Preporuka i iskustva za servis: RIJEKA

Silentshoot

Active member
Ne kužim likove poput tebe,znaju kakav je ovlašteni servis,da je skup i da tamo nemaju dijelove na zalihama kao što imaju lokalni dućani s autodijelovima,i ne opet idu tamo,zovu pa kukaju kakvi su,neljubazni,skupi itd., to je kao da ja odem u harman kardon kupiti zvučnike i onda pi+++++ kako je skupo,i kako nemaju kablove od 2kn/m. Nemoj nedužnim ljudima spominjati obitelj isto kao i tom ovlaštenom, nismo na planini, nego na forumu i mislim da dovoljno poštenja možemo imati jedni prema drugima. Razumijem tvoju ljutnju prema njima ali ne razumijem tvoje postupke i opetovano zvanje Mihelića a znaš kakvi su. I bez tvojeg komentra se zna kako se kod njih radi. Ali Riječani imaju samo njega od ovlaštenog pa je velika većina nas osuđena na njih, barem dok je garancija u pitanju.
 

deda

New member
Svi ovlašteni servisi imaju određene cijene dijelova i usluge,a ako nečeš tamo nađi drugdje neovlaštene,svugdje u svijetu za svaku marku je tako.Èemu takve rasprave,ak ti je skupo vozi Juga pa si sve sam nabavljaj kod Tokiča ili od frendova iz Srbije ili kopaj po otpadu.
Nije auto hitna služba pa svaki servis ima za sve dijelove kojih se netko sjeti od miliona izvedbi koje autoindustrija baca na tržište.Kak su svi osjetljivi na sebe,a pitanje je kak sam obavlja svoj posao koji radi.To je u redu,ja mogu za:cenzura::cenzura::cenzura:avat svakoga,ali mene ne može nitko............
 

Dalibor

Dado Tornado
ne znam kakvog bi utjecaja trebalo imati na cijenu imalo kupuje li se dio u ovlaštenom ili trgovini dijelova.
kada sam kupovao zamjenske koštali su približno jednako zamjenskim u trgovini,
isto je bilo i za originalne dijelove.
razlika u cijeni je bila različita koliko i između trgovina.

i često se moglo ispregovarati sa ovlaštenim servisima o ugrađivanih dijelovima.
ponekad nešto stavljam originalno nešto zamjensko.
 

Ruske

Active member
stvar je da neki ljudi koji su ovdje hvaljeni, u biti sam s njima i imao problema, ne na prvi pogled, nego kasnije nakon sta shvatis sta su napravili i kad shvatis ono sta su i na kraju dobro napravili, da si mogao opet jeftinije proc, a prosao si jeftinije opet od ovlastenog, ali jos uvijek ima jeftinije, iako ti se to vec cini dobra cijena i po preporukama odlicna osoba, na kraju i nije ispala nesto...kad sam radis je najbolje, makar kupio dijelove nesto skuplje nego odredene osobe mogu nabaviti s rabatom i slicno, ali barem si siguran u ono sta radis i poslije ako ti zaebes, onda znas da si ti kriv, a ne poslije biti u 100 cuda i misliti sta bi bilo da nisam isao kod tog i tog i slicno...zato sad radim c4 u kucnoj radinosti, srecom imam kolegu s posla koji se kuzi puno vise od mene (nije da ja neznam nista, ali neke stvari na kraj krajeva ni ne bi uspio sam), evo sad planiram uskoro nakon farbanja auta (hauba odletila na autocesti i napravila dar mar - vise u mojoj temi uskoro), idem raditi distribuciju u malenoj garazici daleko od svih prevaranata i ljudi koji se prave da znaju i slicno :)
 

Dalibor

Dado Tornado
A u kojoj to trgovini kupuješ originalne dijelove?
ako se pita recimo PA autodijelove za npr. farove,
reči će cijenu originalnog i zamjenske varijante koje je moguće naručiti.
siguran sam da taj originalni far bude slične cijene kao u ovlaštenom servisu.
u ovlaštenom je moguće da se ne spomenu zamjenske varijante,
a oni po vlastitom nahođenju smontiraju (skuplji) originalni, i onda ovlašteni servis ispadne "skup".

iako nisam najbolje shvatio sarkazam.
originalni dijelovi su pretpostavljam oni koji su prošli validaciju od citroena i isti su prvoj ugradnji.
naravno kvalitetniji i sa boljom razinom završne kontrole od zamjenskih plagijata.
tko je proizvođač je nevažno. i "kinezi" mogu izraditi originalne dijelove.
 

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!
Nešto mi prolazi kroz glavu da sam ovdje pročitao da u Rijeci ima super majstor za Citroene.
Budući da u ponedjeljak idem u Rijeku, zanima me tko to je jer imam mali problemčić pa bi ga trebalo pogledati. Cvili mi remen, a u mom servisu mi govore da cvili pumpa vode koju su mi zamjenili jer je navodno bila na zamoru, ali skvičanje se nastavilo. Zapravo, moram dijagnosticirati jel remen ili pully.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
MIslim da sam negdje već napisao trojcu za koju ja znam (a da se nisu diskvalificirali :D), Citropolis, Auto Kruna i Puž Auto... i tim rasporedom bi ja išao.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da malo obnovim friške preporuke...

