Poliranje, voskanje, detailing

Obavezno sve plastike i gume moraš poljepiti krep trakom,kao da lakiraš auto,jer ako se to utrlja u njih,ni vrag to više nemre skinuti.
jel to 100% ?

pitam zato jer je tip polirao kamion (tam na staroj samoborskoj) i ja ga pitam kak to da nije poljepio trake prek plastika, a on meni odgovori da se to skida sa vručom vodom!? :confused:
 

deda

New member
Sa vrućom vodom skineš sav vosak i zaštitu koja ostavlja polish i pasta.čemu onda poliranje,a riskiraš da nešto zezneš sa vrućom vodom da se izvitoperi,a i pitanje kak skineš utrljanu pastu iz plastike i gume,ja sam se jednom zeznuo i nikad više jer sam bio ljen poljepiti trakom.Pitao sam lakirere profesionalce i oni su mi tak rekli,pa valjda znaju kaj treba kad to rade svaki dan,ne bi se valjda zamarali sa trakom da ne treba.
 

AX-ja

èudo jedno
ovisi,plastika se da i polirati.
meni su lajsne ispolirane,crne glatke,obicne neofarbane.

ali gumene brtve i gruba plastika se mora zastitit jer ostanu tragovi.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Bacio bi se malo u polir majstore, onako amaterski..:D
Dobio sam neku mašinu, ispravna je, ali dolje nema ničega, samo neai kao tvrda spužva, ili prije kao stiropol..
Pa gledam sad di da kupim za nju re krpe ili kaj je to več, spužve, promjer mi je 23 -24cm, i idemi gore kok ti na gumu, ili se sa špagom zaveže, nije na čičak.. gledam na youtube da imaju neke spužve sa kojom nanose tu pastu, pa sa njom odmah poliraju, pa ih mijenjaju,
dali ima rezlike u njima, kao grublja ili fina?
Ja sam našel na ebayu kao neke krpe za gore ili je to kao vuna? Èemu to služi?
Ako ovi vidim deru samo kao sa tim nekim spužvama..
Evo fotke mašine i tig nastavaka koje sam našel na ebayu za 3$ 2komada.





 

ZlatkoC4

Well-known member
Važno je samo da mašina nema prevelik broj okretaja i da su ove vunene? pamučne ili već kakve navlake dobro podstavljene tako da ne može doći da podložak mašine dođe u kontakt sa lakom.

Ova na sliki izgleda dobro ima mrežastu podlogu koja liježe na papućicu polirke.

kod prevelikog broja okretaja dolazi do spaljivanja pregrijavanja na laku pa i oštećenja.

ove koje su na vezanje pazi da nije previše špage vani jer se znaju zavezati samo kog rotiranja za glavu osovine i napraviti šov. praktičnije su bez špage.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ima takvih kaj su na gumu, kak guma za gače :D
A kak da onda nanosim polir pastu na lim, posebno ručno sa nekom spužvom za suđe prati, ili?
I još jedno, kupil sam neku pastu na akciji, dali je to gruba ili fina, da li to ima kakve veze?
El vidim da kad poliraju da poliraju prvo sa jednom pastom pa onda sa drugom..
Evo ove moje paste, u boji je auta..



 

quadrolg

Member
baš taj polish sa slike sam ja više puta koristil, to ti je ko skroz fino, onak ko rijetka krema za lice,samo je razmažež recimo po haubi ,pričekaš 2-3min da se osuši i d...eri, nije loša stvar.
 

ZlatkoC4

Well-known member
mutne su ti slike ne znam jel fina ili gruba polir možeš nanositi ručno a možeš i sa polirkom samo moraš imati više krpica za mijenjanje jednom nanosiš a drugom poliraš.

budi oprezan sa Nigrin politurama sa nano-tec na mjestima gdje je netko popravljao bezbojni lak sa klasičnim akrilnim sprejom jer taj lak zna od njega ispucati.
ali gdje je pravi lak i boja samo udri:grin:
najteže je prvih 100g poslije se sve jednostavnije :grin:
 

Zix

Active member
Sto se tice navedene Nigrin polir paste ne znam ti nista reci ali uopsteno Nigrin ima veoma kvalitetnu auto kozmetiku.Imam njihov cockpit quick shiner-mali sundjer za brisanje instr.table i skroz je ok, a i drugari imaju neke njihove proizvode kao sto je cockpit spray i sl. I vidim da je efekat skroz dobar i da su zadovoljni sa Nigrin-om.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Nebi vjeroval al ljudi sa tim poliraju farove i aute :D
Kaladontom i arfom, kao gruba polir pasta :D
Ni ja nisam vjeroval kad nisam svojim očima videl..:D
 

vborovic

C5 modifikator
Za farove znam da se koristi zubna pasta (ona bez dodatnih čestica u sebi), kao gerilska metoda, u slučaju da nemaš ozbiljniji proizvod pri ruci ... al dobro, bude se mušicama ljepše vidjelo dok se pri 130 zalijepe na far u smjeru dugih svjetala ... :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Naručil sam si ove 3 krpe, jedna je sa debljom podlogom i na špagu a druge dve tanje i na gumu, to bu valjda dobro za moju staru mašinu, za zafrkanciju :D





 
Na vrh