Potrošnja goriva

Franzg

New member
ma to je mila majka prema benzincu, on čak deklarirano ima više od 9 litara a meni po Zagrebu redovito troši 10-11
kad idem na putovanja uspijem ga spustit na 8 al to zbog autoputa
 

levca5

New member
Jos jedna stvar, na otvorenom kada ga vozim 120, pokazje potrosnju od 6, 6,5l, dok 4,5 pokazuje ali tek kada spustim na 100 i imalo ispod toga. Posto imam i Alfu 147 JTD, mogu reci sa sigurnoscu da ona na otvorenom manje trosi jer mi na 150 pokazuje 7litara, a na 120 5.5, pozz
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Po meni tu nešto ne valja.
Dok je dostavu radio u po Zagrebu, auto mi je bio na oko 7.5, 8 kad je hladno.
Na autocestama nemam strpljenja, pa sam obično preko ograničenja sa oko 10l. Ako se vozi do 120km/h, potrošnja bude do 7l.
Prije par godina kad je gorivo bilo skupo, recesija u jeku, držao sam ga na 6,5l lagane vožnje većinom Rijeka/okolica... dva susjeda, penzići sa indentičnim autima, isto ga laganom vožnjom drže ispod 7.

No evo, moja prosječna svakodnevna vožnja (držim svoj ritam kako mi paše) je oko 7-7,5l. Istina, od kad je benz još pojeftinio, manje pazim pa to ide i na 8 redovito.

Moj zaključak je da normalno vožnjom 1.4i u C3 mora bit oko 7 litara, uz puno pažnje i koncentracije ide i ispod. Ovih 10-11l po Zg (gdje sam napravio možda i četvrtinu kilometraže) je meni pretjerana cifra... ili problem sa motorom ili vozačem :D
 

Hrvoje Marin

Active member
Moj zaključak je da normalno vožnjom 1.4i u C3 mora bit oko 7 litara, uz puno pažnje i koncentracije ide i ispod. Ovih 10-11l po Zg (gdje sam napravio možda i četvrtinu kilometraže) je meni pretjerana cifra... ili problem sa motorom ili vozačem
uopće ne, 1.4 C3 2006 po ZG 5km tamo amo rute, kad je hladno zimi, ne kao ovih dana, ne može ispod 10L nikako. Malo veselija vožnja i može i više.
Ali pričamo o špici, ne o putu Špansko Savica i nazad u 23:00. tad se može i 5.5 recimo.
 

ante66

Active member
ne može ispod 10L nikako
Moze, meni trosio 9,6 ali sam ipak vozio kad nije guzva :)
Po gradu (zg centar) ide nesto ispod 10 , ali ako je guzva na zelenom valu predjes 10 "ko nista".
Da se spustiti na otvorenoj cesti i donekle pazit na 5,5.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam ja što vi radite tim autima :D Ja u Zg imam prosjek 10l tek sa dvotonskim dizelom. Stvarno treba bit nervozan na gasu da se citrać od jedva tone na tolko vozi. Samo ne treba pokušavat bit brži od drugih, malo predviđanja poteza drugih sudionika i popamtit bitne semafore pa nema brige.

Za ZG sa 100% siguran pošto je potrošnja bila dokumentirana radi refundacije troškova. Vožnja od podne do 21-22 navečer, kompletni Novi ZG, istočno do Heinzlove, gore do Kaptola i zapadno do Zagrebačke.
Bio je još i Polo SDI, on je bio na oko 6-6,5l, al s njim stalno nekih problemčića, doduše malo ga se i više ganjalo od Citraća. Kod njega mi je interesantno da u biti isto troši ako ga se gazi ili ne... možda litra gore dole.
 

Franzg

New member
pa ako proizvodđač kaže oko 9.8 potrošnju u gradu, i onda na to nadodaš gužvu i svaki dan zeleni val na povratku sa posla ili faksa, onda je 10-11 još i malo
lako je pričat o nekim potrosnjama kad se vozi u nekim nenapučenim gradovima ili po ZG u 11 navečer po zagrebačkoj sa zelenim svjetlima na semaforima onda ide i ispod 5 ak treba, ali odvozit po gradu zelenom valu di rutu koju po noci prodem za 8min po danu rush hour mi treba 30min onda je ova potrosnja sasvim razumna

Moze, meni trosio 9,6 ali sam ipak vozio kad nije guzva
eto ga, i bez guzve 9,6 kako je proizvođač rekao, a dodas guzvu i eto 11, neznam čemu čuđenje nije da je riječ o najnovijem BMW-u sofisticiranom pa da ce trosit 4 litre

Samo ne treba pokušavat bit brži od drugih, malo predviđanja poteza drugih sudionika i popamtit bitne semafore pa nema brige.
to mozes radit mozda u novm zagrebu oko a malla di se sve svodi na velike avenije koje u 4oj prodes bez problema, udji u strogi centar di sam ja i nema sanse, probaj predvidit poteze na zelenom valu u kojem recimo imas sve 3 trake zakrčene stojis 25 min ;)

držao sam ga na 6,5l lagane vožnje većinom Rijeka/okolica... dva susjeda, penzići sa indentičnim autima, isto ga laganom vožnjom drže ispod 7
prijatelju to ti je nebo-zemlja razlika sa centrom Zagreba svaki dan :cool:
 

ante66

Active member
9,6 kako je proizvođač rekao, a dodas guzvu i eto 11
Vidio sam te sinoc oko 22, njeznije sa sa gasom , bude potrosnja manja :thinking:
Zezam te ,ne sjecam se kolio pise u uputama za grad za taj motor.Pa naravno da ide do 11 ko nista po zelenom valu i guzvi.

najnovijem BMW-u sofisticiranom pa da ce trosit 4 litre
E to nema sanse, i na tarabi pisalo
 

Franzg

New member
Vidio sam te sinoc oko 22, njeznije sa sa gasom , bude potrosnja manja
Zezam te ,ne sjecam se kolio pise u uputama za grad za taj motor.Pa naravno da ide do 11 ko nista po zelenom valu i guzvi.
heheh dada išao taman do NSB-a, potrubi sljedeci put skuzit cu te po autu:):)
 

diegos

Well-known member
Moram rec da ni moj ne pije 10-11-12 po zg :D Uglavnom oko 8 do 9L, u špici... Nekad i preko 9, ali ne bas tako puno :)
 

Franzg

New member
ja sam se sad sjetio još jednog važnog faktora koji sam zaboravio spomenut, moje sve vožnje tokom tjedna su kratke uglavnom 10-15-ak min kolko mi treba do faksa ili knjižnice ili posla (bez gužve), tako da to isto ima učinak na veću potrošnju (kad nema gužve vožnja bude kratka, a ako ima onda stojim, nijedan slučaj nije baš povoljan haha)

sutra idem na 2 dana u ljubljanu pa cu bas pogledat kolko na autoputu mogu držat
 
Na vrh