Prijedlozi i pitanja vezani za forum

Scorpyo

Active member
Sa lijevim klikom odabereš bilo koji dio teksta poruke (kao da ga želiš kopirati npr. u Word), dok otpustiš lijevi klik, pojaviti će ti se mali pop-up odmah pored koji nudi "Citiraj označeni tekst" ... dok to klikneš, citat će se automatski ubaciti u text polje brzog odgovora (kodiran u obliku koji sustav foruma kuži da se radi o citatu)
Jeste mogli to još malo više zakomplicirati? Aktivan sam na hrpi foruma i ovoga se nikada ne bi sjetio...

Sa druge strane, ovo nije loša ideja jer se ne treba ručno editirati HTML kod kada se želi citirati samo dio nečijeg posta.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
ovo nije loša ideja jer se ne treba ručno editirati HTML kod kada se želi citirati samo dio nečijeg posta.
Mislim da je to i bio cilj. :) A, i da se ne citira deset ekrana teksta, pa dolje netko napiše "ne znam" :) Kažem, _mislim_, nisam siguran.
 

markan1000

Well-known member
jedna kritika, već davno sam zatražio, s obzirom da nemam paypal, podatke za uplatu / donaciju i dalje odgovora nema. a od toga je sigurno par tjedana prošlo
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
uplati nekom pare tko ima pay pal
da, samo neka se rukuju prije da ne bi bilo nesporazuma. :D

jedna kritika, već davno sam zatražio, s obzirom da nemam paypal, podatke za uplatu / donaciju i dalje odgovora nema.
Pitat ću ujutro ogovornog na WhatsApp da vidim što je zapelo. Sad je ipak prekasno. :cool:
 

Ruske

Active member
jel samo moji videi ne rade? jer vidim sad u mom topicu, stavim link na video na yt, ne prikaze ga...i moje stare videe u topicu isto ne prikazuje...imate li i vi slicne probleme? jel problem foruma?

ok sad sam vidio u topicu ivan222-a da ni njemu se ne prikazuju...tako da direkcija foruma, pozabavite se time kad stignete :p
 

Ruske

Active member
ne radi normalno, nikako...stavio cijele linkove, cak sam stavio ispod prozora gdje bi trebao biti video link kojeg sa jednom razmaknicom, da si mozete kopirati i spojiti u slucaju da ne vidite i vi...i toga nema jutros...

chrome/win 7 takoder (mada vidim da cu uskoro staviti 10tku, jer mi nesto pocelo izbacivati svako toliko greske, da win explorer neke probleme ima + sta nisam mogao kliknuti desni klik na sliku da ju uploadam jucer, danas mogu)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Mislim kako to nije do foruma. Prije mi se čini da je Chrome ukinuo podršku za ovo i ono kako i inače rade. Zato sam ga i obrisao sa sistema.
Samo Frefox. Meni Firefox uredno radi i prikazuje videe. Chrome nemam.
 

mamut

C5
Donator foruma
meni se dešava i na jednom drugom forumu, doduše on je na SMF platformi

na vBulletin fporumima mi radi linkanje jutuba normalno
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pitam, ima l' nade? Svijet je otišao naprijed. Servo i klima ni u Rusiji više nisu dodatna oprema. Lada je odbacila dizajn iz '71.
Klima uređaj u domaćinstvima odavno više nije de-lux oprema, već se podrazumijeva poput vešmašine i frižidera, NASA je otkrila da bakterije na Zemlji nisu same u svemiru, a naš forum je izgledom i opcijama i dalje u dvije-tisuće-trećoj. Dokle tako, prijatelji? :)

A i čitanja preko šlapa-talka mi je puna qrčina. :)
 

vborovic

C5 modifikator
A što ti od opcija fali? Ajde, dizajn, tu bi se dalo raspravljati, možda nešto modernije uz responsive dizajn, no koliko pratim sadržaj, što se i kako raspravlja, stavlja, sharea, piše itd., mislim da je infrastruktura sasvim zadovoljavajuća, a bez uvrede članstvu, razina digitalne pismenosti nije prevelika da bi ljudi izvukli maksimum i iz ovoga što već sada forum nudi (neki ne znaju citirat post, kamoli nešto drugo ozbiljnije radit ... :D) ...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da nefunkcionalan QR botun buni ljude kod citiranja... ostalo je sve OK po meni. Od dizajna do funkcionalnosti... žalim što neki drugi forumi nisu poput ovog. Tako da što se mene tiče, može ovako do 2023. :D
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Mislim da nefunkcionalan QR botun buni ljude kod citiranja
Istina, to bi se trebalo popraviti. Mislim da je QR otišao, jer se citiralo bez selekcije i po kilometar-dva teksta. :D

A što ti od opcija fali?
Redom nabrajanja od najvažnijeg prema najmanje bitnom. :)
1. Responzivni dizajn (više sam na mobitelu nego na desktopu, a Tapatalk je užasno rješenje. Od push notifikacija do kupusanja tema, foruma. Trpa sve u đuture i opet mi promakne ono što me zanima)

2. Notifikacije a la facebook (citiranje, spominjanje, novi odgovori u temi. "Današnji postovi" su OK, ali ne zanima svakog sve. Netko želi obavijesti iz dvije, tri deset tema, a možda ne želi obavijesti iz svih 50-10 dok mnogima promakne i ono što žele vidjeti) ;)

3. Prikaz privatnih poruka kao postova u temi.

4. Bolja statistika (top dnevni posteri, tjedni, itd.)

5. Klasično + napredno citiranje kakvo već imamo, ali s auto skrivanjem kilometarskih citata.

6. Bolje embedanje sadržaja s youtube, FB, Tumblr, Pinterest, itd.

bez uvrede članstvu, razina digitalne pismenosti nije prevelika da bi ljudi izvukli maksimum i iz ovoga što već sada forum nudi
Mislim da ne treba podcjenjivati ljude, već se treba prilagoditi FB/YT generaciji. :) Ovdje treba imati entry level IT diplomu za sliku staviti u poruku. :) Onda 95 posto odustane, jer se na FB slika doda u dva tapkanja prstom, a ovdje u dvadest i dva klika mišem. :D

Vidim da je modernizacija potrebna, jer primam sve više i više upita u inbox o tome kako ovo i ono na forumu. :)
 
Na vrh