Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Doomsday

U prolazu...
Èek, ti imaš zimske gume 185/55r13 i nisi siguran mogu li na ovu felgu koju si kupio...?

Ako ti je to problem, vjerojatno mogu, pitanje je koje je širine felga, ali obično mogu barem 3-4 širine ić na istu felgu...

Pogledaj...



Tako da, jedino ako ti je felga recimo 4,5'' što je veličina koje ovde uopće nema, onda bi 175 bila max širina, i 185 bi bila malo 'balonka' na njoj...

Ali, to nije toliki problem, koliki je stavljanje gume uže od preporučenog minimuma... To bi moglo bit opasno, a to nije ovde kod tebe slučaj, ti ideš na broj šire gume...

Tako da, mislim da nećeš imat nikakvih problema na felgu koma je imala 175 širinu gume na sebi stavit 185 širinu gume...

Valjda...

:grin:
 

Franz

Well-known member
Èek, ti imaš zimske gume 185/55r13 i nisi siguran mogu li na ovu felgu koju si kupio...?
Correct!
Uzeo sam te extra felge u namjeri da na njih navučem zimske, pa da ne moram voditi brigu o naručivanju vulkanizeru kad zahladi opet. :)

Usporedio sam samo felge. Tu su brojke pasale, ali sam u oglasu naknadno vidio fotku gdje su na tim felgama navučene 175/70r13

Ako ti je to problem, vjerojatno mogu, pitanje je koje je širine felga, ali obično mogu barem 3-4 širine ić na istu felgu...
Idem mjeriti.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Tako da, mislim da nećeš imat nikakvih problema na felgu koma je imala 175 širinu gume na sebi stavit 185 širinu gume...
Po ovoj tablici izgleda da može gori stavit i 155 širinu di je bila 175 ili 185. Jel tako?
Tu mi se dva, tojest tri cm "viška" felge ne čini neznatno.
 

Doomsday

U prolazu...
Yup, prema tablici, na felgu 5'' široku, može stavit širine gume 155, 165, 175 i 185... Tu se radi o razlici širine gume, širina felge ostaje ista...

Ono što ti piše ispod tablice, a i što ja rekoh, što se nikako ne bi smjelo radit je uzimat užu gumu od minimum preporučene za neku širinu felge... Recimo, uzet 145 ili 135 širinu gume za tu 5'' (cca. 12,7-12,8 cm) široku felgu...

Širu gumu na užu felgu se može stavit i koji broj preko preporučenog maksimuma, i guma će izgledat ko prava 'balonka', ali puno manja je šansa za probleme nego ako staviš koji broj ispod preporučene minimalne širine...

Problem je da guma tamo di naliježe na felgu mora bit barem malo šira od same felge, kako bi je mogla 'pritisnut' i zadihtat kad se napuše... Ta je širina obično nešto manja nego navedena širina koja je širina gazne površine...

Tako da, ova tablica po meni je OK, držat se preporučenih par vličina, a ako baš moraš šire ili uže gume od idealnih, ne prelazit u tablici preporučene širine za max i min, pogotovo ne za min...

Valjda...

:D
 

hrcika1997

New member
može jedno pitanje, mislim da se vec raspravljalo ali malo mi je tlaka trazit , dal je problem ako se na xaru mece 195 65 15 guma? :wtf:
trenutno su gore 195 55 15
 

Cutac

Prèkaroš
Netko iskustva sa Sava HP2 zimskom gumom?
UG8 više niš ne drži i tvrd je pod prstom, a ako c4 odlazi u standby na proljeće, nema mi smisla dati 1000 kuna više za set premium guma.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ja sam presao 10tak tisuca prosle zime sanjima 225/55 r17 dot 2017 super zadovoljan! Vrijeme ce pokazat... vidjet cu u studenom sta ce bit po kisi
 

Cutac

Prèkaroš
To bi ja čisto iz dosade dvije sezone ranije promjenio
Ovisi o cijeni gume.
I o korištenju. Po zimi malo vozim i to uglavnom ako se želim voziti, što zbog soli, što zbog hrpe auta sa lošim gumama i lošim vozačima.

Našao sam Savu za 405 kuna i nema šanse da može biti gora od 6-7 godina stare gume.
Budem još potražio jel ima gdje jeftinije.

Koje trgovine auto dijelovima prodaju Sava gume?
 

Runner

Member
Imam ja Savu Eskimo HP2 u dimenziji 205/55/16 isto od prošle godine, nekih 7500km prešao i ostao jako zadovoljan...
Obzirom da su zime po novom u Osijeku sve više kišovite i balave, pozitivno me iznenadile... Tihe, dobro drže zasad u svim uvjetima, ali isto, za više će vrijeme pokazati :D

Za 405kn mislim da bolje ne može, vrijedi probati ... ;)
 

Runner

Member
405kn je stvarno ok cijena za tu gumu po meni...

Ja sam ih prošle godine uzeo za 450kn ali u toj cijeni su bili montaža i balans tu u Osijeku kod lokalnog vulkanizera...
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh