POWER STEERING FAULTY ?!

vandicazg

New member
pozdrav svima, evo sad su me zvali sa konačnom pričom - otišao je cijeli motor letve volana i cijeli dio moraju mijenjati :eek::eek::eek:
cifra sa rukama 4000 kn :eek::eek::eek:
mislim da će mi pozliti
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, koliko vidim mora kompletna letva nova... čini mi se da je sve ''u komadu'' sa el. motorom.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja ti mogu dat broj od ovog koji je meni radio senzor kuta na Pandi.
Je da on ne skida letvu nego mu moraš donijeti, ali možda je jeftiniji.
 

vandicazg

New member
hvala ti, ali to mi je malo komplicirano. poslala sam još par upita, ali mi se čini da je to ok cijena jer sam čitala po drugim forumima da cijene mogu biti puno veće, ne znam...

Morat ću staviti kartice u promet :)
 

vandicazg

New member
da, odjednom. vozila sam usporila da skrenem ulijevo i iskočila mi je poruka power stering faulty i volan se zakočio tj. bilo ga je jako teško okretati
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
vozila sam usporila da skrenem ulijevo i iskočila mi je poruka power stering faulty i volan se zakočio tj. bilo ga je jako teško okretati
1. Taj volan ne odlazi samo tako. Nosač četkica je pregorio (?) zbog nečega. (neispravan alternator/akumulator).
2. To je relativno star auto za takvu investiciju, pogotovo na tom dijelu. Ali, OK tvoji novci.
3. Ali, najvažnije, jesu li napravili dijagnostiku? Koju točno grešku izbacuje? Jesu li provjerili akumulator i alternator? Bilo je slučajeva gdje je zbog navedenog servo nije radio. Svakako je to uputno napraviti prije davanja 550 eura.
4. Dio se može možda reparirati, pa te sama demontaža i montaža izađu 700 kuna + reparacija i dio oko 400.
5. Otići u još par servisa...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Apsolutno se slazem sa kolegom iznad, iz prostog razloga jer je moj dugogodisnji serviser rekao da na autu moram da menjam aktuator, 700e. Otisao sam kod drugog, i kvar je bio u rucici menjača. Prelemljeno za 30e. Moj serviser je ok za veliki mali servis, i tako to. Nije dovoljno stručan za ovakve stvari. Iz tog razloga, ako mozes, raspitaj se jos malo. Neko proveren da vidi, vecina samo menja delove. Ne zele da dublje udju u materiju.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Slažem se sa svime kaj si napisal bvuk, osim s ovime :
To je relativno star auto za takvu investiciju,
Kao prvo, uopće neznamo o kojem se godištu i motorizaciji radi...kao drugo, hoćeš reči da "naše" škatuljice ne zaslužuju ulaganje od cca 4tkn ? Sram i stid da te bidne :shock::rofl:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Kao prvo, uopće neznamo o kojem se godištu i motorizaciji radi...kao drugo, hoćeš reči da "naše" škatuljice ne zaslužuju ulaganje od cca 4tkn ? Sram i stid da te bidne
:D

Oću reći, iz onog što sam vidio, da je to ona vrsta dijela na autu, koji u 95 posto slučajeva, ili ode u garanciji ili ne ode nikad u smislu koliko cijeli auto traje. Ovih pet posto, prilično sam siguran je dodatni faktor.
 

vandicazg

New member
dobila sam danas povratnu informaciju iz ovlaštenog citroen servisa kažu da taj originalni dio košta 12000 kn te da je ova cijena opravdana
hvala svima na pomoći

i ove naše škatulice zaslužuju da se u njih tu i tamo uloži. btw auto je star 7 godina znači još je dječak
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Naravno da je "original" uvik skuplji od nekog talijansko-poljskog zamjenskog smeća, ali to uopće nije ono šta su ti ljudi gori napisali. :)
 
Na vrh