Neobavezni razgovori šŸ’¬

nero81

Active member
Donator foruma
Radim. Nesto izmedju bi bilo savrseno. Velike serije su gadna stvar. Vise sam za malo kompliciranije komade, ali da mi ne uzima puno vremena. I ovce i novce kako se kaze :)
 

bono

Active member
Radim na cnc strojevima za metal i gledam sta bi se moglo pocet radit da zaradim nesto u fusu. Neki dio za auto ili nesto a da nije prekomplicirano a da bi se kupovalo. Ideje? :)
u drugoj smjeni uvijek obrađujemo diskove i glave motora (isto tak i navarivanje osim diskova). pa čak i osovinu kompresora klime (samo "vanjski" dio zbog lagera) koji nije bio rastavljen.

sve se da ako je odlična ekipa. uvijek netko neÅ”to treba. šŸ‘
 

nero81

Active member
Donator foruma
Cimos?
Jok. Mala privatna firma
u drugoj smjeni uvijek obrađujemo diskove i glave motora (isto tak i navarivanje osim diskova). pa čak i osovinu kompresora klime (samo "vanjski" dio zbog lagera) koji nije bio rastavljen.

sve se da ako je odlična ekipa. uvijek netko neÅ”to treba. šŸ‘
Uh diaskovi i dobosi su "zabranjeni". Toliko uprljaju stroj i emulziju da ih ne radimo za nikoga.
 

Cutac

PrĆØkaroÅ”
Jel se netko od vas razumije u laptope?
Imam stolno računalo, ali kako viÅ”e ne živim doma radi posla, moram birati hoću li ga imati preko tjedna u ZG ili za vikend u SK, pa mi često fali da ubijem vrijeme sa igricama.
Zato bih si uzeo laptop neki, ali ne znam koji. Budžet je do nekih 1000 eura, ne treba biti pretjerano prenosiv (ako ga nosim, nosim ga u autu). Generalno bih ga koristio za igranje igrica i gledanje filmova. Bio bi spojen na dodatni monitor ili TV vrlo često.
Od igrica bih igrao stare stvari tipa Half Life i slično i od novih Baldur's Gate 3 i Fifu, znači bilo bi dobro da to može vrtjeti :D
 

nero81

Active member
Donator foruma
Za 1000eur ce se vrtit sve navedeno. Ja upravo prodajem ps4 jer od beba ne stignem ni na wc a kamoli igrat :( a baldurs gate 3 mi je mokri san.
 

NightSTALKER93

Well-known member
Donator foruma
Ufff...imaÅ” toliko Å”iroku paletu izbora trenutno da je to čudo. Al ako nemaÅ” eksterni monitor, gledaj ove od 15.6", ne manje od toga. I definitivno Å”to veći refresh rate.
I obzirom da su igrice u pitanju, preporučuje se grafička, makar ako ćeÅ” igrat stare stvari, onda bi se mogao provući i sa integriranom...al opet BG3 i Fifa rekao bi da je must-have dedicate GPU.
Vidi malo kaj ima po naÅ”im dućanima, ADM je (meni osobno) oduvijek bio ok: https://www.adm.hr/gaming-laptopi-031/8/?maxPrice=1000
Ovisi koliko ti se da zafrkavat, vidi i po recenzijama na yt :) Ovaj je generalno dobar: https://www.youtube.com/@JustJoshTech/videos
Gl hf, i javi kaj si uzeo :)
 

diegos

Well-known member
Pa Chrome to ima u sebi. Možda ti je prijevod isključen za taj određeni jezik, inače sam ponudi želiÅ” li prijevod...
 

Cutac

PrĆØkaroÅ”
Imam eksterni monitor, full HD. U SK ću ga spajati na 4K TV također.

NaÅ”ao sam ovo, ali ne mogu naći recenzije, a nebi htio imati rashladni sustav koji nije dostatan za komponente. Tako mi je bilo sa Dell 5559. Imao je rashladni sustav za Pentium, a moj sa i7 i AMD grafičkom se pregrijavao...
https://www.links.hr/hr/laptop-hp-victus-15-fa0046nm-801z9ea-intel-core-i5-12450h-16gb-512gb-ssd-nvidia-geforce-rtx-3050-15-6-fhd-144hz-ips-bez-os-crni-010101667

Ja inače mrzim laptope jer su neergonomski, spori i pregrijani, ali sad stvarno znam ispizditi od dosade nekada, a nije mi da nosim komp vamo tamo.


baldurs gate 3 mi je mokri san.
Odlična je igrica, ja ju igram otkad je izaŔla. Nažalost zadnjih mjeseci slabo stignem, zato mi treba laptop :D
Ja inače sa svojima igram DnD već godinama i Baldur's Gate je dosta dobar.
 

szahtila

Well-known member
Pa Chrome to ima u sebi. Možda ti je prijevod isključen za taj određeni jezik, inače sam ponudi želiÅ” li prijevod...
Ako misliŔ na desni klik pa prevedi,znam za to i koristim.tu moraŔ za svaku stranicu iznova klikat.Konkretno zanima me zato Ŕto pratim neke njemačke stranice pa da ne moram za svaku iznova tražiti prevod,nego neŔto kao uključiŔ i komp prevodi njemački dok sam na stranicama na tom jeziku
 

Cutac

PrĆØkaroÅ”
Ah, ja sam trenutno u dvije kampanje. Jednu igra stara ekipa, sad smo pri kraju, počeli smo u jesen 2021.
Drugu vodim ja, počeli smo prije dva mjeseca, to igraju cura, dvije frendice i frend.

JoÅ” koristimo i moj printer za printanje figurica :D
Å teta Å”to nemam sliku stola sa televizorom koji smo dali napraviti za staru ekipu. Budem ti za vikend slikao. Ogromni hrastov stol sa upuÅ”tenim dijelom za TV koji je prekriven staklom. To nam dođe kao mapa.

Evo koja figurica :)
1704294899484.png
1704294956704.png
 

NightSTALKER93

Well-known member
Donator foruma
Na vrh