Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

markan1000

Well-known member
u nekoliko navrata prodavao četiri godine stare kompete premium guma za 500-600 kunića, ni ne sjećam se točno, ali bez ikakvih problema. znam da bi mi otprilike bilo dovoljno za jednu novu premium gumu -pričamo o 16-icama.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Montirane ovogodisnji model, bar za Novi Sad im dodjem kao kunic za testiranje. Lassa Multiways(all season) u dimenziji 215/55/16, presao sam oko 600km sa njima za sada
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
TS860 stigao sa eKupi, dot18, 9mm dubina šare. Iako su istih dimenzija, gazni sloj Contia je 145, a Hankook W452 150mm (guma je 185) :D
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
znači hankook za suho, a conti sve ostalo
Pisao sam, mislim tema za gume C4, da je dobila novu smjesu za 2018. Rezultati za mokro su odlični... da nisam imao ovu kombinaciju za Conti probao bi te osvježene Hankookice.
Svakako vrijedi razmisliti.

Buku i udobnost guma nemogu komentirati, nemam filing za to :D
 

Brruno

Well-known member
Ja sam probao par rabljenih guma 245,18 i najtise su dunlop i goodyear. Doduse vozio sam ih samo po parsto km ali definitivno nema zujanja a na C5 je to jako bitno jer je izolacija guma losa
 

Memphis

Active member
znači hankook za suho, a conti sve ostalo
A šta ti to znači .... guma mora biti optimalna u svim uvjetima i to je onda dobra guma.

Šta ti znači guma za suho?? Ništa, to i sa savom možeš vozit. Prava guma se najviše pokazuje na mokrom/snijegu i trajnosti u održavanju tih performansi to su odlike prave gume.

Sve ostalo je cjenovni kompromis.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Nisam upratio, i jos jedan ispravak 67dcb :) Nego mislio sam generalno da se gume ne cuju toliko bez obzira koje su u pitanju na c5ici
 

Dalibor

Dado Tornado
A šta ti to znači ....
ivan je napisao da su jedne sa gazištem širine 145, druge 150 mm.
uže gazište znači veću silu pritiska na površinu tj. fizikalno jače "stiskanje" na klizavu podlogu, i samim time bolje držanje.
dok će na suhoj podlozi, kod guma sa širim gazištem, ovo biti kompenzirano sa povećanom silom trenja zbog veće dodirne površine, kada šira guma bolje držati.

ali ovo je 78% bila zahebancija, jer su se zanemarili kemijski sastavi, hrapavost...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sumiranje, suv kolovoz, sira guma. Mokar kolovoz i sneg, uža guma. Na Scenic su mi Sava adapto bile bucne na prekon85km/h, Taurus i Lassa ne cujem ni preko 110.ima veze sa dimenzijom, šarom, i ponajvise sa zvučnom izolacijom
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Tigar je cini mi se bolji. Za Kama sam cuo da su jako tvrde. Kada ima snega, dobre su, bez snega su vrlo loše. Tigar wintera sa novom šarom je navodno bucna, ista šara je na Riken gumama(zimskim). Ako finansije omogucavaju, isao bih sa Lassa turskim gumama, ili Sava, Tigar kao zadnji. Prva dva pomenuta ne bih razmatrao. Ne verujem da je razlika tolika u ceni, da bi opravdalo
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh