Općenita iskustva sa Xsarom I (do 2000. god.)

Dalibor

Dado Tornado
re: Općenita iskustva sa Xsarom I

koliko se sjećam što sam gledao u 2 sjutra, čovjek je reko kako je xsara vts opremljen i prostran auto, brz i dobra vožnja, to što je po njemu izgled dosadno tupast, stvar je osobnog dojma tog test vozača, ali pitanje i koliko je to realno jer šta...

...jer uspoređuje tu xsaru sa bmw compactom i golfom gti, koji su u to vrijeme bili "kao jako" izgledom uzbudljivi :D
 

XSARA VTS

Member
re: Općenita iskustva sa Xsarom I

A koji je test realan sjednu u auto neku panjinu i onda kao frajer objašnjava kako je to smeće od auta a u stvarnom životu svi ti koji rade kao auto novinari voze privatno neke poluispravne krametine stare 100 godina a pljuju nove aute ma koje god marke bili tako da to netreba ni gledat niti kupovat te časopise gdje kozmetičarke testiraju automobile.
 

zujo

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Podivljale kazaljke. Jedna ne radi uopće a druga i previše :)

[ame]http://youtu.be/eKaTi9GicmM[/ame]
 

dellas

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Toliko je los auto da je bas u Engleskoj jedan od popularnijih hothatch auta tog doba ;)

P.S. Zna li neko kako radi ovaj senzor za kisu, imam ga i ja na vts-u ali brisaci ne krenu sami kad pocne kisa?
 

zujo

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Počela me zvjerka u zadnje vrijeme malo više zezat nego obično. :hm:

Prije otprilike dva mjeseca sam zamijenio relej pumpe goriva jer mi se događalo da kod paljenja pumpa goriva nije radila, a jednom mi je stao i u vožnji. Stvar sam rješavao tako da bih kucnuo po releju i sve bi proradilo.

Sad mi se to opet događa, i to s novim relejem. :(

Ne gine mi posjet električaru jer sumnjam da je stvar u releju koji je potpuno nov, a opet je čudno da pomaže kuckanje ili blagi udarci po tom istom releju. :confused:

U međuvremenu mi je proradila kazaljka brzinomjera no i ona zna podivljat i skakat od 0 do 200 kao i kazaljka temperature na videu iznad pa si mislim da bu električar imal kaj gruntat kaj se događa u tom autu. :wtf:
 

zujo

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

U tom smjeru i sam razmišljam. Morat ću ga otpeljat nekom da pregleda el. instalacije.
 

zujo

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Električara sam odgodio za period nakon blagdana, vjerojatno ću tad dobiti i nešto slobodnih dana na poslu.

Nego, pišem ovaj post da malo i pohvalim svog ljubimaca, da ne bi bilo da ga samo kudim. Svako jutro me razveseli kad za minutu iz ventilacijskih otvora prostruji topli zrak. Stvarno super grije.
 

XSARA VTS

Member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

P.S. Zna li neko kako radi ovaj senzor za kisu, imam ga i ja na vts-u ali brisaci ne krenu sami kad pocne kisa?
moraš upaliti brisače sam a senzor ti radi samo ako je ručkica podignuta u 1 stupanj kužiš?
 

dellas

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Rade senzori, mislio sam da je to ona prva (polu brzina) ali ne, kad nema vode ne brisu kad ima sami brisaci se ubrzaju. Extra stvar ;)
 

deda

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Eto na mojoj Xsari 1,4 ode motor u vječna lovišta.Kompresija slaba,pali ulje,dihtung glave već pri kraju,prešla 200 000 za ono kaj znam.Tranu metnut motor od 206 sa novim kvačilom,promjenjeni na njemu semerinzi radilice,manđete poluosovina,napravljen veliki servis i tri dana šljake,i sve košta nekih 500€.Još će bit jedino trošak napuniti klimu.
 

deda

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Nije kupljena nova,imala je sto somova na vuri,ali mislim da je prešla duplo više,po onom kaj je sve do sada menjano.A ne isplati mi se ni gledat kaj je sve na motoru za mjenjat,jer kaj god treba došlo bi puno više i više posla nego samo zamjenit motor.Danas se više ništa ne isplati popravljat,kad nešto rikne samo zamjeniš.
 

dellas

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Presla bar duplo, imao saxa 1.4 sa 300 000 na satu, motor je radio kao prvog dana, ulje zuto ne trosi ni gram, neverovatno. Mada je xsara teza pa i motor trpi vece opterecenje u njoj, nek je sa srecom sa novim ;)
 

deda

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

U tome i je caka,PSA u svoje Pugove uvijek trpa mehaniku prve klase,a tek dalje u Citroene,pa još kada je za istok dobiješ svašta.Auti koji slućajno dođu kod nas a bili su namjenjeni za zapadno tržište ,jednostavno su nepoderivi.Sve je to igra velkog tigra.Ovaj motor iz Peugeota ima 90 000 km i donešen je iz razbijeg iz Italije,radi bolje nego na bilo kojem Citroenu dok je nov novcat.Isto tako prije nekoliko godina sam stavio zadnji most od Peugeta,to je sasvim drugi par cipela.
 

deda

New member
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

Pa dovoljno je da vidiš jedne i druge i treće,koje kvarove i kada imaju, koliko kada na kojem autu treba mjenjat i ne trebaju ti nikakvi podaci.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Općenita iskustva sa Xsarom I

U tome i je caka,PSA u svoje Pugove uvijek trpa mehaniku prve klase,a tek dalje u Citroene,pa još kada je za istok dobiješ svašta.Auti koji slućajno dođu kod nas a bili su namjenjeni za zapadno tržište ,jednostavno su nepoderivi.Sve je to igra velkog tigra.Ovaj motor iz Peugeota ima 90 000 km i donešen je iz razbijeg iz Italije,radi bolje nego na bilo kojem Citroenu dok je nov novcat.Isto tako prije nekoliko godina sam stavio zadnji most od Peugeta,to je sasvim drugi par cipela.

Deda, razmišljam da prodam Citronu i kupim Pežovca, nekog malog sa 5 vrata, i normalno, hdi, a da nije jaći od 50kw i stariji od 2004g
 
Na vrh