Online auto osiguranje (Osiguraj.me Kompare)

Damaj

Active member
Pa kad uzimas osnovno/obavezno osiguranje sta te briga kakvi su, neces se ti naplacivat od njih 😁
Dobar dio odšteta isplaćuje ti tvoje osiguranje, pa oni onda ganjaju tuđe osiguranje ili ako tvoje osiguranje isplaćuje štetu a ti si npr. bio pod utjecajem alkohola, nisi bio vezan, po zimi nisi imao zimske gume...pa poslije te terete za nadoknadu dijela isplaćenih sredsrava.
Identično kao i da si kupio policu u poslovnici.
Običmo najjeftinija osiguranja prvi najbliži ured imaju 300-500km od tvoga mjesta, osim ako ne živiš u Zagrebu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što su ti se zamjerili ovi preprodavači osiguranja? Ruše ti posao ili šta?
Jer ove police su ugovorno identične sklopljenim u poslovnici.

Posljednja preko komparea je bila Sava, pet poslovnica u mojoj županiji. Svugdje je više manje tako osim u Lici. Ako si iz Korenice, prvi ured ti je 90km dalje (ako baš nekim slučajem moraš tamo).
Među najjeftinijima još obično budu Uniqa, Triglav, Allianz...
Uniqa ima četri ureda u mojoj županiji, a iz Korenice moraš 85km do Senja.
Triglav ima osam ureda kod mene, iz Korenice moraš 50km do Otočca.
Itd....

Mislim da se i Linčanima više isplati uzeti Triglav preko Komparea nego da daju parsto kuna više u lokalnom seoskom uredu Croatia osiguranja
 

Damaj

Active member
Što su ti se zamjerili ovi preprodavači osiguranja? Ruše ti posao ili šta?
Jer ove police su ugovorno identične sklopljenim u poslovnici.

Posljednja preko komparea je bila Sava, pet poslovnica u mojoj županiji. Svugdje je više manje tako osim u Lici. Ako si iz Korenice, prvi ured ti je 90km dalje (ako baš nekim slučajem moraš tamo).
Među najjeftinijima još obično budu Uniqa, Triglav, Allianz...
Uniqa ima četri ureda u mojoj županiji, a iz Korenice moraš 85km do Senja.
Triglav ima osam ureda kod mene, iz Korenice moraš 50km do Otočca.
Itd....

Mislim da se i Linčanima više isplati uzeti Triglav preko Komparea nego da daju parsto kuna više u lokalnom seoskom uredu Croatia osiguranja
Nisu mi se zamjerili, samo iznosim moje mišljenje i iskustvo. Nadam se da je to još dozvoljeno na ovom forumu. A da li ti imaš nekakav deal sa njima pa ih tako žestoko braniš, ne dozvoljavajući drugome niti da svoje mišljenje iznesu?
A o udaljenostima gdje moram više od nekoliko kilometara ići i govorim. Nemam pametnijeg posla nego se do osiguravateljskog ureda voziti 20, 30 i više km.
 

dinko1981

Well-known member
Dobar dio odšteta isplaćuje ti tvoje osiguranje, pa oni onda ganjaju tuđe osiguranje ili ako tvoje osiguranje isplaćuje štetu a ti si npr. bio pod utjecajem alkohola, nisi bio vezan, po zimi nisi imao zimske gume...pa poslije te terete za nadoknadu dijela isplaćenih sredsrava.

Običmo najjeftinija osiguranja prvi najbliži ured imaju 300-500km od tvoga mjesta, osim ako ne živiš u Zagrebu.
Zaista mi ne pada na pamet niti jedan primjer da ce moje osiguranje meni isplacivat stetu osim ako nemam nesta dodatno tipa sajba. Ako sam ja ostecen onda ja osobno (ili preko odvjetnika) to rjesavam sa osiguranjem drgog vozila i tu moje osiguranje nema apsolutni nikakve odgovornosti. Ako sam bio pod utjecajem alkohola to opet nema veze sa osiguranjem jer se zna koje su zakonske okolnosti da bi se odgovornost prebacila sa osiguranja na mene.
 

