Neobavezni razgovori šŸ’¬

Milosh

Test
To ide u oglasnik sa 140k km šŸ˜
I onda odradi joÅ” 200k prije većih problema.

Ovo je Passat B7. Kolega sad prodaje B6, na satu je 400k a on ga kupio od Ŕvercera, tako da ko zna koja je prava kilometraža. Što je najbolje ovaj B7 ide ko metak i mjenjač radi baŔ glatko. Samo kozmetički izgleda malo umorno.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Vidio netko di ima za kupit ako uopce ima led lampe ali da se mogu ustekat u onu auto uticnicu kao za upaljac. To mi se cini kao dobra stvar za rasvjetu u bunkeru
 

Milosh

Test
Kakva je situacija sa uvozom robe u Hr putem poŔte iz zemalja van EU (Kina npr) Ŕto se tiče carine i pdv-a?

Šta kaže zakon (koji je limit za nekomercijalnu robu) a kakva je praksa?

Ako naručim neÅ”to sitnije i manje vrijednosti (npr baterija za telefon) na adresu u Hr, da li će primalac morati platiti carinu i pdv?
 

ivan222

Well-known member
UredniŔtvo foruma
Donator foruma
Pdv plaćaÅ” svakako, većina trgovaca je u tom IOSS sustavu pa ti ga odmah naplate, ne moraÅ” niÅ”ta brinuti.
Carina bi trebala ići na pakete preko 22ā‚¬ vrijednisti, no iskreno, meni prolaze i skuplji bez poziva carine.

Ako naručujeÅ” sa Alija i uzmeÅ” viÅ”e paketa istivremeno, onda se ukrupnjavaju i Å”alju preko Mađarske i Overseasa. Puno brže od single paketa koji idu preko raspalog HPa
 

dinko1981

Well-known member
Ja sam kupovao hrpu stvari sa alija od 1$ do 300$ vrijednosti i na niÅ”ta mi nije naplaćen zaseban pdv ili carina jer sve dolazi u hr sa skladiÅ”ta u eu
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
To je problem verovatno do poÅ”te krajnje destinacije. Roba iz kine verovatno nije prioritet, naročito ako nema broj za praćenje.
 

dinko1981

Well-known member
Kako dolazi sa skladista iz eu kad im treba i vise od 30 dana da stigne?
Možda neki put i nema robe na skladiÅ”tu ali opet ta roba neće doći meni direktno na adresu već opet preko tog skladiÅ”ta, a zakođer sam x puta po praćenju poÅ”iljke vidio da se najviÅ”e vremena izgubi kad poÅ”iljka već dođe u hr, pogotovo ako me zadesi nesreća pa krajnju dostavu preuzme HP
 

Cutac

PrĆØkaroÅ”
ProÅ”li petak idem iz ZG, autocesta, ograničenje 100, ja vozim lijevom trakom nekih 120, prolazim jedan auto, drugi i treći izađe na max. 10 metara ispred mene sa nekih 100. Upalim mu duga, on sjedne na kočnicu. U lijevoj traci. Opet palim duga, on opet, usporio lijevu traku na nekih 70. Obiđem ga s desna, on meni maÅ”e i viče i kasnije pali i gasi duga.
Peugeot 3008 ZG table, vjerojatno izaÅ”ao na čvor Velika Gorica. RazmiÅ”ljao sam hoću li stati u zaustavnu i čekati ga ili ću izaći na VG i nadati se da ćemo stati na isti semafor.
Sreća pa je do čvora bilo dosta dugo i bio sam umoran pa sam se ohladio, inace bi nastradao. Sad da ga sretnem, 5 dana kasnije, ****o bi mu mater.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Radim na cnc strojevima za metal i gledam sta bi se moglo pocet radit da zaradim nesto u fusu. Neki dio za auto ili nesto a da nije prekomplicirano a da bi se kupovalo. Ideje? :)
 
Na vrh