Neobavezni razgovori 💬

Milosh

Test
U Zagrebu, u ulici Donje Svetice, na više mjesta sam vidio cijevi visine cca 1.5 m čiji kraj je savijen prema dole, i iz njih izlazi para. Od čega je to tačno, odakle je ta para?

Ovo na slici:

IMG_20210926_093557.jpg
 

Franz

Well-known member
U Zagrebu, u ulici Donje Svetice, na više mjesta sam vidio cijevi visine cca 1.5 m čiji kraj je savijen prema dole, i iz njih izlazi para. Od čega je to tačno, odakle je ta para?
Odušak parovodne cijevi kojom se, iz jedne (od dvije) HEP-ove toplane u ZG, toplinskom energijom opskrbljuju zgrade. Ima ih diljem grada. Negdje su odušci izvedeni kao šahtovi, pa se iz njih dimi. Ljudi često misle da je to kanalizacija, ali nije. Krivo piše. To nisu Donje Svetice, nego Vukovarska. ;)
 

Milosh

Test
Odušak parovodne cijevi kojom se, iz jedne (od dvije) HEP-ove toplane u ZG, toplinskom energijom opskrbljuju zgrade. Ima ih diljem grada. Negdje su odušci izvedeni kao šahtovi, pa se iz njih dimi. Ljudi često misle da je to kanalizacija, ali nije. Krivo piše. To nisu Donje Svetice, nego Vukovarska. ;)
Hvala Franz, pretpostavio sam da je nešto tako.

Ovo je u ulici Donje Svetice, par m od trotoara te ulice. Vukovarska je malo dalje, možda 50 m od tog oduška.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Danas čujem da je INA rekla da više neće prodavati premium benzin, jel to istina?
Znači država im je ograničila max cijenu na mjesec dana, a oni su odlučili najjeftinija goriva dignuti na tu max cijenu. Tim potezom nemaju mjesta za dignuti cijene za premium goriva, pa će ih prodavati po istim cijenama dok ga imaju na stanju. Nove količine premium goriva neće naručivati dok su cijene fiksirane.

Tankajte premium dok ga ima :D

Koliko vidim svi će ovako, nitko ne želi držati jeftina goriva ispod max cijene, a po njoj prodavati samo premium
 

Cutac

Prèkaroš
I šta da ja radim sa autom koji ima mapu složenu za 100 oktana, a na 95 ide u polu safe mod?
Tak ak nastavi, onda mogu komotno obustaviti turbo projekt također...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I šta da ja radim sa autom koji ima mapu složenu za 100 oktana, a na 95 ide u polu safe mod?
Tak ak nastavi, onda mogu komotno obustaviti turbo projekt također...
Ma ne vjerujem da će to potrajati, natankaj sad i vjerovatno si miran. Možda još kanister dva za svaki slučaj. A možeš i preko grane po tank
 
Na vrh