Neobavezni razgovori 💬

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ovo mi je jedini telefon do sada bez root. Iphone dok sam koristio, obavezan je bio jailbreak. Uvek sam imao nekoliko bankarskih aplikacija. Osecam se sigurno, jer da bi mi uzeli novac, najlakse je preko neko kvazi sajta za kupovinu. Zato i iskacu reklame gde ljudi upisuju broj telefona, jer im je telefon zarazen :).
Inače, koristim aplikaciju za blokadu reklama Adguard(narodnu, otključanu). Fantastično radi, a ne zahteva root. Evo koliko je do sada blokirala

Screenshot_2022-10-03-08-41-12-494_com.adguard.android.jpg
 

ExOduS442xb

Racing
Ja imam ESET instaliran na mobitelu, free ferzija ima jedan minus, a to je sto svaka 2 tjedna moraš ručno kliknuti update (plaćena to radi automatski), ali to stvarno nije nikakav problem (traje 10sec), za sada sam zadovoljan, ipak trudim se izbjegavati nekakve torrent stranice sa mobitela i slicno jer imam kao i ostale kolege banking aplikaciju + nekoliko poslovnih aplikacija kao npr Teams i nebi bilo zgodno da se nešto dogodi.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam za browser presao na Brave, isti tim radi kao i Adguard. Fabricki browser na Miui ne bih komentarisao, kao ni fabricku aplikaciju za video reprodukciju.
Obrisao sam i Youtube, imam samo Youtube vanced
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa koliko kužim Vanced službeno ne postoji više, tj developeri su ga napustili i postoji open source kojeg sad svaki anonimac može držati na životu.
Dakle sad ovisiš o dobroj volji nekog “hakera” i pouzdaš se da ima samo dobre namjere.
Hvala lepo, al ja to nebi na mobitel stavljao.

Brave sa druge strane je malo ozbiljniji projekt, a opet riješava problem reklama i sviranja sa zatvorenim mobitelom na YT…
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja imam Vance na telefonu dok je jos bio aktuelan. Sa poslednjim azuriranjem aplikacije, radi kao i pre, ne vidim nikakvu promenu. Bila je priča da ce je Youtube blokirati, ali nije. Imam i apk sacuvan na telefonu.
 

Milosh

Test
Hm, nisam ni znao da je Vanced napušten, ali jesam primjetio da više ne prati u stopu nove Yt app verzije.

Brave mi ne treba kao browser, treba mi Vanced (koji još uvijek radi).

Bila je priča da ce je Youtube blokirati, ali nije.
To je možda bila priča plasirana od strane Yt. Koliko sam shvatio, i ne mogu je blokirati jer je to stock Yt aplikacija, samo izmjenjana u određenim aspektima.

Edit:

Naravno, sve ide u krug:
https://www.geekman.in/best-youtube-vanced-alternatives/
 
Posljednje uređivanje:

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Platite Spotify, ne budite cicije. :) Šalu nastranu, u korist Spotifya naprama Youtubea mogu reći da ima dest puta bolji algoritam. "Razumije" što me zanima i, za razliku od YT, mi sugerira i otkriva neke autore i glazbu za koju nikad ne bih čuo, a sviđa mi se, da vrtim isključivo YT. YT ima logiku da mi nudi pod related ono što drugi slušaju. Spotify je rafiniraniji po tom pitanju.
 

gambler072

C5 enthusiast
Moze se u postavkama kao private dns izabrati dns.adguard i nema vise reklama ni na jednoj app ili browseru.
A sto se tice Vanceda, nakon pritiska Youtubea napustili su razvoj, ukinuli download sa zvanicne stranice i najavili da se kroz 2 godine nece uopste vise moci koristiti.
Ja imam ESET instaliran na mobitelu
Od placenih verzija za mob (tj. za pc pa uz licencu dodje i za android/iphone) najbolji mi je bio Norton
 
Na vrh