• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

Njuškalo naplaćuje oglase u kategoriji Automobili

BoboActiva

New member
Pitanje je koliko će izgubiti padom broja oglasa tj. bannerima a koliko dobiti plaćanjem od strane prodavača.
Međutim oni su toliko moćni da mogu vidjeti kamo će to ići idućih par mjeseci pa ako im kalkulacija nije dobra mogu vratit na staro.
Konkurencije praktički nemaju.
Stariji ljudi koji se ne služe internet bankarstvom, i sl. sigurno neće stavljat nove ogalse.
Oni to sigurno nisu napravili da bi pala cijena vozila i time pomogli kupcima.
Svatko ima pravo prodavat što hoće za cijenu koju hoće. Ako se nekom ne sviđa ne mora gledat.
Do sada imaju pad od oko 10 tisuća oglasa među automobilima. Vidjet ćemo što će biti.
Imam prijatelja koji je tamo direktor pa ću ga zvat sutra da vidim što on kaže.
 

ZlatkoC4

Well-known member
neće se ništa desiti prodavali su ljudi automobile i prije njuške a i poslje njega će :grin:
uvjek ima alternativnih oglasa. a kupac uvjek nađe ono što traži i bez njuške.
 

BoboActiva

New member
To je istina ali trenutno je nastao vakuum zbog toga jer nema konkurencije pa je pitanje kojem će se oglasniku ljudi okrenuti a nije baš da je neki izbor.
A možda i prihvate plaćanje. Treba sad proći mjesec dana pa će se vidjeti.
Ja recimo pratim alfe i tu je pad od otprilike 1200 na 980 trenutno. oko 20%, kako će na to reagirati oglašivači znati ćemo za koji tjedan.
Velim nazimo "problem" je ak želiš prodat auto a ne želiš dat 70 ili 100kn što opet nije neka lova.
 

tomica0308

Well-known member
Prije 10 godina je bilo auti.hr sve puno, onda je postao njuskalo atraktivan i sad jedva ima 400 auta na auti hr.. Sad ce mozda tamo svi ic. Mislim da je besplatno.
 

BoboActiva

New member
To se neće desiti jer su preveliki novci u igri.
Njuškalo sad može diktirati i isprobavati i imaju vremena koliko hoće.
Naravno da njihovi ljudi prate koliki je odljev oglasa, što radi konkurencija pa će sukladno tome i reagirati.
Bilo bi dobro da dođe konkurencija ali realno tko bi to bio?
Plavi oglasnik koji je sam sebe upropastio?
Auti.hr, cackalo, index oglasi? Pa ti oglasnici nemaju ukupno 500 oglasa.
 

BoboActiva

New member
Pričao sam sa prijateljem.

Napravili su to jer mogu, jer nemaju konkurencije.
Pad za sad im je 5%.
Na bannerima ne zarađuju nešto posebno.
Drugi najveći oglasnik je plavi koji je iza 20. mjesta po posjećenosti svih portala u HR, njuškalo je 2. ili 3.
Nema šanse da se vrati na staro.

Rekao mi je i koje novce troše na unaprijeđenje platforme, sigurnost itd. na godinu.
Mislim da te novce nema nijedan portal za sve a kamoli samo za oglasnik.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Napravili su to jer mogu, jer nemaju konkurencije.
Rvacka posla. Tipičan bahati i polepni stav, no dobro, ni prvi ni zadnji...

Uložili nisu k*rca... filtri i pretraživanje očajno, moderiranje ne postoji. Al glavno da naplaćuju njihove bogovske usluge koje drugi nemože pružit.
Mogli su skratit trajanje besplatih oglasa da su bili pošteni. Makar na tri dana. Ili čak jedan... pa kome se ne plaća, obnavljaj i zahebavaj se ako već nećeš plati.

Na današnji dan, čini mi se prvi tjedan od naplate, pad broja oglasa je 15%.


ps

Valjda nije do njih stigao trač da mobile.de uskoro širi broj jezika, uz ostalo na ove naše balkanske. Pogodite koliko oglas tamo košta? :D
 

Dalibor

Dado Tornado
Na bannerima ne zarađuju nešto posebno.
njuškalo d.o.o. profit raste zadnje četiri godine i to za oko 8 milijuna kn na godinu.
2014. su imali profit oko 30 milijuna kuna, po meni je to više nego okej.
večernji list (isti vlasnici kao njuškalu) recimo ima profit oko 170 milijuna.

Na današnji dan, čini mi se prvi tjedan od naplate, pad broja oglasa je 15%.
prije tjedan dana broj oglasa na Osobnim automobilima je bio 59 000, jučer oko 51 000, svaki dan pada za par tisuća
 

BoboActiva

New member
Bilo je 60 tisuća, danas je ispod 51000 što je razlika oko 9500-10 tisuća oglasa ali je otvorena kategorija karambolirani automobili gdje je oko 8 tisuća oglasa.

