Potrošnja - Xsara 1.4i

frki

New member
potrosnja iz za xsaru I :

1.4

gradska vožnja: 9,7l

izvangradska vožnja: 5,8l

mješovita vožnja: 7,2

znači po tvorničkim specifikacijama troši skoro 10l po gradu
 

deda

New member
Toćno tak i sad gdje je tu tehnološki napredak u odnosu na potrošnju prije 30 god i više,ja ne vidm da su auti iste klase nekada trošili više,a koja sve ćudesa danas imaju natrpana na modernim motorima.
 

Dalibor

Dado Tornado
malo je za xsaru tih 55kw, čini se meni.
ipak je to dvije osobe teži auto od ZX-a.
kada je u ZX-u 3 ili 4 osobe dobro se osjeti ta težina i motor treba terat.
xsare imaju i 4 injektora, to može gorivo špricat ko da nema sutra.
 

deda

New member
Ustvari smanjili su potrošnju,ali su danas auti iste klase za 20 i više % teži,jer su im nasrali svega i svačega,natrpali velike i široke gume i potrošnja opet dođe na isto.
 

deda

New member
Eto ti primjer,ovaj moj GA ima 1,3 i 65 konjčeka, 800kg,najbolji CX u klasi i dan danas,troši isto ko Xsara i ide ko gluha kuja,opere Xsaru 1,4 na autoputu ko šmrkljivca,a u zavojima da ni ne pričam,a gume ima 145 R15.Da ne govorim da ga po ledu i snjegu voziš bolje i lakše nego ova nova ćuda sa svim mogućim ABSevima,ASRovima i slićnim kerefekama.Udobnost neću ni spominjat.
 

Tomislav23

New member
Pozdrav meni trosi 1,4i oko 6,5 do 7 litara normalne voznje.Tako da je tvoja potrosnja dosta veca jer imamo nas troje iste aute i svima otprilike isto trosi.
 

Graystone

New member
Xsara 1.4i 2002g.195 gume,omv 95 gorivo ljetna potrosnja 7.5-7.7 l,zimska od 8.5 do 9.7 pricam o medugradskoj vozni sa samo par semafora eto to je moja realna potrosnja...
 

walther9

New member
moja sa original gumama 195/55/15
otvorena stara cesta st-zg cca 6-6,5
autoput st-zg (100-110kmh) 8-10
grad 9-10

kako vaše povlače po autoputu
 
Na vrh