POWER STEERING FAULTY ?!

Lidija

New member
Pozdrav,
i meni se dogodilo (bez ikakavih naznaka) na cca. 105.000 km isto, doduše ne u vožnji. Prilikom paljenja auta samo se pojavilo to isto upozorenje POWER STEERING FAULTY, uskličnik i simbol volana. Auto se ne može voziti, tj. užasno ga je teško pomaknuti i upravljati s njim. Sad je u ovlaštenom servisu i čekamo presudu. :eek:
Ne znam da li je to normalno da se takav kvar dogodi nakon 100.000 km, što će tek biti poslije?
 

vandicazg

New member
power steering faulty

Pozdrav svima,
imam pitanje ako netko zna odgovor:
iz čista mira mi se upalila lampica power steering faulty i više nisam u mogućnosti normalno okretati volan.
Išla sam malo čitati jer naravno da se to dogodilo u nedjelju ujutro i nemam koga zvati...
Uglavnom spominju se razni problemi: problem sa kompjuterom, dodavanje neke tekućine, promjena nekog osigurača...
Meni to ništa puno ne znači jer se ne razumijem u aute.
Izludit ću do sutra čekajući pa evo pitanje dali je netko imao ovakav problem, dali se mogu odvesti do mehaničara ili ću morati zvati vučnu službu, koliki kredit da dignem za popravak :grin:
Hvala unaprijed.
 

gambler072

C5 enthusiast
Nemoj voziti ni u ludilu, kad servo ne radi prakticno je nemoguce okretati volan. Ja bih prvo nasao nekoga da ga pogleda na licu mjeasta, mozda je nesto banalno, kao sto si spoenula nivo servo ulja ili osigurac servo pumpe,za te akcije ti nije potreban kredit, a rijesi se sad pa sad.
 

visaluteju

Well-known member
prakticno je nemoguce okretati volan
Gdje su sad one stare kamiondzije da se jave koji su okretali fapove i tamice bez serva :D :D

salu na stranu, zaista moze biti od osiguraca koji kosta 2 kune do servo pumpe koja kosta parsto eurica :) od napamet nema ništa pokusaj sama pregledati osigurace i provjeri nivo servo ulja to nije toliko zapetljano
 

vandicazg

New member
Hvala puno.
Nažalost nemam nikoga da mi to pogleda, jedino mogu tu najbližeg mehaničara pitati ako će mi htjeti izaći u susret.

Ja bi to sve vrlo rado provjerila da znam, ali nažalost ne znam.
Ono kad si žensko bez muža, dečka, brata. To zvuči blesavo, ali je sr... kad se nemaš kome obratiti.

budem pogledala na youtube možda nešto nađem.
uglavnom fala na odgovorima.
 

vandicazg

New member
provjerila sam osigurače, čak sam jedan i promjenila, ali nije to :thinking:

hvala puno na videu
već sam našla sličan video, ali nisam uspjela naći gdje ta tekućina ide.
pokušat ću opet.
 

Dalibor

Dado Tornado
sumnjam da c3 picasso ima servo pumpu, prije je da je riječ o električnom servu i problemu sa računalom...

ako ćemo već nabati, najlakše bi bilo provjeriti da neki od konektora nije malo izašao iz priključka na samom računalu, što je poznata greška na običnom c3.
te greške sa servom se resetiraju nakon nekoliko paljenja i gašenja auto, odnosno nakon par vožnji. možda bi moglo i isključenje akumulatora na 5 min...
ako je to jedina anomalija slobodno se može voziti
 

vandicazg

New member
sad ne mogu ništa više, sutra ću zvati tu prvog mehaničara ako će mi htjeti doći pogledati i riješiti to.
hvala svima.
javim sutra presudu.
 

vandicazg

New member
Evo obećala sam se javiti s presudom.
Prvo osigurači nisu, drugo u ovaj model se ulje ne nalijeva (skoro sam ga već bila kupila, koga interesira cijena za litru je cca 100 kn).
na kraju sam ga ipak odvezla do mehaničara iza ugla.
spojio ga je na kompjuter i rekao da je otišao elektromotor. točan iznos i detalje ću znati sutra jer je danas već bilo jako kasno.
hvala još jednom svima na pomoći.
 
Na vrh