Potrošnja - Xsara 1.4i

XSARA VTS

Member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Sad kad čitam ove textove diže mi se kosa na glavi! Vjerovatno je s autom sve 5 samo uvjeti vožnje u Rijeci su takvi da stalno ideš uzbrdo i u nižem stupnju na višim okretajima prema tome i najštedljiviji auto će trošiti litricu više zbog konfiguracije terena svima nam je isto koji tu živimo. A i taj auto je kao i svi sve stariji i stariji tako da mu motor nije kao kod novoga naravno da mu eko nije baš nešto dobar jer vjerovatno ima i dosta tisuća kilometara pod kotačima! A nadovezao bih se da DALIBOROVU konstataciju za 1.6 16v motor uvjeren sam da taj isti troši manje od navedenog 1.4 jer je novije generacije jači moderniji i lakše podnosi masu od 1100kg s time je i lakše nosi tako da mu netreba puno za postizanje istih brzina kao i na 1.4 makini !
 

XSARA VTS

Member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Pumpe regulatori pritisci tlakovi povrati gume injektori sve to može biti i nemora na kompjuteru neće pokazati ništa zato jer je kompjuter od xsare mizeran s minimalno funkcija! Netreba prepast ženu može biti milion stvari pa ne troši auto 50 litara.! Bez ljutnje i zamjerki TO JE PJESNIK HTIO REÆI
 

iivvaannaa

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

to me isto zanimalo dal kompjuter može pokazat..

svjesna sam ja i godišta i terena (uzbrdo-nizbrdo) i kilometraže (koja je vjerovatno i skidana prije nego sam ju kupila) itd.

Zato mi je glupo voziti ju nekome zbog toga, može biti tisuću stvari koje će mi netko možda bespotrebno promijeniti jer misli da je to-to (a takvih slučajeva ima dosta) i masno naplatiti..možda bi bilo bolje, možda isto..ne znam..

Nekako sam mislila da može kompjuter pokazat, pa se riješi greška koju izbaci, nema previše prčkanja po ostalom.. al očito to god. xsara nije toliko sve u elektronici..

zato sam i tražila malo mišljenja i savjete..
 

1587 VTS

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Po meni ti je potrosnja normalna za xsaru 1.4i i gradsku voznju. Ta masina je poznata po tome da nije neki stedljivac i starije je konstrukcije. Ne trosi skoro nista manje od 1.6i 16v kojeg ne moras tolkiko pilat da postignes isti tempo. Moj susjed ima isti auto, 2003. god. sa 67 tkm i trosi mu po gradu 10-10.5L. Covjek je ozbiljan, ne divlja s autom i pouzdan kao primjer.
Grad inace nije mjerodavan pojam za usporedbu potrosnje jer previse faktora utjece na istu, da ih sad ne pisem, mozda su vec spomenute. Zato bolje testiraj potrosnju na otvorenom, iako mislim da ti je sve ok ;)
 

ledolomac

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Meni je potrošnja bila uvijek od 7.5-8 litara.To znam jer sam je vozio 12 godina a i još je imam.Radi se Xsari I i o motoru 1.4.S njom sam napravio 175000 km, i uvijek sam je punio do vrha i kilometražu vraćao na nulu da bih znao koliko sam prošao.Mislim da je stvar u načinu vožnje i redovnom održavanju auta.Auto je bio redovno servisiran i na njemu su po intervalima mjenjani svijećice, filteri zraka , ulje na 10-15000 km itd.Potrošnja od deset litara je pretjerana,i nešto ne štima.na otvorenom ne može potrošiti više od 6.5 litara i to uz žestoku vožnju. Imam je i sada, ispravna je sto posto a potrošnja je kako sam i naveo.Ipak je to auto s osam ventila i težinom od samo 1020 kg.
 

Olaf

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

ovisi kakvi su uvjeti voznje, ako su veca opterecenja jer su uzbrdice to je ok potrosnja
 

iivvaannaa

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Meni je potrošnja bila uvijek od 7.5-8 litara.To znam jer sam je vozio 12 godina a i još je imam.Radi se Xsari I i o motoru 1.4.S njom sam napravio 175000 km, i uvijek sam je punio do vrha i kilometražu vraćao na nulu da bih znao koliko sam prošao.Mislim da je stvar u načinu vožnje i redovnom održavanju auta.Auto je bio redovno servisiran i na njemu su po intervalima mjenjani svijećice, filteri zraka , ulje na 10-15000 km itd.Potrošnja od deset litara je pretjerana,i nešto ne štima.na otvorenom ne može potrošiti više od 6.5 litara i to uz žestoku vožnju. Imam je i sada, ispravna je sto posto a potrošnja je kako sam i naveo.Ipak je to auto s osam ventila i težinom od samo 1020 kg.
oš se mijenjat? :D

ovo što ju ja imam..održavam je..šta je bilo prije..ne znam..
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

ako ima uzbrdica, ima i nizbrdica, a ako je u brzini ova xsara na nizbrdici ništa ne troši :D
tak da sve ima svoje
 

Olaf

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

tko zna u kakvom je stanju motor, ako je unutra los nemoze trosit 8 litara, a i ima lose izgaranje kad smrdi benzin na ispuh...
 

deda

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Bezolovni uvjek smrdi(po trulim jajcima,ko zna kakva govna meću u njega za sprećavanje detonacije)
 

iivvaannaa

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

zaboravila sam vam napisati još nešto, mehaničar mi je rekao da bi uskoro trebala reparirati glavu motora (ako sam dobro skužila) jer da bi mogla skoro počet puštat.. tako da to uskoro namjeravam napraviti..

može li i to uzrokovati veču potrošnju? (nemojte me ubit da to nisam prije spomenula, totalno sam smetnula s uma) :eek:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

Ja sam svoja iskustva s gradskom potrosnjom xsare vec rekao..ko mi vjeruje-vjeruje..
Vjerujem da u RI potrosnja nemoze bit puno manja od onog sto je Ivana navela..:whistling:
 

goldy

xsara coupe
Vozim Xsara-u 1.4 50% grad i ostatak otvorena cesta. Ako bas jako pazim pitrosnja moze biti oko 6.2l, medjutim za normalnu voznju krece se od 7.1 do 7.4. Ako se desi malo vise gradske voznje sa klimom onda se popne na 7.7. Tako da potrosnja zavisi cini mi se ponajvise koliko se vucemo po gradskim cepovima, a manje od stila voznje (ne racunajuci jurnjavu auto putom i sl). Generalni prosjek u zadnjih 6 mjeseci (znaci hrpa zime i sada klima) je 7.4.

Auto je star 8+ godina i odrzavam ga i vise nego redovno, a vecinom tocim obicni Tifon 95 benzin ...
 

iivvaannaa

New member
Re: Potrošnja - xsara 1,4i

sta bi mogla uskoro pocet pustat?
iskreno nisam baš shvatila.. pa neću tu pametovat i sramotit se..

glava motora i da je nešto počelo puštat..ne znam dal ulje il šta već na tom mjestu može puštat..ali je to kao neznatno i ne moram sad isti čaš to riješavati ali da imam u vidu da to moram napraviti.. koliko sam skužila dat glavu reparirati ili tome slično..
 
Na vrh