Povećavanje snage motora

akiramar

Active member
Re: Chipanje? 1.6 HDI 92 FAP

Manje nego po cjeniku s obzirom da sam vec bio kod njega na chipanju Megana prije nekoliko godina, i definitivno manje nego kod drugih gdje sam se raspitivao.
Ali o samom iznosu ne bi....
 

grandepuconi

New member
1.6 hdi 92 ks remap

Jel radio itko? Koliko love,jel ima neke velike razlike tih 20-ak KS. Iskustva neka zna li itko ista. Hvala. 😎👍

C4 2011
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
@Akiramar je radio, ako se dobro sjećam. Naveo je super iskustvo s tim, a možda se javi i u temu.
 

grandepuconi

New member
Di se more odradit to za 300+- eura. Ima li koja firma da obavi posa kvalitetno. Nezanimaju me one varalice sto se spoje na dizne od 200eura pa navodno pojacan motor,a nakraju s tom varalicom samo daje vise goriva u cilindre i malo se osjeti razlike i to rusi dizne i motor. Htio bi ak odlucim bas odradit kako treba promjenit mapu u kompu.

@Phantom jesi nasao vec tko ce ti radit?
 

markan1000

Well-known member
vozio u c4 1,6 hdi motore od 90 ks (malo) i od 110 ks (puno, trenutno ga imam). I tu nema neke velike razlike u snazi, tako da ako se remapom dobije ista razlika - a na papiru bi trebala barem slična biti - ne bi se upuštao u to.
Kod "originalnih izvedbi" najveća prednost od ovog jačeg motora nije u snazi, nego u šestoj brzini i preciznijem mjenjaču manjeg hoda, a to se remapom nažalost ne može dobiti.
 

Phantom

Drajver
I tu nema neke velike razlike u snazi, tako da ako se remapom dobije ista razlika
nebi se složio, vozio sam auta koja su remapirana prije i poslije, razlika je očigledna...manja potrošnja, veće ubrzanje, veća konačna brzina...

Ajde pisi tu. Mozda ja svojem dam tih 20konjica sad dok se razradil na 280tkm
da malo search koristite,već bi saznali sve je napisano...akiramar kaže:
Citat:
c4 power:
Daj javi na koliko ga dižeš, kod koga misliš to radit i odprilike koliko novaca? Moj je c4 92ks hdi.
Chipao kod Tibora u 5. mjesecu, digao za 30tak konja i 60 Nm, tako da je sada na cca 120/290, platio manje od 2000 Kn (ali to je zato što sam kod njega već chipao Megana, inace bi bilo više).

Auto fino ide, potrošnja mi se malo smanjila, sada je na 6 l/100 Km uglavnom gradske vožnje (stan-posao-grad-stan). Prije je bila na 6,25.
Kad idem po autocesti, ako malo pazim (vožnja 110-130), potrošnja (prosječna) se spušta na 5,8.
i još jedna tema

https://www.citroenforum.hr/citroen-c8-127/cipiranje-8093/index3.html#post157150

:cool:
 

markan1000

Well-known member
to smanjenje potrošnje je na nekih standardnih 20 tkm ušteda 500 kuna godišnje. neću reći da nije puno, znači ako voziš 40 tkm godišnje isplati ti se za dvije godine. Ako je stvarno smanjena potrošnja.
Što se tiče maksimalne brzine, koliko često misliš koristiti maksimalnu brzinu na bilo kojem autu, a posebno na c4?
razlika u ubrzanju? i dalje je to isti 1,6 hdi, nema tu nekog pretjeranog spektakla.. da ga pretvori u 2,0, to bi bio poso.
ja se ne bi upuštao, ali svatko neka odluči za sebe
 

Phantom

Drajver
Što se tiče maksimalne brzine, koliko često misliš koristiti maksimalnu brzinu na bilo kojem autu, a posebno na c4?
razlika u ubrzanju? i dalje je to isti 1,6 hdi, nema tu nekog pretjeranog spektakla.. da ga pretvori u 2,0, to bi bio poso.

to znači ako voziš onih 130-150 da je manje napora za mašinu, tiša vožnja itd...:angel:
da imam 2.0 i dalje bi remap napravio, konja nikad dosta...:cool: a to nije mala razlika već govorimo cc 30ks...

ja se ne bi upuštao, ali svatko neka odluči za sebe


remaping nije ništa drugo već optimizacija formalne mape, jer citroen stavi default zbog toga jer isti auto se prodaje i u turskoj kao u francuskoj...tako da moraju računat faktore lošeg goriva, cesta, klime itd...to je ništa drugo nego optimizacija koju bi morali proizvođači sami praviti ali ne rade, neka vrsta upgrade
 

markan1000

Well-known member
jer citroen stavi default zbog toga jer isti auto se prodaje i u turskoj kao u francuskoj...tako da moraju računat faktore lošeg goriva, cesta, klime itd...to je ništa drugo nego optimizacija koju bi morali proizvođači sami praviti ali ne rade, neka vrsta upgrade
možeš mi ovo malo pojasniti na nekom primjeru, stvarno nisam shvatio
 
Na vrh