Novi C4

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

chance

New member
Bas glupo sta su stavili taj mjenjac kao jedinu opciju uz THP motor. Steta, jer motor je odlican. Ja ga ne bi uzeo nikad jer ne volim vozila bez lijeve pedale. Vozio ga nisam, al negdje sam na internetu citao test u kojem nisu zadovoljni. Sad, koliko je to mjerodavno, ne znam, ako uspijem nac, stavim ti link. Ako zelis jaci motor, ja bi onda izabrao 2.0 HDi s rucnim mjenjacem (ne znam kakve su cijene).
U BiH je razlika u cijeni oko 2k Eur, iskreno nisam ni gledao dizelske motore, jer sam nekako do sad uvijek imao benzince. Ova mi opcija ovisi od budžeta, nije za odbaciti...

Ono što sam ja našao na netu, je da je odziv mjenjača kao sporiji, što se više osjeti u gradu (kreni-stani). U svakom slučaju na volanu imaju "pedalice" za manualno šaltanje, tako da se ta sporost može kompenzirati. Doduše nisam nikad imao prilike koristiti takav mjenjač (sa tom vrstom šaltanja) duže vremena.

Svakako neko auto naručujem naredni mjesec, i C4 (exclusive THP 155, sa xenonima i 17' felgama) ozbiljno dolazi u obzir, samo me malo brine taj mjenjač.
 

1587 VTS

New member
Da, za taj odaziv su i ovamo nesto kenjali, a i u testu 1.6 e-HDi motora ako je to taj isti mjenjac. Sad.. :confused: Ja ga isto ne bi iz osobnih razloga, al 1.6 THP bi itekako pozelio. Al ne treba bjezat ni od diesela, brzo se naviknes, u svakom slucaju je stedljiviji, a ne ide nista losije od THP (taj robotizirani mjenjac ubija turbobenzincu temperament). Razmisli malo i probaj uzet probnu voznju, mozda se predomislis. Savjetujem da odluku doneses tek nakon probne voznje oba modela. Da se razumijemo, nisam ni ja diesel fun, ali u ovom slucaju - zasto ne ;) Pogrijesit neces sigurno, dugorocno ti moze donijet samo ustedu.

Evo test 2.0 HDi:

http://www.auto-types.com/autonews/road-test-citroen-c4-20-hdi-150-hp-7234.html (kako mu dobro stoje ove 18" :wub:)
http://uk.autoblog.com/2011/03/10/on-test-citroen-c4-2-0-hdi-150-exclusive/

Cak je startniji od turbobenzinca kojeg za bolji rezultat sputava taj robotizirani mjenjac.
 

ledolomac

New member
Ja sam jučer dobio broj šasije, a naručio sam auto 11.2. Sad ostaje plaćanje i kako su mi rekli mogao bi auto dobit za 2-3 tjedna. Baš su me ugodno iznenadili:)
Nazvao Citroen, nemaju nikakve informacije osim da će se auto proizvoditi u četvrtom mjesecu.To je vidljivo na kompu, na koji dolaze svi podaci.Ja sam auto naručio 02.02. isti model i boja s tim da ima i parking senzore pa mi nije jasno kako si ti već dobio broj šasije i tako brzu isporuku.
 

Olaf

New member
Auti se rade linijski, znaci danas idu dizeli 90 ks s atraction opremom, sutra seduction itd a zamisli koliko ih je naruceno i koja je potraznja, odmah se sjetim navale na ajfon 4
 

ledolomac

New member
Auti se rade linijski, znaci danas idu dizeli 90 ks s atraction opremom, sutra seduction itd a zamisli koliko ih je naruceno i koja je potraznja, odmah se sjetim navale na ajfon 4
To je još čudnije, jer smo naručili isti motor,istu razinu opreme pa čak i istu boju, s tim da je moja narudžba deset dana ranija

Nazvali iz Citroena.Dobija broj šasije. Preuzeo dokumentaciju-ugovore o kreditu koje trebam ovjeriti kod javnog bilježnika i dostaviti Psa-financiranju.Dakle auto je proizveden i sada treba čekati njegov transport za Hrvatsku.
 

