Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Cutac

Prèkaroš
Dimenzija 205/55/16, indeks brzine H, jel postoji premium jeftiniji od Dunlop WS5?
I koliko vidim Furlan je najjeftiniji, jel?

Danas mi se c4 klizao okolo naokolo, čim sredim termostat odo po gume.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A svugdje ćeš čekat, taj je dio godine... jedino da pogledaš kod nekog sa većim skladištem tipa Vulkal. Biti će skuplje al brže
 

Cutac

Prèkaroš
Da uzmem tamo i idem kod nekoga(jeftinoga) montirati, set bi me ispao 500 kuna skuplji nego kod Furlana, plus što bi bilo više zahebancije.
Koliko uopće mogu dobiti za UG8 iz 2011.?
 

markan1000

Well-known member
Za gume iz 2011. koliko možeš dobiti? Ako imaš baš jako puno mesa na njima, možeš dobiti max. 400 kuna.
Ja sam lani (2017.) za Dunlop WS 4D iz 2012., s cca 5 mm debljine, dobio nekih 350-400 kuna. Ali nije mi bila primarna zarada, nego da ih riješim, a ipak nešto dobijem. hebeš 100 kuna.
 

cepet

Member
Meni na C4 Conti Winter Contact TS860, odlične su. Kupljene 01/2017, prešle oko 15000 km zasad, stvarno odlična guma. Ljetni set su tvorničke Michelin energy saver, nisam zadovoljan s njima.
 

Memphis

Active member
Skuplja od Dunlopa, a koliko vidim, jedva bolja po snijegu i bolja u akvaplaningu.
Plus što je glasnija.
To sad ovisi di gledaš a te testove neću ni kometirat ...
Meni na C4 Conti Winter Contact TS860, odlične su. Kupljene 01/2017, prešle oko 15000 km zasad, stvarno odlična guma. Ljetni set su tvorničke Michelin energy saver, nisam zadovoljan s njima.
E. saver je jedno od većih šrot guma po premium cijeni.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
TS860.... prvi dojmovi su odlični. U zadnja dva dana je bilo sunca sa +10, snjeg na -1 i kiša danas cijeli dan, sve odrađuje bez greške. Lako moguće najbolja zimska koju sam do sada vozio.

Nego, gume nisu uopće balansirane. Vulkić nije imao nastavak kad sam ih nosio montirati, plan je bio da napravim stotinjak km i vratim ih na balansiranje. Navodno je tako i najbolje.
Ali kotači ne tresu... do 140 sam ga digao, nema frke, nevjerovatno :confused:. Neću ih niti balansirati ako ne krene trest
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zaboravih napisati, 185/60r15, standardna. Do nove godine bi auto trebao preć barem 1000km, javim ako se šta promjeni po pitanju balansa
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh