Neobavezni razgovori 💬

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pre ces pod volanom osetititi onda. Hvala sto si podelio to, pa da ne narucujem.
Ja cu vratiti one plastične crne, ove sa znakom malo malo, jedna fali. Ruke im se osušile
 

Cutac

Prèkaroš
Danas sam upisao autoškolu :D

Zna netko nekoga da prodaje CBF 600, FZ6, SV650(N), ZR-7? Ili ako netko u blizini Siska ima nešto od toga i dao bi mi da sjednem (bez vožnje) da vidim jel mi uopće paše :D
Ili nekoga tko prodaje neki naked, preko 500 kubika, do 3000€.

Hvala :)
 

Cutac

Prèkaroš
Pitanje za informatički obrazovane :D

Sinoć sam na Messenger dobio poruku, neki link i Android ima opciju "open link" bez da se otvori poruka i slučajno sam to stisnuo i otvorilo mi je youtube.com u browseru. E sad, link je bio neki koji završava na ".eu". Danas sam dobio još jedan takav od druge osobe, nisam otvarao jer sam pretpostavio da je to isto to, ali me sad zanima kako provjeriti jesam li "čist".
Na mobitelu (Pixel 6) imam Android 13 i zadnji security patch, mobitel kaže da je sve ok, ali nemam opciju skeniranja mobitela.

Na kompjuteru nisam ništa otvarao, jedino scrollao po fejsu na browseru, ali Defender nije ništa javljao.

Na mobitelu imam bankovnu aplikaciju i poslovni mail sa hrpom NDA sadržaja i htio bih biti siguran da je sve ok.

Neki savjet? :)
 

Milosh

Test
Savjet: nastavi živjeti kao da se ništa nije desilo.

Imaš hrpu android antivirusa koje možeš instalirati i skenirati, ali mislim da ne moraš ništa. Šansa da dobiješ virus na androidu je jako jako mala.
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Pitanje za informatički obrazovane :D

Sinoć sam na Messenger dobio poruku, neki link i Android ima opciju "open link" bez da se otvori poruka i slučajno sam to stisnuo i otvorilo mi je youtube.com u browseru. E sad, link je bio neki koji završava na ".eu". Danas sam dobio još jedan takav od druge osobe, nisam otvarao jer sam pretpostavio da je to isto to, ali me sad zanima kako provjeriti jesam li "čist".
Na mobitelu (Pixel 6) imam Android 13 i zadnji security patch, mobitel kaže da je sve ok, ali nemam opciju skeniranja mobitela.

Na kompjuteru nisam ništa otvarao, jedino scrollao po fejsu na browseru, ali Defender nije ništa javljao.

Na mobitelu imam bankovnu aplikaciju i poslovni mail sa hrpom NDA sadržaja i htio bih biti siguran da je sve ok.

Neki savjet? :)
Netko na taj način diže hit-ove (lovu), mala vjerojatnost je za virus najvjerojatnije je to malware a ako si na Androidu onda možeš s
Remove malware or unsafe software - Android - Google Account Help riješiti 99,99 % stvari.
Provjeri da li imaš neku aplikaciju instalirani s neke druge adrese

Tip: If you’ve downloaded apps from sources outside of the Google Play Store, turn on Improve harmful app detection.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja pod virusom podrazumevam zarazavanje sistema, kao na Windows. Ne nekakve aplikacije, koje recimo koriste resurse telefona za "kopanje" i slicno. Zar Android nije baziran na Linux?
 

Milosh

Test
Zar Android nije baziran na Linux?
Jeste.

Ne kažem da ti koje Scorpyo navodi ne znaju, ali generalno nivo informatičkog obrazovanja i uopšte razumjevanja kod ljudi je jako nizak. Milion puta ćeš lakše izvući podatke tako da napraviš neki click-bait pa da ljudi instaliraju ili otvore nešto što im ne treba, nego da napraviš i ubaciš pravi virus u Android.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Hvala svima na pomoći :) (y) (y)

Otišao sam na koncert pa se nisam imao vremena igrati sa ovime, ali za sad su pare na računu, a nikome nije ništa poslano :D
Tako da neću dirati, vjerovat ću zadnjem Google security patchu :D Bitno da ostane dovoljno para za Monstera, a za drugo ćemo lako :D
 

Mirage

Well-known member
Još uvjek ti ne mogu uzeti pare s internet bankarstva ili revoluta E sad s kartice ako si naivan mogu. A to znam da nisi ali ima ljudi.
 

Scorpyo

Active member
Milion puta ćeš lakše izvući podatke tako da napraviš neki click-bait pa da ljudi instaliraju ili otvore nešto što im ne treba, nego da napraviš i ubaciš pravi virus u Android.
Zadnji puta kada sam provjeravao ni jedan virus se nije sam od sebe instalirao na računalo/mobitel/whatever. Uvijek je korisnik morao kliknuti na nešto...
 
Na vrh