ledolomac

New member
Hvala na dobrim željama.Za isporuku mi nisu znali reći, jer sam kontaktirao osobu zaduženu za kredite a prodavač nije radio.Mislim da to ovisi o danu transporta, papirologiji, carini,homologaciji itd a to sve zahtjeva vrijeme. Ne vjerujem da je to moguće srediti prije tri tjedna. Vidjeti ćemo, važno je da je auto proizveden.Sada se već nadzire.
 

hjuzbas1

New member
Jučer sam ga po prvi puta vidio na ulici među drugim autima. Crveni, nisam stigao vidjeti paket opreme, neko osiguranje ga je kupilo kao službeni. Sad sam još zadovoljniji svojim odabirom. Na cesti je prava pojava i iako će ih vjerojatno biti jako puno u budućnosti mislim da neće brzo dosaditi i da će spooooro stariti. Subjektivno je, ali zato i postoji ovaj forum zar ne?!:)
 

Navigator

New member
Ima li jos netko da su mu se javili iz Citroena i da je dobija broj sasije. Evo ja sam svoga kapara u prvoj polovici veljace i jos mi se nisu javili?
 

riba zvana fish

New member
Evo kako već par dana nema postova, da malo razbijem dosadu. Jeste vidjeli da na cjeniku i konfiguratoru više nema paket city kod C4 seduction? Zna li netko je li to greška ili je stvarno tako? Šteta ako je stvarno, onda nema parking senzora za seduction.
Osim toga, kod konfiguratora nema ni alu felgi za seduction, osim kod 1.4 vti!? Na cjeniku ima. Vjerojatno je neka brlja na web stranici, ali trebali bi to popraviti...
 

1587 VTS

New member
Evo kako već par dana nema postova, da malo razbijem dosadu. Jeste vidjeli da na cjeniku i konfiguratoru više nema paket city kod C4 seduction? Zna li netko je li to greška ili je stvarno tako? Šteta ako je stvarno, onda nema parking senzora za seduction.
Osim toga, kod konfiguratora nema ni alu felgi za seduction, osim kod 1.4 vti!? Na cjeniku ima. Vjerojatno je neka brlja na web stranici, ali trebali bi to popraviti...
To je greska 100%, slicno tome npr. u konfiguratoru za novi C3 imas odnedavno samo 1.4i i 1.4HDi, a u ponudi su jos 3 ili 4 motora.
 

macola

New member
Pozz !!
Novi sam u ovoj BRANŠI , pa ne zamjerite( inače ponosni vlasnik već 7-og renaulta i o nima sve naj.. od r4, safrana.lagII ...)
sada je navodno došao red na C 4 e:

sve nešto čitam , ali . šta baš nitko ne kupuje 2.0 hdi ( mene samo to i zanima i idemo ga kaparirat ? u srijedu) , oću znat jel u redu , jel cijena o.k. etc

hvala na odgovorima

p.s. tamno siva i bijela koža - tkanina ili bijela sa crnom koža tkaninom unutra??? ( felge 17 normal)
 

1587 VTS

New member
Ja bi uzeo C4 2.0 HDi, auto je avion ;) Kao sta Laki kaze, ne kupuju ga puno zbog cijene, al to je izvrstan potez ako ti cijena nije problem. Moj glas za njega i za 2.0 HDi :cool:
 

macola

New member
Ja bi uzeo C4 2.0 HDi, auto je avion ;) Kao sta Laki kaze, ne kupuju ga puno zbog cijene, al to je izvrstan potez ako ti cijena nije problem. Moj glas za njega i za 2.0 HDi :cool:
ma nisu pare problem
NEMA PARA = NEMA PROBLEMA
šalim se lapo keš - lapo kreda , a cijena cca 155 tkn ( mislio sam i stakleni krov,ali kad tad će propustit,a i niži je strop??)
1. put kupujem ovako skup auto pa hoću makar polukožu ( imam je u laguni - strava je) a 1.6 ima opciju tek na 150 tkn hmmm jbg
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh