Potrošnja - Xsara 1.4i

Zmix

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Ne diraj ništa na glavi motora dok god ne počne kapanje ulja na dihtungu glave.
Upravo sam pričao sa drugarom koji vozi istu Xsaru kao i ti pa mi je rekao da njegova Xsara u proseku troši oko 7,5 litara a u gradu mu se potrošnja penje do 10 litara.
Drugar živi u Šibeniku koji je isto tako brežuljkast kao i Rijeka, e sad ako to ima neke veze... sve je moguće. :)

Samo ti to teraj! :)
 

iivvaannaa

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Ne diraj ništa na glavi motora dok god ne počne kapanje ulja na dihtungu glave.
Upravo sam pričao sa drugarom koji vozi istu Xsaru kao i ti pa mi je rekao da njegova Xsara u proseku troši oko 7,5 litara a u gradu mu se potrošnja penje do 10 litara.
Drugar živi u Šibeniku koji je isto tako brežuljkast kao i Rijeka, e sad ako to ima neke veze... sve je moguće. :)

Samo ti to teraj! :)
hehe..sad možda ispadam cjepidlaka za potrošnju.. al interesiralo.. malo sam vas ugnjavila.. :D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Koji? ;)
Ma,šta da ti pričam..nepoznaš čoeka :D:D

hehe..sad možda ispadam cjepidlaka za potrošnju.. al interesiralo.. malo sam vas ugnjavila.. :D
Ništa,ništa..:D zato i jesmo tu ;)

i nemoj sad da te nema na forumu dok se nešto ne dogodi xsari :whistling:

sad moraš pozvati na forum sve frendice koje voze citroen :p
Potpisujem :stovanje::stovanje::D:D
 

sax

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

motor 1.4 voli potrosit 10lit po gradu bez problema
dok sam imao KD filter zraka trosio mi je saxo 13 lit po gradu
 

Sale123

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

recimo grad, nije centar, prigrad..nije ono u prvoj stani kreni..onako u 3-4, okvirno 50-60 kn/h (posao-kuća cca 15 min), možda zapnem nekad 5 min, da je onako stani-kreni..
Moja žena je imala isto takvu Xsaru coupe 1.4i 98 god. vozila ju je na posao isto kao i ti (posao-kuća cca 15 min, znači kombinirana vožnja) potrošnja joj je bila između 7 i 8L (s tim da nije pazila na gas), kad smo išli na more znala se spustit na 6,5 L

Uglavnom ja sam bio u nevjerici, jer sam tada vozio Xantiju TD koja je isto znala popit po 7-8L, a dizel :shock:
 

sLi

Dr. Xsara
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

meni xsara na plin oko 8ipo kombinirane...s time da ima podosta kilometara
 

Torban Truba

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Sad kad čitam ove textove diže mi se kosa na glavi! Vjerovatno je s autom sve 5 samo uvjeti vožnje u Rijeci su takvi da stalno ideš uzbrdo i u nižem stupnju na višim okretajima prema tome i najštedljiviji auto će trošiti litricu više zbog konfiguracije terena svima nam je isto koji tu živimo. A i taj auto je kao i svi sve stariji i stariji tako da mu motor nije kao kod novoga naravno da mu eko nije baš nešto dobar jer vjerovatno ima i dosta tisuća kilometara pod kotačima! A nadovezao bih se da DALIBOROVU konstataciju za 1.6 16v motor uvjeren sam da taj isti troši manje od navedenog 1.4 jer je novije generacije jači moderniji i lakše podnosi masu od 1100kg s time je i lakše nosi tako da mu netreba puno za postizanje istih brzina kao i na 1.4 makini !
Ne znam kakve to veze ima, ako je uzbrdo poslije je nizbrdo :wtf:

Moja je 1.4 xsara II fresh, doduše ima 30.000 km-a, no potrošnja je 6,5 l, s klimom dođe do 7l, na otvorenoj cesti 6l ravno, no ja je ne tjeram preko 130,a ni način vožnje nije agresivan, stoga ako ima razlika u motoru 1,4 I ili II xsara, druga stvar, ali ako nema, bit će nešto ne štima s motorom.

Ne znam koji je to način vožnje ili ubzrdica pa da se popne na 10 l:confused:
 

hacti

made in france
hehehheheh moram napisat ovo jer cu puknit po savovima!!!! ja bi rekao da je nastupila neka neispravnost!!!! hehehhehheheeeeeeeh
 
Na vrh