Potrošnja goriva

liberty

Well-known member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

evo moj ima nešto preko 5.000 km
za sad sve ok
dosta tih auto - ok za vožnju autoputom

potrošnja autoputom dobrim tempom (prosjek po BC 104 kmh) nekih 6,8 litara/100 km
a u gradu oko 8,5 litara/100 km
 

1587 VTS

New member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

evo moj ima nešto preko 5.000 km
za sad sve ok
dosta tih auto - ok za vožnju autoputom

potrošnja autoputom dobrim tempom (prosjek po BC 104 kmh) nekih 6,8 litara/100 km
a u gradu oko 8,5 litara/100 km
Tvoj je C3 II ;)
P.S. Skupio sam i ja sa svojim preko 8500 km u 5 mjeseci, suvisno je spominjati da sve funkcionira ko sat, sve je bolji i bolji i sve mi je drazi. Iduci mj na 10 tkm po obicaju mijenjam ulje i filter ulja i vozi dalje do 20 tkm i godisnjeg servisa :euforija:
 

RI-C3

New member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

U subotu sam išao kombinirano autoput i otvorena zavojita cesta.
Autoputom sam išao prosječno oko 90-100 kmh a otvorenom cestom oko 70 kmh.Potrošnja na 100 pređenih kilometara mi je bila rekordno niska po računalu čak 5.6 lit.
Ali naravno kad je u pitanu grad ispod 8 lit nema šanse.

A onaj tko kaže da mu u gradu troši 6 litara taj laže.Mislim na motor 1.4,75ks
 

koska

New member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

u ljetnim mjesecima kada želim vidjeti koliko auto može najmanje trošiti potrošnja je 4,9 litara. auto je 75 ks, vozim se na dionici gdje ima uspona i nizbrdica a sve to nadoknadim na nizbrdici gdje s najvise točke u idealnim uvjetima u leru dojedrim oko 3 do 3,5 km.. inače izrazito često vozim auto u leru, auto puno i na ravnici ide po inerciji, akceptiram cestu ispred sebe, izbjegavam kočnicu koliko god je moguće i stiskanje gasa:p
 

RI-C3

New member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

Baš sam pred neki dan pomno promtrio motor nebi li našao kakvu flekicu od ulja ili čega drugoga na motoru,ali nisam našao niti jedne fleke,sve je potpuno suho.
Znam kad sam imao peugeot 206 da mi je dosta slinio ulje,ali evo na ovome još nisam ni kap ulja našao .
U 3 mjesecu sam napravio servis (ulje i filteri) i od tada nisam ni kap ulja nadolio a niti vode,ništa ne troši,uvjiek su tekućine na maksimumu i tako cijelo vrijeme stoji.

Što se tiče potrošnje,nije ona toliko velika nego ja sam uvijek nekako u škripcu sa tom lovom pa mi je zato uvjek auto kriv,moram nekog okrivit:D

Kada se ovaj motor (1.4,75ks) vozi umjereno on troši sasvim normalno za grad a to je 7-8 litara ljeti i 8-9 litara zimi.
Na otvorenoj cesti redovito ga spustim na 5-6 litara.

Ali kada se želi malo jače stisnuti gas e onda se naravno i primjeti veća potrošnja.
Al kažem sa umjerenom vožnjom potrošnja je sasvim OK.
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

većina toga stoji, a potrošnja je takva, samo pri 110km/h na ravnom troši oko 5l.

pozicija za sjedenje za više ljude je super, zato se i prodaje, 194 ovdje.

servo je za mene odličan, bolji nego na C5.
 

Josip27

C3 HDI
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

ha ha netko je reka sa citroenom stalno nekih igrica. imam c3 1,4 HDI iz 2004. ja ga kupio sa 60 TK 2007 god. trenutno ima 150 TK. prošle godine radio veliki servis (puno platio),,,do tada sam samo radio servise na 20 TK ili godišnje, mjenjao dva puta žarulje kratkih svijetala i stabilizatore 150 kn svaki. trenutno imam nekakvo lupanje naprijed lijevo a majstor mislio remenica na motoru pa mi to zamjenio 850 kn + ruke + vijak=1000kn. a problem i dalje stoji tj lupa kada je hladan a nakon 30-ak kilometara prestane,,,JA SUMNJAM NA zatezač remena (španer), pa vam javim kada i ako to riješim. do tada pozzz svima.

PS potrošnja kao upaljač 4-5L Ali, eto, sve to on nadoknadi sa ostalim problemima
 

RI-C3

New member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

da,i ja imam isti takav kao ante66 i u ove 2,5 g što ga imam je više-manje sve ok ,ali zaista velika mana mu je ta potrošnja.i meni je sada po zimi 9-9,5 lit

Sutra idem u Trst sa svojim citračem,jedva čekam.Probat ću spustiti potrošnju ispod 5 lit
Meni je rekord po računalu na otvorenoj cesti 5.1 lit
 

diegos

Well-known member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

Uff dobre su vam te potrošnje, ja teško idem ispod 6.5 :)
Vozim po svakakvim cestama, a često je auto nakrcan, pogotovo na duljim relacijama... Tako da je s 1.4 benzincem vrlo veselo, a tek na uzbrdicama... Evo kako mi se otprilike kreće potrošnja, s tim da baš ne štedim gas previše:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/526540.html

Inače sam dosta zadovoljan autom, s obzirom na to kako čujem od ljudi da imaju razne problemčiće s citroenima. Služi me dosta dobro već 6-7 godina, a to što mu fali jedno 100 KS i više prostora, to je već druga priča :D
 

C3st

New member
Re: Kako ste zadovoljni sa C3??

kupljen nedavno.. 1.4i sx , 2004 godina, zasada zadovoljan, samo mi se potrošnja čini malo veća..
 

