Neobavezni razgovori 💬

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Mađari imaju jednu brojnu nacionalnu manjinu, sklonu osvetama
To je i meni palo napamet. Al kad guglaš kam ih živi najviše u europi, onda suvd piše Bugarska. U Bugarskoj ih je službeno 325.000 ili 4.4% (750.000 procjena ili 10%), a u Mađarskoj ih je 315.000 3,2% službeno (čak 800.000 procjena ili 7,5% stanovnika). Tak da ima logike. Zanimljiva mapa u svakom slučaju.
 

Franz

Well-known member
To je i meni palo napamet. Al kad guglaš kam ih živi najviše u europi, onda suvd piše Bugarska. U Bugarskoj ih je službeno 325.000 ili 4.4% (750.000 procjena ili 10%), a u Mađarskoj ih je 315.000 3,2% službeno (čak 800.000 procjena ili 7,5% stanovnika). Tak da ima logike. Zanimljiva mapa u svakom slučaju.
Ispada baš obratno, Bugarska ih ima više, a manja stopa ubojstava na 100.000. Onda teorija od markan1000 markan1000 pada u vodu, ne? :)
 

markan1000

Well-known member
ma ne bi se ja pouzdao u popčise stanovništva, kodnas je obavljen ajme majko, ne vjerujem niti da je u Mađarskoj, a pogotovo u Bugarskoj puno bolji.
Nego, kakva je pouzdanost te karte? Baš malo gledam, stopa ubojstava u Mađarskoj iznosi 0,8 u 2020. godini...
U 2019. je navodno bila još i manja
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Karta je blago rečeno problematična
Mađarska - kako kolega markan veli, fulali skroz
Liechtenstein - jedna od najsigurnijih zemalja na svijetu, besmisleno ju je sa manje od 40k stanovnika stavljati u statističku kartu ubojstava NA 100k stanovnika. Sa jednim ubojstvom su skoro na 3...
Baltičke crvene zemlje - izgleda da je statistika točna, ali...

Problem je generalno korištenje boja... ova karta Europe bi komotno mogla biti u zelenim nijansama, jer je ovo sve pitomo.
Svijetski prosijek je oko 6/100k, a tu se crvene zemlje sa duplo manjim prosjekom. Vrlo varljivo.

Najgore zemlje imaju po 20x veće brojeve... a jedna od najgorih je i Jamajka. Čovjek bi posmislio da će bar tamo biti malo opušteniji...
 

Franz

Well-known member
Još uvijek nema kamere za brzinu u onom tunelu na Radničkoj poslije Domovinskog?
Nešto je na zidu s lijeve strane u smjeru prema gradu što podsjeća na Simiconovu kameru. Možda obična kamera za nadzor podvožnjaka. Na Wazeu nije ucrtana.
 
Na vrh