Pomoć hidraulika

TomoOS

New member
Išao sam na izmijenu guma i kada ga je spustio sa dizalice auto je stalno spušten hidraulika neradi ništa !! zna li netko riješenje ??
 

gambler072

C5 enthusiast
Mislim da se ovo ne bi desilo da su ispostovali proceduru. Kao sto vec kolega rece, curi li ulje? Cujes li da li radi pumpa? Po meni, pravac kod experata koji su radili zamjenu guma i neka rijese problem
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Prdecnula hidraulika jer je nije dignuo u max. položaj. :(

Vrati se vulkanizeru i daj mu račun.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Niti jedan od tri vulkanizera kod kojih sam išao nije ni upitao za ovjes, odma ko sivonje pođu dizat... zato im nikad ne ostavljam auto sto ga ne podignem na njihovu prilazu... a mehanicar mi sreća radi samo citroene pa se nebrinem
 

Brruno

Well-known member
Probaj otcepiti cep LDS spremnika i vidi ima li ulja. Nakon toga skini kleme s akua na pola sata. Nakon tiga odi tamo gdje su mijenjali gume

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Brruno

Well-known member
Zaboravio sam pitati da li javlja suspension fault, da ne ides preko 70? Ako ne onda moguce da je vulkanizer nesto zeznuo senzor visine

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

gambler072

C5 enthusiast
Ma nema sanse Bruno da zakaci senzor visine, zadnji mozda i nekako, prednji nikako, a i da je zeznuo npr zadnji, pomjerio ga ili otkacio, prednji kraj bi radio normalno. Zjbli su sto nisu digli auto u servisni polozaj, sad je samo pitanje sta je od hidraulike dobilo
 

TomoOS

New member
Hvala Vam svima! morala ga je vučna služba odvesti u servis i na kraju je samo osigurač nekih 70 kn + njihov sat rada na autu :twisted: ali dobro vec sam mislio da je hidraulika ostisla. Sad neznam jeli nešto oštečeno jos ali se nadam da nije. :grin:
Vučna služba (HAK) mi je besplatna do ovlaštenog servisa zato što sam u onom programu citroen klub vrijednosti.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Aj super, najbolji mogući ishod ;) Nadam se da ti nisu samo stavili jači osigurač ko jednom kolegi... Šta kaže vulkić?
 

TomoOS

New member
Vulkanizer je zna da je pogriješio te je bio zvao on nekoga svoga majstora koji je proba rj. problem prije šlepanja u ovlašteni , ali reako je da cemo se dog oko nekog popusta za gume il tako nesto.
 

Milosh

Test
Izvini, ali nije mi jasno šta vulkanizer ima s tim što ti se desilo.

Slažem se da je napravio grešku i da je trebao znati kako postupati s tim autom, ali on ima veze sa pregorenim osiguračem kao npr. ti sa njegovom opremom, tj. nema nikakve.

Osigurač ti je pregorio:

- jer je bio loš osigurač, ili
- jer je pumpa loša pa nije imala snage i/ili je povukla više struje nego što treba, ili
- jer ti je neki drugi dio sistema loš pa je pumpi bilo puno teže nego što je to normalno

Hoću reći, ako je sve ispravno, šanse da se nešto desi hidraulici kad se ovako radi su jako male.

Ako ti je bio loš osigurač trebaš se zahvaliti čovjeku jer se ovako desilo, a mogao si ostati bez osigurača i negdje u putu, npr. u inostranstvu.
 

TomoOS

New member
Ipak problem nije riješen jučer sam radio malo test navecer s hidraulikom i spustio ga je opet u najniži položaj i probam voziti brže te mi na 90kmh javlja service i da neprelazim tu brzinu sad nezz vise sta može biti.
 

Brruno

Well-known member
Kad je mijenjan akumulator?
Dajte ljudi odmah navalili da je otisla hidraulika,pa nije od papira da ode samo tako, 80% vulkanizera ne podize auto kad mijenja gume pa najcesce ne bude nista. Naravno ,nije dobro za hidrauliku ali da bas tako lako crkava,tko bi uopce uzimao hidro citrac? Na forumu najcesce bude nekakav osigurac,senzor visine ,akumulator ,pusta ulje i slicno. I tek mozda pokoji put se desi da ode pumpa. Treba sve provjeriti prije tvdnje da je izgorio auto.
A s tim da treba ici gdje je mijenjao gume se slazem jer se tamo desio problem

BTW, kad pocne crkavat osigurac, pokazatelj je slabije elektronike na pumpi. Ako crkne jos pokoji put, vjerojatno ce pumpa prestat raditi u skorije vrijeme pa da se ne zacudis. Pumpi imas polovnih pa ne bi trebalo biti problema oko previsoke cijene jer nove su po 1000 eura


Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 
Na vrh