Ne pratim citroen podrubriku detaljno na njuškalu ali znam za Alfa Romeo kojeg pogledam svaki dan par puta i prije naplate broj je bio oko 1200 oglasa, danas je oko 900 ali je zato 243 oglasa u karamboliroj podrubrici što je oko 1150 ukupno a kada sam pogledao podrubriku sa karamboliranim alfama mogu reći da se dosta tih auta pojavljivalo menđu normalnim autima što je kad se sve zbroji i oduzme otprilike pad 5%.

Po meni tražilica je dobra i njuškalo nema broj oglasa kao autoscout ili mobile da bi trebao imat pretraživanje po boji ili broju vrata.

Rekao je on meni svašta o tom cijelom poslu ali neću pisat detalje.
Ni meni se ne plaća i nadam se da će doći neki normalno sklepani oglasnik.

E da rekao mi je i da postotak prodanih stvari na drugim oglasnicima i to kad se svi zajedno zbroje je mizeran u odnosu na njuškalo kao i ono što sam pisao da oni itekako prate porast broja oglasa na drugim portalima.
 

vborovic

C5 modifikator
Valjda nije do njih stigao trač da mobile.de uskoro širi broj jezika
Šteta takvu infrastrukturu bacati na nas ... s obzirom da radi posebnog poreza svaki auto koji bi netko iz HR htio prodati van prolazi istu torturu/proceduru kao i sada kada svaki uato van HR uvažamo u domovinu (EU., ne-EU, mala razlika, plaća se porez na nešto što je već oporezovano) ... koliko će domaći ljudi koristiti mobile.de radi domaćih želja i potreba (lokalni prodavači) bude otprilike kao i na tragu hrvatskog ebay-a ... pa je i to propalo u nastajanju ...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa mislim da nebi smjelo bit problema... prevedena, bit će to jednako ''domaća'' stranica kao i njuška ili slične. Dapače, s obzirom na ''švabo je to'' mentalitet, mislim da će ekipi bit čast oglašavati se tamo.
A i širok broj ljudi već ima naviku ju posjećivati, barem koliko ja mogu primjetit po svojim internetskim i rl krugovima.

Živi bili pa vidili.
 

vborovic

C5 modifikator
Jedna stvar je posjećivati, druga stvar je prodavati na njoj ... ja isto redovito pratim mobile.de ali ne znam koji efekt bi bio (i koliko ljudi bi to vidjelo, u hrvatskoj) objave prodaje auta na njihovim stranicama u odnosu na njuškalo (barem trenutno kak stoje stvari, sada je teško prognozirati razvoj ove novonastale situacije oko plaćanja objava)
 

vborovic

C5 modifikator
Tako će i ostat jer konkurencije nema.
Da, to je trenutna situacija koja se uz današnju tehnologiju i sveprisutnost interneta može vrlo brzo promijeniti ... tipa, ekupi preuzme oglase ... :D ... ili, TisakMedia ... ak se mogu plaćati računi, slati/primati paketi, zašto se ne bi mogli i oglašavati i kupovati auti ... LOL .. o Konzumu da ne govorimo ...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bilježimo za statistiku indexovih 3,1 i čačkalovih 2,5 tisuća oglasa...

Tako će i ostat jer konkurencije nema.
Nije u svoje doba konkurenciju imao ni auti.hr :D

PS

Pogledajte tagline na index oglasima :whistling:
 

BoboActiva

New member
Ja pozdravljam konkurenciju ali daleko je to uopće od konkurencije.
Na alfama ima jedan oglas od danas.
Možemo mi sad tu drobit šho hoćemo ali prvo treba izvjesno vrijeme pričekat.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Index 3300 (najveće razočaranje, imaju najbolji proizvod i podlogu sa napredak, nevjerovatno da ništa ne poduzimaju)
Èačkalo 3000 (ima yeben rast, usprkos činjenici da je stranica očajna, preko 50% do 7.12.)
Brmbrm.hr 6400 oglasa (najveće iznenađenje, nikad čuo za ovo, gledam neki dan oko 5000 oglasa, i dalje rastu)
Facebook oglasi su se povećali, samo je to nemoguće pratit. Mislim da će fejs ni kriv ni dužan najviše prometa preuzet.

Njuška pada brzo, 29% izgubili u 16 dana.

Idemo dalje :whistling:
 

diegos

Well-known member
Ovo čačkalo je užas, a i brmbrm isto. Kad vidim sve te animacije i razne gluposti koje usporavaju stranicu, prođe me volja :disgusted:
 
Na vrh