Prijedlozi i pitanja vezani za forum

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Pozdrav,
pitanje za znalce getriba od saxa 1.0 iz 97 da li odgovara i na 1.4 motor? Te na koje sve modele auti odgovara.

hvala unaprijed
lp

riječ getriba je bila označena crveno i klikom na nju ode na Yahoo. a tako je jučer išao i na neke druge stranice . s tim da na riječ možeš kliknuti samo jednom i više ne dok opet u nekom novom postu ne naletiš na neku označenu riječ.
Zlatko, čini se kako si nehotično instalirao malware. To je s korisničke strane, takvih stvari na forumu nema.

To je isto jedna vrsta ad-ova. Jedna od iritantnijih. Ja sam ih imao i ovo s bug foruma mi je sredilo.
Nemamo takvih reklama na forumu. Ovo je 100 posto s korisničke strane.

na Firefoxu imam oduvijek adblock plus
AdBlock u pravilu ubija besplatne sadržaje na internetu. Pogotovo one koji imaju AdSense reklame kojima, uz donacije, krpaju troškove za server. Npr. CFH.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Moj prijedlog, nadogradnja foruma na XenForo
To je super prijedlog. :) Samo što to zapravo i nije 'nadogranja', nego preseljenje na potpuno novu platformu. A tu je i cijena XenFora od 140 EUR + PDV + cijena dodataka, npr 'Garaža' itd. Da je samo tako, već bi odavno otkantali vBulletin. :)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo i ja ču vas podržati u ovome to bi bilo dobro i povoljnije nego li ovo mjesečno donirao sam i dosad pa mogu i od sad :grin:
 

vborovic

C5 modifikator
Ovih 25€ mjesečno vjerujem da će se i dalje plaćati/skupljati, to je samo za hosting, odnosno održavanje servera + godišnja registracija domene ... nek me Sale ispravi ako nije tako ...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ja sam bio predložio Sali financiranje cijele te licence, dozvole ili što je to već za XenForo. Onda je reko da "sam isuviše donirao dosad" i da ne može to prihvatiti. Onda sam rekao da ću mu samo uplatiti, pa neka kupi to, onda je rekao da će napraviti refund. :) Pravi se fin, neće pare primiti. :) Realno, nije to neka para za ovoliki i već uhodan forum. A, da je ugodnije raditi i koristiti XenForo, je i to 10x. Znam, jer sam aktivan na mnogima.

Ali, zay3bimo i tu priču. Što se financiranja foruma tiče, ovo je kilavljenje. Ja sam bio predložio da se stavi kao "potreban iznos" 25 EUR, jer server košta nešto manje. Za mjesec kad se ne skupi dosta, onda se prebaci iz prethodnog. Ali ni to više ne ide. Tko je mislio donirat, donirao je i tko donira redovno, taj donira i dalje. Godinu dana je predug termin. Nema toliko članova da bi se održalo.

Moj je prijedlog dobrovoljna pretplata od JEDNOG ili POLA EUR mjesečno. To vam je jedna kava mjesečno. 7,5 ili 3 kn mjesečno.
Uvesti opciju automatizirane pretplate preko PayPala koju svak može obustaviti kad mu više ne paše. Nek se skupi nas 50, eto para i za server i za Xenforo i za te dodatke. Ja ću se odma uključiti s dva eur mjesečno. :)

To je moj stari prijedlog kojeg sam mu uputio, ali nikad nisam dobio odgovor, pa sad šaljem ovako javno.
 

vborovic

C5 modifikator
Ja ću se odma uključiti s dva eur mjesečno.
Pretrgao si se ... :D ... moja ideja bi bila da se mjesec dana pred istek domene organizira skupljanje love (to je 19.10., pretpostavljam da je na isti datum isteka domene vezana i usluga hostinga) ... i onda reći, treba nam toliko i toliko, lova se skupi u par dana tko misli, i bok ... i dok se skupi, ključ u kasu od donacija i čekamo iduću sezonu da ponovimo postupak ...

Moj prijedlog i dalje stoji, ja sam Saletu nudio i besplatni hosting uz prethodnu mogućnost testiranja da vidi dal bi zadovoljilo s tehničke strane ... ako neće čovjek, neće, kaj mu ja mogu ...
 

markan1000

Well-known member
Za mjesec kad se ne skupi dosta, onda se prebaci iz prethodnog. Ali ni to više ne ide. Tko je mislio donirat, donirao je i tko donira redovno, taj donira i dalje.
naravno da ne ide, ja sam prije valjda 6 mjeseci pitao podatke za uplatu (nemam paypal), do dana današnjeg odgovor nisam dobio...
 

ZlatkoC4

Well-known member
moja ideja bi bila da se mjesec dana pred istek domene organizira skupljanje love (to je 19.10., pretpostavljam da je na isti datum isteka domene vezana i usluga hostinga) ... i onda reći, treba nam toliko i toliko, lova se skupi u par dana tko misli, i bok ... i dok se skupi, ključ u kasu od donacija i čekamo iduću sezonu da ponovimo postupak ...
Tko bih rekao da i ti možeš nešto i pametno smisliti :D

ovo je ok! skupljati svake godine recimo od 01.12-31.12 novac za cijelu sljedeću godinu koliko je potrebno već na god razini. :palac-gore:

Iako ne znam zašto ne bih isprobao besplatni hosting ali to moraju odobriti oba admina.
 

vborovic

C5 modifikator
Tko bih rekao da i ti možeš nešto i pametno smisliti
Što reći ... :D

Iako ne znam zašto ne bih isprobao besplatni hosting ali to moraju odobriti oba admina
Dio problema leži i u tehničkoj prirodi, moraš kopirati kompletni forum, a to nije par megabajta za prebaciti sve, vjerojatno dosta toga i prekonfigurirati, i tek onda na živo testirati da vidiš kako hardver podnosi bazu podataka i dnevni promet, uključujući i automatske skripte održavanja, mailanja i sl ...
 
Na vrh