Općenita iskustva sa Xsarom I (do 2000. god.)

zujo

New member


Pumpa goriva je riknula. Rekoh ništa strašno, mehaničar za čas nabavio novu za manje od 300 kunića, ALI ne paše! Uža je od ove koja mi treba i ne može se učvrstiti u kućištu. Otišao meho natrag u nabavu i kaže da ovakva kakva meni treba dolazi samo komplet sa kućištem i kod jednog dobavljača košta 1 600 kn, kod drugog 1 300 kn. Ja sam uz neke veze i popuste uspio naći jednu za 950 kn, moram ujutro usporedit sa starom jel paše. Našao sam u oglasima i neke polovne pa ćemo vidit.

Ali nije to samo pumpa, stalno mi se to događa. Ovog ljeta me g. Anđelko iz Lagerosa spasio i pronašao ventilator hladnjaka kakav mi treba, ja nigdje takvog našao nisam, a i taj je malo drukčiji od originalnog i jedva sam ga ugurao unutra.
 

AX-ja

èudo jedno
gle ima pumpa i to se moze napravit.
cak uz neke i dobijes prsten(jel mozda bio u kutiji) jer su uze i stavis na nju i uguras u kuciste,
bit ce da ti se mehanicar bas nije s tim susretao.
bitno je da samo ona u kucistu legne do dna.

radio sam to i iz prve ti ruke govorim.
 

zujo

New member
Hm, zanimljiva informacija, zahvaljujem. Sutra idem u nabavu sa starom pumpom za uzorak. Znam dvije trgovine u kojima rade mehaničari koji su radili što u radionicama, što u kućnoj radinosti pa ću se konzultirat s njima.
 

AX-ja

èudo jedno
uzmi kuciste,staru pumpu i sve sa sobom..nadjes pumpu koja odgovara uz neke imaju,gumice,prstenovi koji nadomjeste tu razliku u debljini,ako toga nema,onda se snadjes malo sam..
bitno je samo da pumpa odgovara po tlaku i duzini-cak nekad i duzina nije bitna.
i strpas to u kuciste,ako se bojis da bi mogla setati,uzmes plasticne vezice i fiksiras,onda nema kud.(bez straha vezice se ne otapaju u benzinu)

inace se to ne radi tako,ali ako ce to spasit 2-3 puta vise novaca nego sto bi trebao dat vrijedi,ionako to radis za sebe.
a sve funkcionira kao i orginal pumpa
ako di zapnes,slikaj tu sam..
 

zujo

New member
Puno hvala na pomoći! Obavezno javljam rezultate.

Malo mi je pao moral jer su u zadnje vrijeme zaredali kvarovi. Nemam se što tome čuditi jer je auto skoro 15 godina star i dosta je toga proživio u svom životu, ali malo ubija u pojam da vječito moram kemijat s djelovima.
 

AX-ja

èudo jedno
Puno hvala na pomoći! Obavezno javljam rezultate.

Malo mi je pao moral jer su u zadnje vrijeme zaredali kvarovi.
.
ma nista,nema frke.

samo cu reci da godine rade svoje.
i najmanje stvari dolaze na red za zamjenu.
to je tako kao sto deda kaze,cak je i presao 50% ja bih nadodao
 

Automatic

Well-known member
Dečki eto moja iskustva sa xarom.Danas sam izvadio dva motora iz dvije xare i jako me iznenadilo kak idu lagano van.Oba sam odnesel na rukama s tim da sam jedog i izvadil golim rukama.Ugradit ću treći motor tak da ova dva imam na prodaju .Napravit ću iz dva jednog a jedan bu za dijelove,jel je na jednom riknul ležaj na radilici, a na drugom dihtung glave (sve ostalo ispravno)
 

zujo

New member
Eto Xsare opet u voznom stanju:). Po savjetu kolege AX-ja ugrađena slična pumpa s gumenom oblogom, i trebalo je zalemiti žice jer su kontakti mrvicu drukčiji ali sve šljaka. Jedino me mehaničar savjetovao da ne dopustim da razina goriva padne na mrtvu rezervu a to mi nije neki problem jer se i inače skoro nikad ne vozim na rezervi.

Da, godine rade svoje, nažalost. Eto, dosad je dobro služila uz pokoju sitnicu i nisam je se htio rješavat. Na poslu sam vozio dosta raznih auti i u usporedbi s njima za svoje godine i klasu Xsara mi je uvijek ostavljala dojam udobnog i prostranog auta. Sad se izgleda primiče vrijeme rastanku jer se postavlja pitanje isplativosti daljnjeg iskorištavanja i održavanja.
 

AX-ja

èudo jedno
Eto Xsare opet u voznom stanju:). Po savjetu kolege AX-ja ugrađena slična pumpa s gumenom oblogom, i trebalo je zalemiti žice jer su kontakti mrvicu drukčiji ali sve šljaka. Jedino me mehaničar savjetovao da ne dopustim da razina goriva padne na mrtvu rezervu a to mi nije neki problem jer se i inače skoro nikad ne vozim na rezervi.

.
je,ima pumpi di se mora malo lemit,iako nije lose ni zalemit stopicu cak i kad pase..bitno da si shvatio o cemu se radi i nadam se prosao jeftinije??
eto drago mi je da si rijesio :palac-gore:
 

zujo

New member
rad ćemo vidjet sutra.
Nisam još platio mehaničaru za njegov rad na autu. Sa kupnjom Xsare javio mi se problem dijagnosticiranja kvarova kada stane. Uza sve te releje, senzore i ostale gluposti ne znam otkud bih počeo. Moj prethodni auto je imao sve skupa 5 žica pa se većina kvarova rješavala u kućnoj radinosti. Kako tek izaći na kraj s novim autima punim elektronike?
 

quadrolg

Member
Nisam još platio mehaničaru za njegov rad na autu. Sa kupnjom Xsare javio mi se problem dijagnosticiranja kvarova kada stane. Uza sve te releje, senzore i ostale gluposti ne znam otkud bih počeo. Moj prethodni auto je imao sve skupa 5 žica pa se većina kvarova rješavala u kućnoj radinosti. Kako tek izaći na kraj s novim autima punim elektronike?
Daj mi reci kolko xsara ima kilometara tak da znam kad bude i mene otprilike to čekalo :grin:
 
Na vrh