Neobavezni razgovori 💬

ivek

Member
Našao sam ovo, ali ne mogu naći recenzije, a nebi htio imati rashladni sustav koji nije dostatan za komponente. Tako mi je bilo sa Dell 5559. Imao je rashladni sustav za Pentium, a moj sa i7 i AMD grafičkom se pregrijavao...
https://www.links.hr/hr/laptop-hp-victus-15-fa0046nm-801z9ea-intel-core-i5-12450h-16gb-512gb-ssd-nvidia-geforce-rtx-3050-15-6-fhd-144hz-ips-bez-os-crni-010101667
Imaš ga s novijom generacijom procesora na Amazonu.de za 777 Eura plus poštarina: HP Victus Gaming
 

Cutac

Prèkaroš
Zavisi jel ti auto ima grijač.
Najbolje samo upali automatski mod i sve će se samo riješiti.

Ako nemaš auto klimu, grijač bi se i dalje trebao sam paliti (ako ga imaš), ali paljenje recirkulacije neće odmoći.

Ako imaš ručnu klimu, grijanje do ibera, upali recirk, ugasi ventilator i upali ga nakon par minuta.
 

szahtila

Well-known member
im
Zavisi jel ti auto ima grijač.
Najbolje samo upali automatski mod i sve će se samo riješiti.

Ako nemaš auto klimu, grijač bi se i dalje trebao sam paliti (ako ga imaš), ali paljenje recirkulacije neće odmoći.

Ako imaš ručnu klimu, grijanje do ibera, upali recirk, ugasi ventilator i upali ga nakon par minuta.
Imam automatsku klimu,ne palim recirkulaciju nikad ,i treba mi 5-6 km da počne grijati barem malo,naravno dizel motor
 

nero81

Active member
Donator foruma
Kad stavim na auto se pali i klima i onda imam osjecaj da auto vise trosi i slabije ide , a ne zagrije se nista brze tako da nikad ne drzim na auto. I bucno je jer puse od svud
 

Milosh

Test
Koliko sam ja vidio, svaki auto ima predviđeno mjesto za ugradnju tog grijača, ali mislim da je rijetkost naći auto koji to ima. Ja sam to ugradio na svom bivšem Focusu.

U principu, auto sa elektro grijačem već nakon par minuta rada (upaljen na hladno po hladnom vremenu) daje topli vazduh.

Evo moj video kako je to kod mene radilo još 2015:

 

Cutac

Prèkaroš
im

Imam automatsku klimu,ne palim recirkulaciju nikad ,i treba mi 5-6 km da počne grijati barem malo,naravno dizel motor
Onda znači nemaš grijač. Automatska klima upravlja i recirukulacijom, tako da je tih 5-6 km očito najbolje što može biti.
Kad stavim na auto se pali i klima i onda imam osjecaj da auto vise trosi i slabije ide , a ne zagrije se nista brze tako da nikad ne drzim na auto. I bucno je jer puse od svud
Auto klima će zagrijati brže nego ti jer ima izračunato optimalno kada što treba napraviti (ventilacija, temperatura, recirkulacija, smjer puhanja). Ali da, uglavnom puše jako ako nemaš razine inteziteta auto moda.
 

dinko1981

Well-known member
Koliko sam je shvatio taj el. grijač je bio opcijska dodatna oprema (možda na nekim tržištima ili skupljim autima i serijska) ali samo uz dizel motore. Do tog zaključka sam došao dok sam proučavao cjenike novih auta prije 10ak godina. Međutim ono što nisam znao je način na koji to funkcionira a to je samo uz ugašen motor??? Po meni tu cijeli koncept pada u vodu, pa koliko dugo možeš imat upaljen taj grijač prije nego ti pocucla akumulator na hladno zimsko jutro a ti trebaš sa njim upalit dizela...
 

