Novi C-elysee - par pitanja

szahtila

Well-known member
Ja bas suprotna iskustva imam, nikad, ali nikad nitko nije gume provjeravao, radim u firmi na odrzavanju i osiguranju vozila koja ima nebulozno velik vozni park... Ovo mi zvuci ko da je netko bio ekstra pikiran na tebe ili ti na nekog pa te/si ga probao naguzit na bilo koji nacin... Kak bi rekli, hvatanje za slamke...
Krivo si me razumio, ja nisam imao loših iskkustva ni sa policijom ni sa osiguranjem. Kažem samo da u zapisnik upisuju i dimenzije kotača.
 

dinko1981

Well-known member
Mozda su sanse 99% da se nikad nista nece desit po tom pitanju ali za 300kn mi se stvarno ne isplati da me to sekira u podsvjesti ili da danas sutra tih 300kn ispadne 30tisuca ili vise. Osiguranja nisu humanitarne organizacije i ako vide priliku da prebace odgovornost sa sebe to ce i uciniti
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Aha, nismo se shvatili. Ti u biti (na temelju čega?) tvrdiš da se nemogu atestirati u CVH?
Po ovome što vidim, odradilo bi se to bez problema.
Osobno sam u nekoliko navrata atestirao druge dimenzije, nikakav problem (mislim da sam i pisao tu o atestiranju na C3).

A sreća više tebi treba... i debeli novčanik ako je nebude
 

dinko1981

Well-known member
Ta dimenzija se u teoriji moze atestirat jer je ukupni promjer u granicama tolerancije, sve dalje ovisi o felgama koje ce biti na autu za vrijeme atesta. Jer gledaju i papire od felgi (osim ako nisu original citroen) a i od dimenzije felge zavisi kako ce to stajat na autu, dali ce virit van blatobrana, dali ce biti previse uvucena itd...
 

auriga

New member
Zato jer ni proizvodjac to ne dozvoljava... Felge su orginalne peugeotove, niti viri nito je uvucena, taman je u liniji prednjeg i zadnjeg blatobrana...
 

szahtila

Well-known member
Šta i kome
Šta ima proizvođač dozvoljavati ili ne? On može preporučiti, ali ne i zabraniti. Koliko ima raznih prerada pa su vozila tehnički ispravna? Kolega ima BMW kome je zamjenio motor jačim, izmjenio je ispuh, ovjes i gume i za svaku tu izmjenu radio je atest i auto normalno registrira bez ikakvih problema.
 

auriga

New member
Iskreno, ne da mi se uopce raspravljat, odite, atestirajte i vidite kakvi su... Zasto ne daju, ne znam i iskreno zaboli me (standardna hrvatska demokracija), ali atest za 17 cola na elyseeu necete dobit (bar ne na dizelskoj verziji i godinu koju ja imam)... Sad, dal cete me poslusat, ne, to je na vama, trosite vrijeme i novac kak hocete...
 

dinko1981

Well-known member
Ne vidim zasto nebi mogli atestirat, znam za xy slucajeva gdje su ljudi atestirali 18 i 19 cola gume na modele koji nisu to imali u niti jednoj tvornickoj inacici. Zasto bi c-elyze bio onda neka iznimka?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda ga je iz nekog paralelnog svemira slučajno prebacilo na ‘naš’ internet, tko će ga znati. Trebamo samo biti sretni da 'tu' atesti šljakaju normalno.
I 'tu' na sreću nema ovog daju/nedaju. Dođeš, testiraš i pričekaš rješenje, koje je može biti ovakvo ili onakvo,ali crno na bijelo.
 

szahtila

Well-known member
Iskreno, ne da mi se uopce raspravljat, odite, atestirajte i vidite kakvi su... Zasto ne daju, ne znam i iskreno zaboli me (standardna hrvatska demokracija), ali atest za 17 cola na elyseeu necete dobit (bar ne na dizelskoj verziji i godinu koju ja imam)... Sad, dal cete me poslusat, ne, to je na vama, trosite vrijeme i novac kak hocete...
Biti će da si se zamjerio dečkima u STP
 

szahtila

Well-known member
Pivo si trebao platiti nadzorniku u STP
Od koga u Hr mogu dobiti službeni dokument o dimenzijama guma koje se ugrađuju tvornički na C3 mk3?Ima 5 dimenzija ,treba mi taj dokument da na STP bez atesta upišem drugu dimenziju za zimske gume (185/65R15).Original su 205/55R16.Bio sam danas na STP i kaže nadzornik da mu samo treba neki službeni dokument odakle može izčitat drugu dimenziju i to je to,ne treba atest.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je, probaj sa uputama, a ako neide u prvoj, probaj u drugoj smjeni.
Ako ni tako neide, onda pravac ovlašteni po potvrdu
PS
Nadzornik je vjerovatno šupak, jer znam da imaju interni bazu podataka i da upisuju sve iz nje normalni ispitivači.
Jedino ako na neku foru nemaju još podatke za zadnji C3, što sumnjam
 

szahtila

Well-known member
Tako je, probaj sa uputama, a ako neide u prvoj, probaj u drugoj smjeni.
Ako ni tako neide, onda pravac ovlašteni po potvrdu
PS
Nadzornik je vjerovatno šupak, jer znam da imaju interni bazu podataka i da upisuju sve iz nje normalni ispitivači.
Jedino ako na neku foru nemaju još podatke za zadnji C3, što sumnjam
Nadzornik je školski kolega, nikad nisam imao problema sa njime, biće da mu se neda tražiti u toj njihovoj bazi podataka. Bitno da ne moram plaćati atest
 
Na vrh