Općenita iskustva sa Xsarom I (do 2000. god.)

zuti

New member
poštovani kolege molio bih za savjet.:confused:

Imam priliku povoljno kupiti xsaru mk1 98 god, 1.6 motor, cca 120000 km, klima, uredno održavana.

koja su vaša iskustva, koje su im mane i troškovi održavanja itd ili je jednostavno bolje zaobići ovaj auto u širokom luku.

po forumima ima previše negativnih iskustava pa se bojim da auto ne provede više u servisu nego na cesti.:disgusted:

Svaki komentar je dobrodošao;)
 

sLi

Dr. Xsara
Re: xsara mk1 iskustva

zadnji most, kontakt airbaga ispod sica, zice izmedu vratiju i stokova znaju popucat, map senzor i potenciometar pozicije gasa

drugo je sve peri deri, u osnovi isti motor kao i 1.4 koji je jos u diru od starog peugeota 205, kod mene vec 290k km i pali ko luda
 

zuti

New member
Re: xsara mk1 iskustva

zadnji most- popravak/ reparacija je 2000-2500 kn ako se ne varam?
isplati li se ugradnja mazalica preventivno?
Koja je cijena izmjene zupčastog s pumpom i natezačem?
 

deda

New member
Re: xsara mk1 iskustva

Obrati pažnju i na mjenjač,često im se rapada diferencijal i dali pušta brtva glave ulje.
 

XSARA VTS

Member
Re: xsara mk1 iskustva

ako neces orginal nekih 500kn
samo pumpa je 300tinjak ako se ne varam plus remenje natezači sa rukama oko 1000 i malo jače. Ja je vozim već dosta dugo osim zadnjeg mosta nisam imao problema nikakvih a ako znaš od koga kupuješ onda je kupi jer nema neku kilometražu ima klimu i kažeš da je održavana prema tome nebi trebalo biti problema samo kad kupiš auto star 10-ak godina star moraš biti spreman i za neka ulaganja i moguće kvarove pa taman da je Ferari a ne Citroen! Sretno Pozz!!
 

zuti

New member
Re: xsara mk1 iskustva

Znam da se u auto star 13 god treba nešto i uložiti
pokušavam uračunati neke češće troškove ( bobina, letva volana, zadni most, veliki servis) u cijenu vozila da lakše ocjenim isplativost.

usput zanima me i cijena bobine original/zamjenska, podizač stakla polovni, letva volana polovna i slični za džep teži kvarovi.

hvala na savjetima
 

sax

New member
Re: xsara mk1 iskustva

ako je tako i ako je kilometraza ta koju si napisao onda mislim da se defintivno isplati
mislim da ce ti 1000€ bit puno,pogotovo ako je zadnji most ok
 

zuti

New member
re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Nije mi baš žurba za mjenjat auto a pogotovo mi nije bila namjera opet uzet citroen. :eek:

Pogledat ću ga pa ako bude u redu uzimam.
 

deda

New member
re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Saxo je bolji auto od Xsare a i nije baš nešto velika razlika u konforu i veličini.
 

zuti

New member
re: Općenita iskustva sa Xsarom I

bemu miša, deda:confused:

ako bude pouzdan barem približno ko saxo bit ću zadovoljan!

koja je potrošnja 1.6 motora?

Jedno pitanje za sve koji imaju ovaj automobil; biste li ga opet kupili?
 
Posljednje uređivanje:

sLi

Dr. Xsara
re: Općenita iskustva sa Xsarom I

ja bi, al morao bi bit VTS :)

potrosnja je oko 8-9l bi ja reko, mozda i mrvu vise
 

XSARA VTS

Member
re: Općenita iskustva sa Xsarom I

U ovom testu je auto popljuvan toliko da se zapitaš isplati li se kupiti tu kramu po ovom debilu šta kao testira auto bolji je čak i Yugo hhahhahahha!!!
 
Na vrh