Otkazi i gašenje tvornica

deda

New member
Interesantno da se moj Berlingo 2.0hdi nikada nije niš pokvaril,i niš nije otišlo,osim ljeve brave i regulatora unutarnjeg ventilatora,nikad drugo niš nije dirano.Kvačilo je mjenjano na 230 000km,amortizeri prednji i vilice na 200 000km,akumulator nakon 8 godina.Motor nije taknut,skidan je samo plastični poklopac da vidim kak zgleda ispod njega,most i dan danas ne pokazuje nikakve znakove umora,auto niš ne dimi,pali i ide ko prvog dana,čak je i auspuh originalan.Sad vas pitam kolko ima takvih Berlinga i Peugeota partnera kod nas da sve na njemu na toj km nije već menjano i to nekoliko puta kod nekih,zašto,pitam vas ponovo,e pa zato jer taj moj berlingo nije bio namjenjen za naše tržište.O ostalim iskustvima sa Citroenima i Peugeotima nema ni smisla nabrajat,a ima ih,iz vlastitog iskustva znam.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ne kažem da nema loših iznimaka... i shvaćam da si iziritiran lošim proizvodom, to mi je jasno...ali iznimka ne čini pravilo ;)
 

deda

New member
Kak misliš iznimke,nema iznimaka,jedino ak knama nekaj doluta,pa je iznimka kod nas da je dorbo.Nije to stvar samo u PSA,nego kod svih,pogledaj Mečke,Jagije,Fordove,Alfe,ćuveni VW i njegovio satelite,pa čak i Lade,točno se zna kaj koje tržište može progutat.
 

dohtor

Member
kada se prica o razlicitim standardima kvalitete.... ima puno vise u tome nego sto se misli, samo kod nas kad se zalis na proizvod to djeluje kao borba sa vjetrenjacama, dok na zapadu to drugacije funkcionira i prava potrosaca tj njihovo provodjenje je puno bolje....

moj primjer... prije nego sam isao na brod, radio sam u istri u jednoj firmi koja je sklapala elektroniku za talijane, necu u detalje da se ne otkrije... ugl radile su se elektronicke plocice od nule pa do finalnog proizvoda koji je bio sklop par plocica... politika firme, sto je ujedno politika talijanskog vlasnika je da sve sto se donese nama mora izaci van kao finalni proizvod, sto znaci ako smo primjetili kakva ostecenja na stampanim vezama koje su nam slali, ako se je desilo kakvo ostecenje tijekom montaze itd itd sve se je popravljalo i sve se slalo u italiju samo su proizvodi bili drugacije oznaceni... tako da skladistar u italiji je odmah po oznakama mogao razaznati sto ce slat na trziste zapada, a sto za rumunjsku i bugarsku(konkretno u ovom primjeru).... naravno, cijena je ista kao u italiji za proizvod... i sada posto imaju popisane sve serijske brojeve i ako u godinu dana tj dok je garantni rok stvar se pokvari, dodju i zamijene bez ikakvog pogovora(jer znaju da je red nize kvalitete), ako se pokvari van roka, trosak ide na vlasnika jer je naravno garancija istekla...

mislim, ti finalni proizvodi izvana na oko su bili u redu i njihova funkcionalnost nije bila upitna, ali to su proizvodi sa greskom u kvaliteti, jer je stampana plocica bila malo pokrpana, ili lak sa unutrasnje strane kutije je bio ostecen itd itd....
 

Automatic

Well-known member
Imaju pravo i u potpunosti ih podržavam.Ako radiš ,za to trebaš dobit plaću.Još nisam nigdje pročitao ,,,ministar nije dobio plaću,,,,,,gradonačelnik nije dobio plaću,,,,,,premijer nije dobio plaću,,,,,,, samo RADNIK NIJE DOBIO PLAÆU.Ljudi pa koji ku....c se to događa ,sve preko leđa radnika i radničke klase.Ne može radnik dobit plaču jer je krava muzara .Ali neće biti ni rada bez plate i došlo je do tog što se događa.Nek zasuću rukave i sami rade.
 

Automatic

Well-known member
ako daš radniku plaću onda tebi ostane manje
Njima ostane dovoljno,ovo je čista krađa radnog naroda,to se događa i kod nas .Kad će poslodavci shvatit da i radnik ima familiju i da njegova djeca imaju usta te da žele samo ono što im je otac ili majka zaradila (normalni život),.Neki dan sam gledao emisiju gdje su komentirali kako je dobro što je narod u hrvatskoj gladan pa su ljudi morali pokrenut svoj hobi u pravi posao i uspijeli postat vlasnici dobrih firmi.Može ih biti sram .Koliko njih je uspijelo od 200 000 petorica.Kad odje....o razne menagere i kad odvjetnici i javni bilježnici neće biti lešinari ove države bit će nam puno bolje.Kod nas uspijevaju osiguravajuće kuće,fiškali ,banke i firme za naplatu kredita.
 

Automatic

Well-known member
Ma mafija nema šanse protiv ovih,na nju se samo izvlače ,to je sada već prošlo vrijeme ,njima je smetala konkurencija u njihovom poslu.Ovima danas smeta konkurencija i kod pećenja kestenja na cesti.Da mogu i tu bi ubirali.Pribrali si par cuckov pa teraju lov na narod.Um caruje ,,,dok sila ne popizdi......
 

Automatic

Well-known member
Bumo vidli kroz koje vrijeme ovo tak nemre više izdržat jer bu ljudima sve jedno .Bolje sedit doma i hraniti dva kralja životinja, nek još od doma uzimat da imaš gablec jer ga nemaš za kaj kupit.Jednog momenta nebu niko htel delat.Èini mise da budu svi dnevničari.Koliko para toliko rada(moreš me zaj..t samo za jedan dan)
 

Dalibor

Dado Tornado
evo da nije kako se samo sve zatvara,

saab ponovno oživljen:

[ame="http://youtu.be/NpVubStLtdA"]http://youtu.be/NpVubStLtdA[/ame]
 
Na vrh