66kw 04.g. Auto pokazuje antipllution foul a na dijagnostici pokazuje greške:
1.P0087 Fuel High pressure regulation pressure below reference
2. P0093 Fuel High pressure regulation pump regulation electrovalveopens less than the setting.
Ako netko zna šta je to bok bi mu jako zahvalan. I ako zna nekog dobrog majstora za to.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Da malo obnovim temu! Zasvrbilo me da ugradim termostat i da vidim kako ta temperatura u motoru diše. Da li je netko ugrađivao pokazivač temperature vode u C4 Vti 1.6 ili 1.4?? Treba mi samo točka gdje je moguće (uz što manje radova) pričvrstiti senzor (NTC).
 

dinko1981

Well-known member
Najjednostavnija i najjeftinija solucija ti je kupiti obd2 bluetooth konektor (4-5$) i instalirati jednu od besplatnih aplikacija (npr. Torque) i pratis temp. ali i xy drugih senzora. Takodjer mozes ocitati greske motora i brisati ih (ne sve ali vecinu da)
 

Milosh

Test
Tako je, nemaš potrebe da ista fizički ugrađuješ kad ta informacija već postoji u OBD sistemu, trebaš je samo pročitati i prikazati.
 

dinko1981

Well-known member
Meni bi bila idealna kombinacija tipskog androida koji imitira tvornicku navigaciju pa bi stalno imao na raspolaganju te informacije kroz neku od aplikacija ali cijene su malo pre velike.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Najjednostavnija i najjeftinija solucija ti je kupiti obd2 bluetooth konektor (4-5$) i instalirati jednu od besplatnih aplikacija (npr. Torque) i pratis temp. ali i xy drugih senzora. Takodjer mozes ocitati greske motora i brisati ih (ne sve ali vecinu da)
Icar OBD2 16 pin Vgate proizvođač može li taj na citro?? to je nekih 130kn plus poštarina. Silux.hr prodaje. To bi puno stvari riješilo.
 

Memphis

Active member
Da malo obnovim temu! Zasvrbilo me da ugradim termostat i da vidim kako ta temperatura u motoru diše. Da li je netko ugrađivao pokazivač temperature vode u C4 Vti 1.6 ili 1.4?? Treba mi samo točka gdje je moguće (uz što manje radova) pričvrstiti senzor (NTC).
Imaš na aliexpressu, ebayu tih setova sa čukom koliko hoćeš. Za postavit senzor najbolje ti je uzet ovak nešto.
1Pc Water Temp Temperature Joint Pipe Sensor Gauge Radiator Hose Adapter Size 28/30/32/34/36/38/40mm|Water Temp Gauges| - AliExpress
 
Posljednje uređivanje:

ZVAJ

Skoro zreo

radojkta

Member
Bravo! To je to. U međuvremenu su mi predložili i OBD tester sa bluetooth vezom na mobitel. Sad imam više rješenja.
Hvala svima na Forumu na pomoći. Lijep pozdrav i puno bezbrižnih kilometara svima.
Daj kad kupiš taj obd pokaži da vidimo jer i ja razmišljam o tome!
 
Na vrh