Online auto osiguranje (Osiguraj.me Kompare)

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Pozdrav,

dal netko ima iskustva s ugovaranjem polica online? Dosta su jeftiniji od svega kaj sam uspel obići. Čak za 250 kuna od najjeftinijeg kod kojeg sam već godinama.

Jedino kaj Osiguraj.me mi piše da imam bonusa minus 130%, a na polici max bonus :D
Pa, sam išel na HRVATSKI URED ZA OSIGURANJE upisat broj police i tam je sve OK. Odakle Osiguraj.me vade podatke, nitko ne zna, ali mi već u startu nekak ne ulevaju poverenje.

Kaj mislite? Kakva su vaša iskustva?

EDIT: Sad vidim da mi i na drugim sajtovima prijavljuje malus od 130 posto. Kak to? U čemu je problem? Malusa nisam imal. Još na HUO piše broj šteta: nula
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Preko komparea sam viša auta više puta osigurao. Najjeftiniji su mi bili u datim trenutcima. Dođe preko mejla odmah potvrda o osiguranju, čim sjedne uplata. No dobije se i ostatak papirologije sa poštom kroz par dana

Iskreno, nisam nikada točno pohvatao te bonus/malus igre... dodaju oduzimaju kako im paše valjda. Nekad mi kaže da u osiguranju A imam bonus toliko i toliko, dok je u osiguranju B manji, ali onda izmisli nekakav trgovački popust (ili kako to zovu) i bude jeftinije.
Vjerovatno imaju drugačije dealove sa različitim osiguravajućim kućama.
 

dinko1981

Well-known member
Ja od iduce godine sigutno idem na online osiguranje, ove godine sam se kasno sjetio a i malo sam bio skeptican. Bitno da je polica legalna i osjetno jeftinija, a kako ce oni prikazat taj popust manje bitno.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Znači dobije se identična polica kao da se kupi u uredu, samo dođe par dana naknadno. Ugovor je između osiguravajuće kuće i korisnika, posrednik (kompare u mom slučaju) se naplaćuje od njih.
Papir koji se dobije odmah na mail je dovoljan za obaviti tehnički, policiju tkođer zadovoljava :)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Jedino kaj Osiguraj.me mi piše da imam bonusa minus 130%, a na polici max bonus :D
Pa, sam išel na HRVATSKI URED ZA OSIGURANJE upisat broj police i tam je sve OK. Odakle Osiguraj.me vade podatke, nitko ne zna, ali mi već u startu nekak ne ulevaju poverenje.
Nema ti to veze s Osiguraj.me ili bilo kojim drugim posrednikom. Nagađam da je taj upisani malus seoska igra posrednika, kod kojeg si kupio policu, na koju osiguranje žmiri. ;) Na policu 50, u sustav nakon toga za HUO 130 malus. Tako da i ako odeš kod nekog ovaj drugi ti ne može prodati jeftinije jer mu HUO prikazuje štetu, a HUO vidi samo ono što mu osiguranje upisuje. Opet se vraćaš svojem posredniku i on se pravi blesav, daje ti staru cijenu ili nezantno veću, ti kupuješ i to je to. ;) Kažem, nagađam. Pošalji mail u centralu, pa neka provjere o čemu se radi. ;) Ali, vjerujem da će biti: ups, oprostite, greška
 

Cutac

Prèkaroš
Meni najbolji popust daje "a nista onda, svakako hvala na vremenu". Cesto me u pol recenice prekinu i ili odjednom moze jos kakav popust ili, vidi vraga, moze jos kakva beskorisna opcija za dzaba.

Dobar dan, znate mene, vec godinama imam dva auta kod vas sa ful kaskom.
Znam znam, dobar dan.
Evo ja dosao za onaj stariji, ovaj mjesec moram produziti registraciju.
Aha, hocete sve kao i do sada?
Hocu.
Evo, ove godine 2800 ful polica.
Hvala na vremenu, ali neka hvala.
Ma cekajte, mogu vidjeti sa seficom(a ona je vlasnica agencije), mozda mogu nesto.
Ajde vidite sad, da ne moram sutra.
A evo, ipak ste dugo godina tu, bla bla, evo ipak moze 2500 ili 1400 bez kaska.

Ko bi reko.
 

Damaj

Active member
Sve je ovo gore navedeno lijepa bajka, zanima me kako bi netko prošao sa udesom, naplatom štete itd. I na to treba računati a ne za 100-200 kuna jeftinije da s njima komuniciraš kao sa teleoperaterima : "ako ste krivac udesa pritisnite tipku 1, ako niste krivi za udes nemojte više niti zvati..."
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa ponude ti ih više na izbor. Preskočiš agram, jadransko euroherc i uzmeš što ti paše, nitko te ne sili na najjeftinije.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ne govorim o ugovaranju nego o kasnijoj komunikaciji ako se dogodi prometna nezgoda.
Ček, imaš konkrento iskustvo ili ovako otrpilike govoriš šta bi se hipotetski moglo dogoditi?

Govoriš o brendu osgiuranja ili načinu ugovaranja? Ako govoriš o načinu osiguranja - online/uživo, tu razlike nema.

Ako govoriš o brandu osiguranja moje iskustvo je ovako:

Ko oće kasko, ja preporučam Allianz. No1.Na tri četri auta u familiji smo kroz desetak godina imali svakakvih šteta, od provale do dice s loptom. Nikad ne zajebavaju. Uredno plate sve.
Ko nema kasko, najjeftinije AO i bog. Tu isto nisma vdija nekih posebnih problema. Meni je prije dvi-tri godine neki dida ogreba vrata. Ima je AO u nekom osiguranju šta kotira ka žblj osiguranje, platili su koliko je servis reka. Procjenitelj se čak nije ni "drznija" pogledat štetu. ;)
 
Na vrh