Mehanika: Auto Kruna - Kastav
Struja: VAT servis - Kozala
Auspuh: Auspuh servis - Viškovo (Ferenci 9b)

Nemogu se požaliti ni na jednog :grin:
 

seas

New member
Vidim da je ova tema već pomalo zamrla pa da je probudim.
Ja sam član foruma već puno godina ali sam bio dugo neaktivan.
Citroenovac sam već stoljećima, još od vremena mog AX-a, možete misliti. Nakon toga sam 10 godina imao Audija 80, a onda povratak na Citroene. C4 (benzin) koji sam imao 7 godina pa onda staro za novo ponovo C4 (dizel) sljedećih 7 godina.
Sada sam prešao na C3 Aircross, dobio sam ga prije 5 dana. Super sam zadovoljan izborom, barem za sada.
Ja stalno koristim usluge ArkMihelića, za sve C4-orke, bez obzira na godine. AX sam sređivao i uglavnom poravljao sam, ali tada se je to još moglo.
Moja iakustva sa Arkom su super. ja nikada nisam imao problema sa njima, svi su poslovi obavljeni kao treba, u roku, kako je i obećano. Nikad nisam imao reklamacije na njihovu uslugu ili rad mehaničara.
Šta se tiče rezervnih djelova i čekanje na njih, da i ja sam čekao. ali gdje bi oni stigli kada bi imali sve djelove za sve modele koje Citroen ima. trebalo bi im skladište kao jedna hala luke Rijeka. a koliko bi to koštalo i koliko bi love samo ležalo na lageru da se i ne govori. problem je u tome šta nikada neznaš šta će od djelova sutra trebati. a možda neki od rezervnih djelova koje imaš na lageru nikada i ne prodaš.
Kada su mi trebali limarski radovi, naručio sam se, došao sam kako je dogovoreno i preuzeosam auto kako je dogovoreno. čekao sam naravno da stigne rezervni blatobran i vezni lim, ali nisam drugačije niti očekivao.
Cjene su više nego kod servisa koji rade sve, a pogotovo kod fušera koji rade u garaži, ali ja volim da su mi radovi upisani u servisnu knjižicu vozila. Dok sam imao Audi i njega sam vozio u ovlašteni servis i ponovo su cjene bile višlje nego kod "svaštara" i fušera. Ali ja mislim da se radi kvalitete i provjerenosti rezervnih djelova i iskustva mehaničara sa modelima auta, mislim da se isplati.
Sada će neki reći šta mi to treba. Istina, ali ja volim tako i tako ću i dalje raditi.
Meni je Ark sasvim u redu i svtarno nemam, u svim tim godinama, nikakvih problema ili pritužbi.
 

Mr Neutron

New member
Trebao bih preporuku za servis klime u Rijeci. Trebalo bi vidjeti gdje pušta.

Kruna mi je dosta daleko, a i iskustvo s njim mi je onako - meh.

Citropolis?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Isto će ti biti daleko, ali jedinu preporuku što se klime tiče sam dobio za ac Marinići na Viškovu.
Tamo bi se ja zaletio da moram, no osobnih iskustava sa servisiranjem klime u pgž nemam.
 

Mr Neutron

New member
Isto će ti biti daleko, ali jedinu preporuku što se klime tiče sam dobio za ac Marinići na Viškovu.
Tamo bi se ja zaletio da moram, no osobnih iskustava sa servisiranjem klime u pgž nemam.
Hvala na preporuci. Za njih sam isto negdje čuo da su ok za klimu. Baš rade i popravke klime? Ne samo punjenje?
 

Mr Neutron

New member
Evo, bio danas u AC Marinići. Napunili klimu, stavili i boju pa ćemo vidjeti gdje pušta. Očito je negdje sasvim malo, jer prolazi onaj test. 300 kn je punjenje.

Uglavnom, rade i sve vrste popravaka na atomobilima. Čine se ok i vrlo su ljubazni, da se razgovarati s njima (za razliku od nekih, kod kojih sam ostavio tisuće kuna, a ponašali su se nezainteresirano i jedva čekali da me odhebu). Odmah su me primili i brzo obavili posao. Mislim da ću im dati šansu sa budućim održavanjem. Uglavnom, javim ako se dobar početni dojam pokvari. :LOL:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaš ih navedenih u temi... ako je samo osnovno održavanje, kočnice ili tako nešto, možeš i kod Domeniginia na Školjić
 

nero81

Active member
Donator foruma
Ima u rijeci servisa da znaju promijenit ulje na auyomatiku? Tj da imaju onu pumpu. I ako znate koliko vremenski traje ta izmjena? Nije mi opcija ostavljanje auta
 
Na vrh