Damaj

Active member
Zaista mi ne pada na pamet niti jedan primjer da ce moje osiguranje meni isplacivat stetu osim ako nemam nesta dodatno tipa sajba. Ako sam ja ostecen onda ja osobno (ili preko odvjetnika) to rjesavam sa osiguranjem drgog vozila i tu moje osiguranje nema apsolutni nikakve odgovornosti. Ako sam bio pod utjecajem alkohola to opet nema veze sa osiguranjem jer se zna koje su zakonske okolnosti da bi se odgovornost prebacila sa osiguranja na mene.
Evo da te prosvijetlim, udarila me neregistrirana i neatestirana prikolica, moje osiguranje meni isplatilo štetu, a oni se naplatili iz državnog fonda koji je privatno tužio vlasnika te prikolice. Drugi primjer je taj da je čovjek izletio sa ceste a suputnik tužio osiguranje zbog tjelesne povrede, osiguranje isplatilo štetu i teretilo vozača za određen iznos jer je vozio pod utjecajem alkohola, itd, mogao bih ti još navoditi primjera štete sa podjeljenom odgovornušću . Zato smatram da je najpametnije biti osiguran kod osiguravatelja sa čijim djelatnikom možeš brzo i efikasno uspostaviti kontakt, koji će te ako treba posavjetovati ili te uputiti u nekakvim pravnim zavrzlamama.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisu mi se zamjerili, samo iznosim moje mišljenje i iskustvo. Nadam se da je to još dozvoljeno na ovom forumu. A da li ti imaš nekakav deal sa njima pa ih tako žestoko braniš, ne dozvoljavajući drugome niti da svoje mišljenje iznesu?
A o udaljenostima gdje moram više od nekoliko kilometara ići i govorim. Nemam pametnijeg posla nego se do osiguravateljskog ureda voziti 20, 30 i više km.
Slobodno iznosi mišljenja, primjetiti ćeš da se ništa nije obrisalo. Pa i izjava o osiguravajućim kućama koje imaju urede na 300-500km.
Čisto iskarikirana informacija, da ne kažem laž.
Nisu izbrisana ni tvoja neutemeljena naklapanja o zakompliciranoj komunikaciji sa osiguravateljem.
Čemu ta potreba za kontriranjem, neznam.
Ne koristiš njihove usluge, ne sviđaju ti se, zašto uopće upisivati takve stvari u ovu temu?

Ja samo pokušavam, temeljeno na vlastitom iskustvu, ispraviti krive i neistinite upise. Sa nadom da će možda nekome pomoći.
A dali će netko uzeti osiguranje preko osigurajme, komparea ili direktno me ni najmanje ne dira.
Osobno ne vidim razlog zašto ne uštediti parsto kuna na apsolutno identičnom proizvodu.

U desetak godina sam imao dva slučaja sa osiguranjem... u prvom slučaju je procjenitelj došao lokalno uzeti podatke, drugi put je bila toliko mala šteta da je bio dovoljan telefonski poziv i par slika u mejlu.
A bome nisam niti u strahu od 20, 30 km vožnje kada bi bilo potrebno. Nekada to odradim i besciljno.

Zato smatram da je najpametnije biti osiguran kod osiguravatelja sa čijim djelatnikom možeš brzo i efikasno uspostaviti kontakt, koji će te ako treba posavjetovati ili te uputiti u nekakvim pravnim zavrzlamama.
Jasno i logično.
No zašto misliš da mi to nemožemo imati ako kupujemo preko posrednika?
Ponavljam ti, ugovor se ne sklapa između osiguranika i posrednika već osiguranika i osiguravatelja. A njega sam biraš po svojim preferencama.
 

Damaj

Active member
Slobodno iznosi mišljenja, primjetiti ćeš da se ništa nije obrisalo.
Glupo je ovdje i spominjati nekakvo brisanje, napisao sam svoje mišljenje u kuturnom obliku. A ovdje se u zadnje vrijeme često spominje nekakvo brisanje, možda netko želi cenzure ako mu se ne sviđaju napisana misljenja suprotno tvojima, prije 30 godina smo izašli iz jednoumlja.
Nisu izbrisana ni tvoja neutemeljena naklapanja o zakompliciranoj komunikaciji sa osiguravateljem.
Po čijim kriterijima su to neutemeljena naklapanja, to je moje iskustvo. Ova tvoja ocjena je neutemeljeno naklapanje, osim ako ne smijemo pisati suprotno od tvoga mišljenja?!
 

dinko1981

Well-known member
Evo da te prosvijetlim, udarila me neregistrirana i neatestirana prikolica, moje osiguranje meni isplatilo štetu, a oni se naplatili iz državnog fonda koji je privatno tužio vlasnika te prikolice. Drugi primjer je taj da je čovjek izletio sa ceste a suputnik tužio osiguranje zbog tjelesne povrede, osiguranje isplatilo štetu i teretilo vozača za određen iznos jer je vozio pod utjecajem alkohola, itd, mogao bih ti još navoditi primjera štete sa podjeljenom odgovornušću . Zato smatram da je najpametnije biti osiguran kod osiguravatelja sa čijim djelatnikom možeš brzo i efikasno uspostaviti kontakt, koji će te ako treba posavjetovati ili te uputiti u nekakvim pravnim zavrzlamama.
Prvi primjer - stetu je podmirio fond, a ne tvoje osiguranje
Drugi primjer- alkohol je u pitanju i osiguranje nema odgovornost
Ali ako ti zelis placat nekoliko stotina kuna vise na svakoj polici za nekakvu sansu u promilima da ti to isto osiguranje moze biti odgovorno, ok to je tvoj izbor
 

Damaj

Active member
Ja samo pokušavam, temeljeno na vlastitom iskustvu, ispraviti krive i neistinite upise.
A tko je tebe tu postavio da ispravljaš "krive i neistinite upise"? I ja sam pisao iz svoga iskustva i pogodi što? Iskustva su nam različita ali to opet ne znači da su moja iskustva neispravna ili neistinita.
Prvi primjer - stetu je podmirio fond, a ne tvoje osiguranje
Štetu mi je isplatilo osiguranje, a ono dalje potražuje, za mene nebitno gdje.
Drugi primjer- alkohol je u pitanju i osiguranje nema odgovornost
Čovjekovo osiguranje po sudskoj nagodbi isplatilo oštećeniku i potom teretilo osiguranika da isplati štetu osiguranju koje je isplatilo tužitelju-oštećeniku. Itekako osiguranje ime veze, jer osiguranje i isplaćuje oštećeniku, a da nije bilo alkohola od vozača se ne bi naplačivala isplaćena šteta. Ovo govori samo u prilog da ti u idređenim situacijama itekako imaš posla sa svojim osiguravateljem, što ti je jako ozežano ako moraš surađivati s njima na veliku udaljenost. Osim toga ovdje se stalno spominje nekoliko stotina kuna, u što sam uvjeren da nije istina, jer treba uspoređivati police sa istim uvjetima, a ne da onlline polica nema pola stavki kao ona koju osobno ugovaraš u uredu. I u uredu ti mogu ponuditi iste popuste samo treba biti uporan.
Ne koristiš njihove usluge, ne sviđaju ti se, zašto uopće upisivati takve stvari u ovu temu?
Totalna neistina, koristio sam njihove usluge, sve što sam napisao je moje iskustvo i ne znam otkud ti konstatacija za takvo što osim da me etiketiraš i diskreditiraš. A da te obavijestim ovo je tema o online osiguranjima i pisao sam o online osiguranjima, izgleda si ti pisao u pogrešnoj temi.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaš listu osig. kuća gore čija sam osiguranja osobno do sada kupovao preko posrednika, dao sam i primjer najudaljenije točke koju sam našao.
Ako nađeš neku točku u Hrvatskoj da od navedenih fizičkih ureda ima 300-500km udaljenosti - imaš moju ispriku.

A ako si ti stvarno izabrao osiguranje koje ima toliko udaljeni ured (kako govoriš da je tvoje iskustvo), slažem se da to nije pametno. Svakako je bolje uzeti dostupniju uslugu.
 

Damaj

Active member
Ako nađeš neku točku u Hrvatskoj da od navedenih fizičkih ureda ima 300-500km udaljenosti - imaš moju ispriku
Govorio sam retorički i ironično, već sam rekao da mi za neku potencijalnu uslugu ne pada napamet putovati preko 20 km i ako ti je ovih mojih ironično napisanih 300 i kusur kilometara jedini argument koji imaš, ok, pametnom dosta. Isključio bih se iz danje rasprave kako ne bih slučajno potpao pod osudu zbog iznošenja svojih iskustava i mišljenja.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Osim toga ovdje se stalno spominje nekoliko stotina kuna, u što sam uvjeren da nije istina, jer treba uspoređivati police sa istim uvjetima, a ne da onlline polica nema pola stavki kao ona koju osobno ugovaraš u uredu. I u uredu ti mogu ponuditi iste popuste samo treba biti uporan.
Sad smo utvrdili da nemaš konkrentog iskustva nego samo bezveze pišeš. Prvo sam obiša sve Savine urede od preprodavača. Iste stvake ka i u uredu u odnosu na online ali od najjeftinijeg do online je bilo 160 kuna razlike u korist online. I šta mi veli lik. Kaže, slušaj dobar si momak i znamo se, ali jebiga ja ti ne mogu dati ispod toga, jer se meni ne isplati ti idi, pa ugovori priko njih. :D Eto. Kako se isplati ovima online s istim stavkama ne znam. Vjerojatno mogu živit s manjom maržom ili imaju bolje ugovore s osiguravateljskom kućom.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Govorio sam retorički i ironično
Dakle i dalje u osnovi neistinito. Kao i onaj podatak o nemogućnosti fizičkog kontakta sa uredom kod ovako ugovorenih osiguranja. Kao i podatak o stavkama koji je kolega Tanaja istaknuo (a ja odavno ponavljam, ugovore se može dobiti identične)

Gle, u objektivnom prosuđivanju neke usluge nam ne pomažu baš retoričke/ironične/neistinite informacije, kao što nam ne pomaže niti informacija da je tebi osobno tlaka napraviti 20km sa autom.
 

Damaj

Active member
Sad smo utvrdili da nemaš konkrentog iskustva nego samo bezveze pišeš.
Vidim da pokušavaš biti vidovit ali si upravo ti u svom postu potvrdio da se radi o 160 kn a ne o STOTINAMA KUNA. Sviđa mi se ovo tvoje utvrđivanje činjenica!
Gle, u objektivnom prosuđivanju neke usluge nam ne pomažu baš retoričke/ironične/neistinite informacije, kao što nam ne pomaže niti informacija da je tebi osobno tlaka napraviti 20km sa autom.
Možda, ali nam sigurno ne pomaže niti to što stalno izvlačiš moje riječi ili dijelove rečenica iz konteksta i tumačiš ih kako želiš i uz to još ne možeš/ne želiš shvatiti što je pisac htio reći.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tema je na niti dvije stranice, sav kontekst je vrlo lako dostupan :)

Što se cijena tiče, ovo je gore je osiguranje napravljeno nakon one odjave i radova na starom C3, u meni najbližem uredu, preko ''veze'' (hint: 12%).
A slika niže je osiguranje po identičnim uvjetima u Ergu (danas Sava) preko posrednika, po toj ponudi je plaćeno. Nemam tu policu kod sebe jer je auto prodan (ali mogu doći do nje ako treba). .




Meni dovoljna razlika.
 

dinko1981

Well-known member
Meni je za punta 44kw bila ponuda 950kn u Sava osiguranju gdje sam vec godinama sa 2 auta i skuterom a oni su mi bili najpovoljniji od svih osiguranja sa fizickim adresama. Online ponuda 733kn, onako na prvu za dobar dan.
 

Damaj

Active member
Kolega Ivane222, iz uplatnica je vidljivo da je ono što na prvo mogu uočiti razlika u osiguranju osobne zaštite vozača (120kn), što u donjoj polici nema i u premiji osiguranja 4 putnika - još 120 kn, što se u donjoj uplati za 2018 ne može točno iz priloženog utvrditi jer je šturi opis plačanja. Svaka polica ima nekakvih skrivenih troškova i teško je usporediva sa drugima. A kada odbijemo ovih 240 kn, opet smo na razlici od 200 kn. Osim toga u gornjoj polici osigurana svota po štetnom događaju za osobe je 46,739 mil kn, a na stvarima je 9,394 mil kn. Pitanje je koliko su donje osigurane svote i ima li ih uopće. Takvih manje vidljivih ili nevidljivih stavki ima svaka polica i po tome je skuplja ili jeftinija polica.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Meni je za punta 44kw bila ponuda 950kn u Sava osiguranju gdje sam vec godinama sa 2 auta i skuterom a oni su mi bili najpovoljniji od svih osiguranja sa fizickim adresama. Online ponuda 733kn, onako na prvu za dobar dan.
Koje osiguranje? Isto Sava?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
iz uplatnica je vidljivo da je ono što na prvo mogu uočiti razlika u osiguranju osobne zaštite vozača (120kn), što u donjoj polici nema i u premiji osiguranja 4 putnika - još 120 kn, što se u donjoj uplati za 2018 ne može točno iz priloženog utvrditi jer je šturi opis plačanja.
Pogledaj još jednom. Osiguranja su identična jer sam tako tražio.
U prvome je osiguranje vozača i 4 putnika (40+80) - 120kn. U drugome je identična stvar (također za 4 putnika, isti iznos) - 100,45kn.
Drugih nadoplata nema.


Osim toga u gornjoj polici osigurana svota po štetnom događaju za osobe je 46,739 mil kn, a na stvarima je 9,394 mil kn. Pitanje je koliko su donje osigurane svote i ima li ih uopće. Takvih manje vidljivih ili nevidljivih stavki ima svaka polica i po tome je skuplja ili jeftinija polica.
Identične su jer sam, ponavljam, tako tražio. Osigurane svote su identične (pretpostavljam i zadane zakonom). Sam zadaješ ostale parametre posredniku po svojoj želji.

Jedina razlika je da kod Erga (Save) nema 12% korporativnog popusta :)
Ili barem nije popust tako direktno izražen.
No i bez toga stoji razlika od +400kn za identičan proizvod.


 
Na vrh