Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ništa se nije promjenilo. I dalje najnormalnije voze bez grama utega, ludilo.
A gume su uvjerljivo najbolje zimske koje su na Citraću bile.
 

Phantom

Drajver
evo danas sa puta, relacija 450 km, dunlop winter sport 5 odradila ludilo na hrvatskoj AC, od slavonsko broda do zg, led , kasnije snijeg na autocesti drži ko zalijepljena...slovenija suha cesta tiha guma kao da vozim blueresponse ...
 

markan1000

Well-known member
Da i ja jednu pohvalu guma kažem, Nokian Weatherproof, cjelogodišnje, u dimenziji 175/65/14, zadnje gume broje treću zimu, a prednje drugu, zasad prezadovoljan.
Njih imam na C3, koji se vozi samo po ZGB plus obilaznica, i za te potrebe obavljaju posao više nego dobro.
Inače imam skepsu prema cjelogodišnjim gumama, i neću ih ni dalje nikad ugraditi u većoj dimenziji i na auto koji se dosta vozi zimi po autoputu, ali na malom gradskom autiću koji se vozi uglavnom po gradu, zasad sjedni 5. Kad sam uzeo c3 na njemu je bio par novih all-seasonki pa sam samo dokupio još dvije, inače da sam morao uzimati sve četiri nove sigurno bi išao na klasiku zima-ljeto.
Nadam se da se neću zahebati sad kad sam ih pohvalio (kuc u drvo) :)
 

Memphis

Active member
Ja imam 3 seta cjelogodišnjih na 3 od 4 auta. I to je jedino što ću gore stavljat. Za normalnu, pogotvo gradsku vožnju idealne.

S time da i tu ovisi kaj buš stavil ... premium ili neku low budget.
 

Brruno

Well-known member
Prvi put vozim Dunlop wintersport 5. Posto je moja dimenzija 245/45/18 , tesko mi je bilo naci gumu koja ce zadovoljiti moje potrebe za tisinom i kvalitetom na autocesti i brzinama do 140-150 kmh. Vozio sam najjeftinije hifly,probao kumho i goodyear , na kratko probao continental ts 850 cini mi se i sve su bile rabljene 2 sezone osim hifly koje su dosle skoro nove s autom. Ovo je definitivno najtisa guma u takvoj dimenziji koju sam probao ,udobna, drzi na mokrom, snijeg jos nije isproban,jer nisam imao priliku. Mogu utisat autoradio i uzivat u voznji. Odsad ide samo ova guma ako ne bude promjena. Sljedece godine idu nove jer i ove sam uzeo rabljene za probu. Tesko je isprobavat nove koje dodju 1500 kn komad jer ne znas da li ce biti dobre.
Sljedece je potraga za dobrim i tihim ljetnim u toj dimenziji. Za sada su mi se tomket gume pokazale odlicnima za ljetne gume i po suhom i po mokrom ali samo u toj dimenziji , koliko cujem za manje dimenzije je losija, iako je malo bucnija na 100kmh nadalje. Moram cemo isprobavat :)
 

Cutac

Prèkaroš
Kada forumasi planiraju ljetne gume?
U Sisku je vec par dana toplo, prognoze(accuweather) vise ne najavljuju snijeg, a ja se zazelio Resolfenica:D
 

pokra89

Well-known member
Ja sam u fazi kupovine GC4P, ovog kojeg gledam je na ljetnim gumama. Uzmem li ga, nema šanse da ću ih skidati pa za mjesec, mjesec ipo dana vraćati.
Kad se sjetim kad sam prije 3 godine krajem trećeg mjeseca išao u Zagreb i nazad, sveukupno 1200 km, većinom na autoputu i brzini 140-150 km, temperatura 27, a meni nove zimske na autu
 

Cutac

Prèkaroš
Pokra, tako je i meni bilo pred par dana. Sunce, 19 stupnjeva, meni se gazi VTS, a nisam da ne unistim gume.
Do vikenda jos vidim prognozu, popravim natpise na gumama i eto ljetnih na VTS :D
A ako udari snijeg mali zahebant c4 je spreman :wub:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Konačno sam imao priliku stisnut ove prastare Michelinke (13 god).... trebalo mi je prvo dosta kilometara da dobijem neku sigurnost u njih. Kad ih se tjera prema rubu, u jednom trenutku nestaje feedback, kao da krenu plutat, ali ne popuste naglo...
Na mokrom koma. Stari Mišo je nešto kao novi kinez po meni.
Samo što od starosti pucaju polako po ramenu.
Ovaj vikend idu dole :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
DOT 06, tvorničke gume sa tadašnje C2ke... vrlo su malo vožene i dosta imaju profila.
Model je Michelin Pilot Primacy.
Dobio sam ih sa felgama, nisam odolio eksperimentu kada se već pojavila prilika :D

Prvih sto kilometara sam samo čekao koja će puknuti prva :D
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh