Potrošnja goriva

Franzg

New member
vječito hladan i nagli start i to je odlika max potrošnje
tak je!
Ovisno kako će ti se žurit. Meni se nekako tuda uvijek žuri, nači 10l
hahahahah ako odlučim kupit felgu koju su mi uništili a shop radi samo do 12 onda ce bit tak hahaha (šala :p )

ali zanimljivo, najkraći i najduži put koji sam na autoputu prošao sa jednim tankom su:
Najkraći- ZG-ST kada sam se jako žurio i u split došao sa rezervom (dakle oko 380-390km)
Najduži od negdje blizu Firence do Zg, 700km s jednim tankom, oko 110 vožnja sa laganim gasom i bez ikakvih kočenja i samo jednim stajanjem...razlika je stvarno ogromna :D
 

levca5

New member
Da malo ozivim ovu temu, evo ja testirao pre par dana moj C3 (1.4Hdi sa 50kw), isao do Soluna (600km u oba pravca), natankao ga do daske, kada se vratio opet natankao na istoj pumpi i potrosnja je bila 4.55lit/100km. Nisam ga forsirao, 90, max do 110km, na bordu mi je pokazivalo uvek oko 3,8 do4,2lit, ali evo kada sam to istestirao onako kako treba, dobio prosek od 4,55. Sada nekima sto trosi 3,5, svaka cast, pozz
 

levca5

New member
Ne, tri osobe, a bilo je i malo stvari, kisa padala svih 7h, brisace nisam gasio, grejanje zbog stakala radilo non stop, mozda i to malo uticalo???
 

Franzg

New member
evo danas se uvjerio da i moj c3 moze bit štedljiv :D
60km po Zagrebu, ZG-Pula pa nazad u ZG, oko 620km, i još je imao za jedno 50km
Potrošnju sam resetiro na povratku jer sam na povratku dosta lagano iso pa me bas zanimalo kolko nisko moze ic, i rezultat je 5.6L/100km :D
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Baš to, za benzinca, vrhunski
Sjećam se da sa Saxom 1.1i nisam mogao ispod 6, jednostavno nije išlo, pogotovo kad je pretežito grad bio.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja svog 1.4hdi-a svako jutro poljubim u čep rezervara.. kad ovo čitam smrkne mi na oči :D
A još ga teram da sve plače :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bome, treba i to znat :grin: Ispod 6 nisam nikad uspio na duže relacije, baš toliko strpljenja nemam :D
 

zulufer

Active member
Curin benzinac 1,4 2006. godina, Èazma - Vodice i natrag 790 km - prosjek 5,4l/100km. Jedan tank taman! Vožnja starom cestom da napomenem (Karlovac, Gračac, Knin).
 
Na vrh