Preporuka i iskustva za servis: ZAGREB, SISAK, ZAGORJE

Mirage

Well-known member
Evo moj servis nije ni u mom gradu ali gazda živi gdje i ja ja mu ostavim auto večeras i sutra navečer dolazim po svoj u međuvremenu imam zamjenski.
 

Cutac

Prèkaroš
Vulkal Velika Gorica.
Nisu poravnali točke na gumama sa ventilima, nisu namazali vijke mašću i još su ih pretegnuli.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam još u životu doživio da neki vulkić to napravi :D

Jel barem zbalansirano kako spada?
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Jel barem zbalansirano kako spada?
Iznenađujuće česta pojava. Ja bih iz iskustva rekao da njih barem 70 posto ne zna pravilno balansirati. Mene su trojica prošle godine vozala od toga da su mi krive flege, da gume imaju tvorničku grešku i da 'stroj ne laže'. Ne nužno tim redosljedom. ;) To su ovi HAKer kooperanti. Tek je četvrti vulkanizer rekao da je balans loš i odradio ga kako treba. Nakon toga je prestalo tresti.

A, što se Vulkala tiče, tamo su jedva optiku napravili i nakraju krivo podesili. Nisam se ni trudio reklamirati, jer kao da išta mogu dokazati. :(
 

Cutac

Prèkaroš
Nisam još u životu doživio da neki vulkić to napravi
E ja bome jesam, ovaj "moj" u Sisku koji na oko radi u šupi pazi na točku, namješta moment na pištolju i onda još prolazi sa moment ključem!
Trebao sam ići njemu, ali nije mi se dalo voziti gume u autu...

Jel barem zbalansirano kako spada?
Do 160 sam probao, čini se da je.

To su ovi HAKer kooperanti.
Meni su na Pandu na alu felgu nabili uteg umjesto da su zalijepili.


Mene su trojica prošle godine vozala od toga da su mi krive flege
Ovaj u Koprivnici koji je meni na Resolfen montirao...
OK, stavio je krivi prihvat za balansirku pa je pogrebao malo lak(ispolirao sam), ali čovjek ima oko sokolovo. Jedna felga je kriva, ali ono, odstupa pola milimetra od putanje koja bi trebala biti, ne znam kako je to vidio. I kaže da balans možda neće biti najbolji radi toga. Na kraju ne da je dobar nego, hmm, recimo da se joj je tako balansiranoj V indeks ograničavajući faktor, a ne iskrivljenost felge :)

A buraz je pak uzeo nove OEM alu za Opelijandere i valjda je već 3 puta balansirao i tresu.


Općenito je usluga puno kvalitetnija kod privatnika. Šta ove zaposlene u HAK-u i Vulkalu boli pimpač za jednu, dvije, deset nezadovoljnih mušterija. Plaća je tu, ovi koji se žale, odhebu ih na pultu ili u kadrovskoj i udri.
A privatnik neka 3 puta loše napravi i svi će čuti.
 

dekicazagi

New member
Dečki i cure, imam jedno pitanje.
Zadnje tri godine sam koristio usluge jednog fenomenalnog mehaničara iz Požege, živio je u zagrebu- Jurica se zove. E sada, izgleda da se čovjek prestao baviti servisiranjem i popravcima pa bi vas zamolio ako znate nekog dobrog ili barem poštenog mehaničara iz zagorja ili Zagreba da se razumije u hidrauliku i općenito u mehaniku bio bi zahvalan kada biste mi ga preporučili.

Moj auto je Xantia, ovo joj je posljednja godina da je kod mene jer ću je prodati ( a to bi želio čim prije, da mogu lakše kupiti novi auto) a trenutno imam problem sa hidraulikom.
Koda zadnjeg lijevog kotača mi curi LHM a i trebalo bi joj napuniti kugle, najbolje sve.

Pa, ako znate nekoga da mi kažete jer u svim servisima/radionicama gdje sam bio nisam našao nekoga tko bi brzo i efikasno riješio problem.
Hvala :D
 

Midja

New member
Pozdrav,

Ponavljam pitanje, ali mislim da je ovo sad pravo mjesto za to. Uglavnom, zainteresiran sam za jedan C2 VTS u Zagrebu i volio bih ga odvesti kod nekog servisera da mi ga provjeri.

Pošto nisam iz Zg, treba mi preporuka nekog servisera koji će to dobro i temeljito odraditi.
 

Cutac

Prèkaroš
Ovlasteni bi trebao raditi po principu "dobar dan, aj mi zamijenite to i to"?
Kog god pitam za spaner letve volana veli da nece to raditi jer ne zna sta je...
 

Dalibor

Dado Tornado
ovlašteni imaju drugačiju politiku poslovanja, ne žele eksperimentirati i riskirati reklamacije. pogotovo kada se radi o maloj lovi. da se dođe s drugim motorom u prtljažniku, tko zna, još bi se dogovorilo. mnogi neovlašteni rade na isti način
 

Cutac

Prèkaroš
Budemo vidili u ponedjeljak sto kazu. Makar bojim se da će biti kako kazes.
Pitanje je kak cu objasniti ovima sta uooce hocu.
 

Cutac

Prèkaroš
Velika pohvala za Citroen Kovinsku, čovjek je znao o čemu pričam i bio više nego susretljiv i od pomoći!!
Bilo bi 1200 kuna da se to zamijeni u ovlaštenom.

Sad, budem si naručio taj španer i probao sam, a ako ne ide, barem postoji netko tko bi zamijenio.

Zanimljivo da nitko osim jednog čovjeka nije znao o čemu pričam :D

Nazovi Krunu i zaleti se do Ri
To bi me ispalo, sa putem, slično ovoj cijeni, pa ništa.
Mislim da ćemo ja i moj mehaničar to riješiti nekako. Nemre španer biti jači od 4 ruke :D
 
Na vrh