• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

Njuškalo naplaćuje oglase u kategoriji Automobili

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ovo čačkalo je užas, a i brmbrm isto. Kad vidim sve te animacije i razne gluposti koje usporavaju stranicu, prođe me volja
Kad je krenuo brmbrm,držao sam im fige da uspiju. Raduje me dok netko ponudi nešto novo, inovativno i zanimljivo. Sad sam zahvaljujući vama ponovo, pa valjda otkad su počeli, otvorio njihovu stranicu, i mogu reći da niti je "novo", niti je inovativno, a ni zanimljivo. Naprotiv, to što si rekao, stranica je nepregledna. Deset vrsta fontova, sve nešto skače, otvara se, preklapa i sporo se učitava.
Prije sam mislio da mi je tablet spor, ali mi i na kompu (i5 + 8 GB rama + SSD disk + Chromium) stranica trokira.
 

BoboActiva

New member
Njuškalo je sa 61000 pao na 41000 ali kad se doda 8300 karamboliranih koji su bili stavljani pod normalne aute onda je poda sa 61 na 49 tisuća što je dosta.
Ali njuškalovi brojači nisu točni jer recimo u Alfa Romeu podrubrika 156 je broj napisan 185 oglasa ali kad se otvori je 118 oglasa, slično je i za druge alfe.
Onda sam išao vidit VW i tamo je za golf 4 napisano 620 a ima ih 480 oglasa, passat 1180 a u stvari 960.
I da ne nabrajam, realan pad je preko 30% i svaki dan pada.

Cackalo i imbex oglasi su bezveze, imaju jedan novi oglas na dan za Alfu ili Hondu.
Nesto malo je rastao plavi oglasnik
 

vborovic

C5 modifikator
Mislim da je još rano za bilo kakve suvisle prognoze ... oglasi koji ističu na njuškalu neće nužno biti produljeni (ono što sam ranije naveo, dosta ih se prodavalo, tak, da se zapravo i nisu prodavali), a za druge portale, ljudi još ne mogu procijeniti gdje ima smisla oglasiti a da nije njuškalo ... da vrlo vjerojatno stanje neće biti kak je bilo prije, to sigurno ...
 

albertost

New member
da i ne

Pozdrav i da se ukljucim u raspravu... mislim da imaju pravo ovi sto kazu da ce nestati ovih koji uopce ne prodaju a koriste mogucnost besplatnog oglasavanja pa ako ko naleti naleti, nadam se da ce vec kad netko placa nemali iznos za objavu oglasa da ce onda i uskladiti realnu cijenu vozila. S druge strane imaju pravo i ovi sto kazu da je ovo loša odluka. Zasto? Pa evo moj primjer, cesto vrtim oglase i sjecam se da sam dosad kupio 3 motora koja uopce nisam planirao uzeti jer su naletili na njuskalo a i dva auta, jedan je bio kadet za 500 eura i bio je super te drugi felicia oko 1200 eur tada. E sad ne vjerujem da ce ostat puno ovih jeftinijih prodavaca, sto bi netko placao cca 10 eur a vozilo cjeni 500-600, nestat ce dosta ovih jeftinijih auta a znalo se naci sto ti treba u toj ponudi. Bit cu prvi koji ce se odsad vise orjentirati na auti.hr te index oglase, ne treba mi njuskalo za aute od 6-7000 eur, njih lako nadjem na stranicama autokuca... a isto tako da idem prodavati, trenutno vozim auto od cca 4000 eur, ne znam bas bi li isao na njuskalo ga stavljati... jedino da mi je panika pa ga staviti na 3000 da sam siguran da cu ga prodati
 

BoboActiva

New member
Od jučer kada sam pisao pao je sa 41000 na 39800 oglasa.
Koliko vidim i banneri polako nestaju.

Ovi ostali nisu ništa rasli a rade katastrofa.
 

liberty

Well-known member
wstvarno nestalo brdo auta s njuškala......da li netko zna koji ima još značajniji internet oglasnik za pretraživanje polovnih automobila (hr):confused:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa nitko se još nije približio brojevima, al sve nastavlja standarno.
Index 3500
Èačkalo 3200
Brmbrm 6500
Sad se i po raznim fejs grupama brdo toga vrti
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hahahah izgleda da je njuškalu puno gora situacija nego što su očekivali. Skužila je ekipa da su počeli falsificirati količinu oglasa...

Bacite oko na citroenove modele recimo, ove ''manje'' poznate. ZX se vodi da ima 6 oglasa, za prave su 3... XM se vodi na 3 oglasa, za prave ih je 0. I tako po ostalim markama i modelima.

Vjerujem da na njuškalu, od 38500 trenutnih oglasa, nema preko 30000 pravih. Ako i toliko.
 

liberty

Well-known member
ja sam tražil jučer neki Mercedes iz osamdesetih i nisam ga mogel naći
kvragu i taj njuškalo a tak sam se na njega navukel
sad bum moral tražit dalje
valjda taj brmbrm ili indeks
nema više svetih krava nema više njuškala
:D
 

BoboActiva

New member
Nećeš ništa nać na drugim oglasnicima jer im je broj oglasa smješan.
Do sredine prvog mjeseca 2017g. možda pad bude i preko 50% ako se ovako nastavi.
Budem zvao prijatelja opet sredinom mjeseca da vidim hoće šta mjenjat.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ako se ovom dinamikom nastavi raspravo o njuškalu uskoro čemo imti više ovdje postova o njuškalu nego njuška oglasa :D
 

albertost

New member
nestalo je preko 30 % auta a realno barem 40 %... ako ne i vise. Realan broj auto oglasa na njuskalu je pao sigurno na max 30 000 a bio je 60 000 7.12. Primjera radi, bzvze pogledam fiat uno ukupan br oglasa pise 105 a kad otvoris 73 oglasa! Chevrolet aveo 101 a kad otvoris 71! Njuskalo umire polako ali sigurno... pokop za dva mjeseca...
 

BoboActiva

New member
Nestalo je oko 35% oglasa do danas ali ti oglasi se nisu pojavili nigdje drugdje.
Dakle konkurencija je i dalje nikakva.
Osim što nemaju značaj skok u broju oglasa stranice im loše izgledaju, spore su i često blokiraju.
Može se desiti da se ljudi počnu vraćat na njuškalo iako treba platiti jer šta nekom vrijedi besplatan oglas ako nitko ne gleda taj oglasnik.

Idealno bi bilo kad bi na njuškalu stavili cijenu oglasa desetak kuna mjesečno. Imali bi miljon eura godišnje sa brojem oglasa koji bi se brzo vratili na 61 tisuću
 

BoboActiva

New member
Pad još uvijek nije 43% zbog sekcije karambolirani auti koji su se prije prodavali pod normalni auti.
Ne sumnjam da će za koji dan biti 43% međutim za 25 tisuća oglasa je nestalo a pojavilo se par stotina više na ova tri smješna oglasnika.
Baš da je bilo 25 tiuća oglasa koji se u stvari ne prodaju ne bih rekao.

Vezano za druge oglasnike rekao bih ako neešto drastično ne poprave u izgledu i brzini prije će oni propast nego njuškalo.
Brm brm npr blokira svakih par minuta kao i plavi oglasnik, spor je da ti dođe da ga ugasiš nakon dvije minute.
 
Na vrh