Neobavezni razgovori 💬

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
hvala, ovaj tjedni za 70 kuna ce mi biti ekstra jer ostajem 8 dana a samo net mi treba, znaci provajder se zove bonbon
Provjader je Hrvatski Telekom, a "Bonbon" je zapravo naziv za prepaid tarifu koju su oni brandirali "kao posebnu mrežu". :) Ali dođeš na kiosk/benzinsku i tražiš Bonbon karticu. Skini odma i njihovu aplikaciju, jer je deset puta jednostavnije sve aktivirati nego se zj3bavati sa aktiviranjem tarifa preko SMS-a.

https://www.bonbon.hr/
 

Cutac

Prèkaroš
Prije pol sata, čujemo škripu guma i udarac. Reko frajer je bubnuo u ivičnjak. Krene, čuje se fljop fljop, reko izuo je gumu.
I sad vozi on, ali svjetla idu gore dolje. Nije šta idu gore dolje, nego je nekako u krivo sve, ali vozi. Kad li ono:
PXL_20220708_003733377.jpg
A sumpor smrdi kraj auta, ne znam iz čega može kad nije zadnji pogon.
 

Cutac

Prèkaroš
U utorak idem(o) u Ljubljanu na koncert i ima nas pa bih od majke posudio auto jer nas 5 će teško u Citroena. Kako to funkcionira sa prelaskom granice? Jel trebam imati punomoć ili je dovoljno što imamo isto prezime?
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
U utorak idem(o) u Ljubljanu na koncert i ima nas pa bih od majke posudio auto jer nas 5 će teško u Citroena. Kako to funkcionira sa prelaskom granice? Jel trebam imati punomoć ili je dovoljno što imamo isto prezime?
U načelu nećeš imati problema, jer u praksi će auto provjeravati ako im se zacrveni nakon skeniranja tablica. Ali onda si u daleko većim problemima. :) Mogu te jedino slovenske patrole zaustaviti, pa ako su razdragani ti praviti probleme. :) U praksi isto ne. Ako ne želiš prepustiti slučaju ništa, MUP je taj posao delegirao HAK-u. Odeš u AK Sisak (vidi na Hak.hr gdje su), povedeš mamu s osobnom i prometnom i napravite dozvolu za 50-60 kuna ili tako neka cifra. Mislim da to vrijedi godinu dana. Možda i duže. Godinu sigurno. Gotovo odmah.
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala!

Vidjet ću, ako budem posuđivao auto, napravit ću sutra punomoć za svaki slučaj. Ne isplati mi se riskirati da za 50 kuna propadne koncert.
 

sir.Oliver

Well-known member
neće ti ništa tražiti . ja 12 godina dolazim u srbiju na automobilima koji nisu pisani na meni ( moja prijateljica je vlasnik na papiru ).... nikada mi nisu tražili punomoć . istina , prije 6 - 7 godina su me u pola tri ujutro zaustavili cca kilometar od granice i odmah nakon što sam pružio srbijansku ličnu .... podjite za nama . pola sata na stanici ..... bez saslušanja , bez pitanja ..... odmah presuda .... kažnjava se sa 500€ zbog carinskog prekršaja " upravljanje vozilom sa stranim tablicama ...." i oduzimanjem istog . naljutili me , pozvao advokata iz BG .... pročitala presudu i komentarisala - najebo si ga druže . tvoja greška . odgovorih da nigde nisam pogrešio . rekoh joj da sedne i gleda .... lepo izvučem Slovački pasoš i lupim njime o sto .... uz ironičan komentar ..... tko se kažnjava i za kakav prekršaj ? tražio sam ( i dobio ) novčanu naknadu za vreme izgubljeno na stanici , samo da ne podnesem tužbu zbog pokušaja pljačke .... a advokatka je dobila dnevnicu i naknadu putnih troškova od BG do SU .....
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"

Hvala!

Vidjet ću, ako budem posuđivao auto, napravit ću sutra punomoć za svaki slučaj. Ne isplati mi se riskirati da za 50 kuna propadne koncert.
Aj sad kad je ovo riješno, nisi glavnu stvar napisa. Na čiji koncert ideš, jbt? :)
 
Posljednje uređivanje:

zulufer

Active member
Kolega s posla je kao u zadnji čas negdje kod Križevaca bezecirao potrebnu količinu po 30 kuna vreća. Kaže da je i to bilo na poznanstvo, da frajer samo proizvodi, skladišti i čeka jesen. Onda bude prodavao...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nestašica nastupila od svih ovih strašenja. Doduše i ja sam prvi put nakon dugo vremena razmišljao o aternativi plinu nakon svih ovih najava i počeo tražiti, ništa. Razmišljao sam čak pogledati i u Sloveniji, ali bojim se da ni tamo nije ništa bolja situacija. Tješi me samo da mi imamo domaći plin koji stiže tu 40-ak km s Ivane A.
 

Cutac

Prèkaroš
Mene tješi što nemam za puno živit pa kad umrem na spavanju od hipotermije, jebiga :ROFLMAO:

Onda bude prodavao...
**** li ga ćaća, zato nam svijet i je takav kad se svi žele na drugome okoristiti.

Ja već 2 meseca pokušavam nabaviti nitko ne prodaje o cjeni ne pitam.
Ako o cijeni ne pitaš, onda ima :D
1659014027840.png

Duplo skuplje nego lani ****te...
 
Na vrh