Nisu Citroëni, ali su zanimljivi

Cutac

Prèkaroš
Kvalitetom materijala su se vratili negdje na razinu oko Golfa trojke po svemu sudeći
Kad se vrate na četvorku, onda će napokon imati kvalitetne materijale.

Meni je najgori dio novog Golfa to što izgleda kao jako loš plagijat nove Corolle. A petvratna Corolla je meni jedan od najljepših modernih auta na cesti. U Sisku imaju tri i svaki put kad vidim jednu od njih(bijela, ona neka plava i crvena), ostanem zabezeknut kako taj auto dobro izgleda.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Za Toyotu izgleda odlično :)
Samo nema ponude motora, ili onaj 1.2 turbo ili inbrid.

Šta biš onda piknuo, to ili Mazdu?
Tako je čudna ponuda kompakata danas, nemam pojma što bi izabrao da sam prisiljen.
 

Cutac

Prèkaroš
Šta biš onda piknuo, to ili Mazdu?
2.0 hibrid, definitivno.
Ovako po katalozima i brojkama, nekada ću valjda provozati tu Corollu pa ću znati bolje.

Jedino me od Toyote odbija paljenje IC motora i turiranje na punom gasu. Je da ide ulje tanje od pišake, ali opet, nije fora voziti 60 na struju, poklopiti gas i odjednom imati motor na 5000 okretaja.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
V12 atmo sa 650ks koji ide do 12.000 okr., tri sica i gepek, masa ispod tone i 4,38m dužine (praktički ko C4). I ventilator za podtlak :D
Ovo bi kupio istog momenta za daily da imam. Fascinantan auto, fascinantan čovjek.



Post je automatski spojen:

E da, i šaltgetribaaaa. Zaboravio skoro na najbitniju stvar.
Nema tačskrinova, ma savršenstvo...milion savršenih detalja
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mjenjaš Pandu?
Nitko nezna složit mali autić poput talijana (makar izgleda da su i oni zaboravili). 13 godina na tržištu i još je svjež :cool:
A i motorić mi je puno draža alternativa trocilidrašima... pogotovo simpatičan zvuk turbo peglice
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Razmišljaš ti o svemu i svačemu meni se čini :D
Znam da ti, s obzirom na postojeću postavu, ima više smisla ići na Abartha, ali evo jedne generalno zanimljive usporedbe


Inače se tih Abartha baš namnožilo po Hr koliko mi se čini... u Ri vidim bar jednog u praktički svakoj vožnji. Što nikako nije loša stvar :D
 

Cutac

Prèkaroš
Razmišljaš ti o svemu i svačemu meni se čini :D
Z
Jedini način da ne krenem opsesivno kupovati aute i bankrotiram, jest da svaki put kad nađem nešto što mi se sviđa, brzo tražim nešto što mi se sviđa više :D

Sad sam u dilemi MR2 ili polaganje za motor :D :D
Još nisam onu MR2 otišao pogledati, baš me zanima u kakvom je stanju.
Post je automatski spojen:

Inače se tih Abartha baš namnožilo po Hr koliko mi se čini... u Ri vidim bar jednog u praktički svakoj vožnji. Što nikako nije loša stvar
Ja ne pamtim kad sam vidio 500 Abarth na HR tablicama.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nemoj. Zakomplicirat ćeš si život, dok apsolviraš cijeli katalog motora ti trebaju još dva života :)
Ja se sa svakim buđenjem moram podsjećat, ne kupuj vozila, ne otvaraj oglase... i onda sjednem na keramiku, reko ajde neću gledat aute, samo malo motore... pa ovaj Ducati i nije baš skup, hmmmm... ali za 700€ više imaš Buell ili još malo pa smo na MV Agusti...
I naravno, nemreš na tako nešto bez prave kacige. Hop još 500-1000€. Pa jakna i rukavice, prava koža naravno. Jbmumater ni obične traperice nisu za to više, daj postavljene... a i šteta je uništiti obične tenisice na mjenjaču :)
A ta priča ima još puno nastavaka...

Uglavnom, ako možeš, zadrži se na autima, puuuno je jednostavnije i jeftinije :D
 

Cutac

Prèkaroš
dok apsolviraš cijeli katalog motora ti trebaju još dva života
Triumph Boneville Bobber, riješeno :D

I naravno, nemreš na tako nešto bez prave kacige. Hop još 500-1000€. Pa jakna i rukavice, prava koža naravno.
E to me koči od autoškole. Škola je 2500 kuna, sitnica, no oprema je triput toliko.
Još imam ovako kožnu jaknu i rukavice, ajde da riskiram sa trapericama i specijalkama, ali kaciga je skuuuuupaaaaaa. Još je uvoz za Bobbera 6600 kuna 😧

Uglavnom, ako možeš, zadrži se na autima, puuuno je jednostavnije i jeftinije
Znam, ali želim motor :D
Vidit ću šta će biti kad pogledam MR2 :D
Ali postaje mi logistika problem, nemam mjesta za aute, dijelove, alate, gume...
Realno, da mi netko pokloni ovu MR2, nemam kud sa njom. :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Triumph Boneville Bobber, riješeno :D
Solidan izbor :) Pola posla si odradio onda.


Što se opreme tiče... nekad je postojao Moto Expo u Padovi, danas se održava mislim u Veroni, 2., 3. mjesec. Bilo je nekad i organiziranih putovanja, makar sam ja uvijek išao u vlastitom aranžmanu... Najviše se isplatilo radi opreme, stvarno se dalo ogromnih popusta s tim da se dalo i cijenkati. Još uzmeš sobu na Airbnbu pa prošećeš bolju polovicu do onog balkona, spojiš ugodno sa korisnim...

Nego što si ne riješiš malo te garaže i nekretnine? Uz tri auta ti stvarno treba :)
Ako imaš prostora, garaža do 50m2 ide bez građevinske. Ja sam si natkrio parking i ubacio vrtnu kućicu za alat, s tim sam već na konju makar to nije ni blizu garaže. Jedino što nemam ništa za parkirati ispod :ROFLMAO:
 

Cutac

Prèkaroš
do onog balkona,
Pretpostavljam iz Romea i Julije? :D

Nego što si ne riješiš malo te garaže i nekretnine?
Našao zemljište, tip ga cijeni previše. Imam dvije garaže kod sebe, jednu kod stare, ali idealno bih prodao ovo svoje i nanovo gradio jer je ovo dosta "na vrat na nos" rađeno i za dodatne garaže ili radionu nemam mjesta.
garaža do 50m2 ide bez građevinske.
Ovo nisam znao, super! To je taman za dva auta. Na zemljištu smiješ samo jednu takvu imati?

Najviše se isplatilo radi opreme, stvarno se dalo ogromnih popusta s tim da se dalo i cijenkati.
Hmm, budem proučio, hvala!
 
Na vrh