Vojvodina

New member
(Pre)zadovoljan za ono što koristim.
Posedujem ga od 2008., na tabli će uskoro 250 000, kad je kupljen imao je oko 80 000. Za svo to vreme, nemoguće je biti bez kvarova, međutim ništa ozbiljno za sad.
S njime sam obišao Evropu (do Hamburga nekoliko puta). Kao što su u Top Gear-u rekli, kad mi pootpada sva plastika, auto će trajati zauvek. :)
Potrošnja je 5l kombinovane vožnje zimi, leti ne preko 4,5. Zimi kad imam sve 4 zimske (inače 14ke su mi točkovi), prolazi kroz visok sneg bez problema - negde gde i mnogo bolja kola ostaju zarobljena.

Navešću neka sitna iskustva sa kvarovima što sam imao:
- brava za ključ na vratima mi više ne radi, ključ neće da udje ceo (čitao sam da je to čest kvar)
- daljinsko otključavanje mi je poblesavilo nakon što sam u njega ubacio aftermarket radio (nije reagovao na ključ, mislio sam da je kvar u njemu), rešenje raskačio radio - centralna brava proradila lucky guess .
- crkao mi je osigurač za zadnje desno svetlo (prvo sam mislio da je sijalica), rešenje je bilo što je majstor morao da kupi polovan ispravan BSI i da se prelemi osigurač baš na ploči, znači ne postoji zaseban da se utakne
- radio mi je crkao odnosno FM tjuner nije više pronalazio stanice, a nakon toga i CD player, rešenje kupovina original polovnog oko 40e
- trenutno imam problem (nadam se da je u pitanju senzor temperature rashladne tečnosti) - pitanje sam postavio u odgovarajućoj temi
- promenio sam jedan akumulator, prošle godine čini mi se
- uzeo sam skoro prednje Monroe amortizere (stabilizatore i kugle), ali me od tad zeza neka škripa preko ležećeg policajca kad predjem, rešenje nadam se da su silent blokovi koje nisam promenio (mada vidim da se ovde spominju opruge, proveriću)
- dešavalo mi se da kad baš zabodem u rezervu s gorivom, pa sipam samo 5,6 litara - merač neće da se popne, rešenje je sipati bar jedno 15-20 litara i problem nestaje (nekad ne odma, ali već po narednoj vožnji da)
- postao sam profesionalac za menjanje sijalica, s obzirom da često crkavaju, za prednje farove mi sad treba svega minut i po :)

To je to za sad, malo ću prelistati forum da vidim da li mogu da pomognem nekom, naravno možete me slobodno pitati šta god.
Naravno, zamoliću ukoliko neko ima neki predlog rešenja za gore napomenute probleme, da mi slobodno napiše.
 

levca5

New member
Potrosnja goriva na c3

Pre neki dan sam radio proveru potrosnje goriva na mnom C3, a rec je o modelu 1.4hdi 2006-ogod. koji je presao 165000km i rezultati su sledeci:
Gradska voznja u ovako prohladnim uslovima je bila 6.3lit/100km, a kombinovana voznja sa znatno vecim ucescem otvorene voznje (80%) 5,2lit. Price da trosi 3, 4, 4,5 litara, manite se toga, mozda ima neki, ali ovaj moj pokazuje ovoliko, pozz
 

Krky

Lakerski profesionalac
Eto, moj je 2004g 1.4hdi 210tkm..
U zimi gradska 5l max.. otvorena 3.5l do 4.5l
U ljeti sa 205/40/17 i klimom 5l do 5.5l po gradu.. otvorena 4l do 4.5l..
Komp nisam resetiral 2godine, on mi pokazuje prosiječnu globalnu potrošnju 4.6l..
Stim da ga gonim.. ne štedim ga.. a ova zimska gradska malo veča potrošnja mi je zato jer ga puno puta ostavim u leru da radi..
 

2mario2

Well-known member
Imam priliku zamijenit Saxo VTS svoj za C3 mislim da 1.4 HDI uz doplatu, pa me zanimaju prednosti i mane C3? Po kompjuteru mu je 4-5l potrošnja, oko 200000km ima, super stanje svega, ima dosta opreme (mislim da ima i klimu), 2003. ak sam dobro zapamtio
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ja na bišem C3 1,4 Hdi nikad nisam prešao 5l . Kretao se u globalno prosjećnoj potrošnji 4,2L . Ali je auto održavan ulje i filter ulja išli na 10-12tkm. Veliki odrađen bio na 90tkm.
 

levca5

New member
Pa po ovome izgleda da ja vozim neki kamion, ha, ha, ma jeste li bre vi to ljudi proveravali kao sto se to proverava, precizno sa punim rezervoarom, pa posle 100km, na istoj pumpi dosipali gorivo ili mi tu pricate vase pausalne ocene, odo okativno, onako. Zna se kako se proverava potrosnja, a posto ga ima i moj rodjak, iskljucio sam mogucnost da mi je auto neispravan, pozz
 

Zix

Active member
Gradska voznja:
Leto/zima 5 / 5,5 max

Otvoreno:
Leto/zima 4 / 4.3 max

Uzgred postoji mnogo referenci koje uticu na potrosnju goriva.
 

ZlatkoC4

Well-known member
postoje upravo i reference kao što je geografski položaj, gradska, otvorena cesta, korištenost klime, itd.

da ja sam siguran da je moj trošio koliko sam gore i napisao. redovno sam bio na cesti Vinkovci-Zagreb-Pula. iste benzinske ista km pređena. tako da je to 100% precizno.
sad ovisi i kako ga se i vozi stišče naglo postepeno i tome sl. :cool:
 
Na vrh