Mirage

Well-known member
Ma ljudi taj tip radi sprdnju od ljudi na YouTube i na tik toku s takim glupostima pogledajte još njegovi videa pa će te vidjeti kakve sve gluposti snima.

Da se vratimo na el grijač ja na berlingu to imam i mogao bi puno bolje grijati radi kada radi i auto kod mene ventilacija ne može raditi bez da motor ne radi da napomenem imam automatsku klimu.
Počne puhati toplo za 1 minutu ali kad je vani -6 kao jutros đabe nije se inje otpilio s stakala dobrih 10 minuta.

Vivaro od starog ima el grijač uronjen u antifriz na osiguraču od 70A e to je prava stvar za 4-5 minuta kombi grije kao lud i naravno brzo se postiže radna temperatura vozila.
 

Scorpyo

Active member
Kad stavim na auto se pali i klima i onda imam osjecaj da auto vise trosi i slabije ide , a ne zagrije se nista brze tako da nikad ne drzim na auto. I bucno je jer puse od svud
...Ali da, uglavnom puše jako ako nemaš razine inteziteta auto moda.
To je meni jedini razlog zašto ne koristim automatsku klimu.

Nemam problema sa time da se automatski regulira grijanje hlađenje ali nema šanse da ju koristim dok ne mogu sam regulirati na koje će otvore i koliko jako puhati.

BTW: Vezano uz smrad iz klime gdje mnogi savjetuju da se klima obavezno gasi cca 5 minuta prije nego se dođe doma pa neće smrdjeti ili da se koristi automatski mod klime. Kako klima na automatskom modu zna da sam ja 5 minuta od cilja pa da se ugasi?
 

szahtila

Well-known member
Nemam problema sa time da se automatski regulira grijanje hlađenje ali nema šanse da ju koristim dok ne mogu sam regulirati na koje će otvore i koliko jako puhati
Na C3 iz 2017 možeš odabrati kamo da puše a samo temperaturu regulira tj drži na zadanom. Ako je u potpunom auto modu tada kod grijanja puše na noge, a kod hlađenja na šoferšajbu i centralnu konzolu.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Na c3 iz 2007 kad je grijanje na auto klima se ne pali dok je auto hladan i sporije rade ventilatori. Kako se motor grije pojacava puhanje. Na c4 iz 2014 auto klima ima 3 stupnja. Na gp iz 2019 je samo 1 stupanj i automatski se pali klima i recirkulacija
 

diegos

Well-known member
Hm, kod mene c3 iz 2005 sam pali automatsku klimu kad je hladno, čak i ako je bilo kakva klima bila ugašena kod prethodnog gašenja auta (što me bas zivcira). A i smjer puhanja mi je nelogičan, ljeti kad sjedneš u vruć auto, osim što se automatska klima sama upali, ono puše dolje u noge, a gore ne... Ne koristim nikad na c3 automatsku klimu. Ne znam kako je na novim citroenima... 🤪
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Koliko sam ja vidio, svaki auto ima predviđeno mjesto za ugradnju tog grijača, ali mislim da je rijetkost naći auto koji to ima. Ja sam to ugradio na svom bivšem Focusu.
Evo moj video kako je to kod mene radilo još 2015:
Kako si to ugradio? Je li komplicirano? Gdje si postavio grijač? Kako je izvedeno napajanje (i paljenje)?
Kod mene na DS5 2.0 BlueHDi (automatska klima) toga nema i počinje grijati tek nakon 5-6 minuta. Do tada je ledeno!!
🥶
 

Prilozi

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Radim na cnc strojevima za metal i gledam sta bi se moglo pocet radit da zaradim nesto u fusu. Neki dio za auto ili nesto a da nije prekomplicirano a da bi se kupovalo. Ideje? :)
Kod Alfista ti je dan danas solidna potražnja za adaptere za veće čeljusti i short-shifteri... nekad se išlo i na group buy izvana ako se nije moglo drugačije nabaviti.
 
Na vrh