Neobavezni razgovori 💬

Pavel

Lepi™
A koja je razlika između Moderne i Fajzera, jel se netko razumije da objasni?
Oba su na mRNA bazi, što bi se reklo tehnologija pristupa rješavanju problema im je identična. Isto kao i Pfizer, mRNA šalje upute organizmu kako da kreira proteinske šiljke koji će uvježbavati imuni sustav da prepoznaje koronavirus u tijelu i krene odmah stvarati obrambenu reakciju.

Mi smo svi na Pfizeru doma osim oca, on je na Moderni jer je išao u takav termin. Bake i djedovi su dobili Astru Zenecu. Mama je med. sestra i rekla je da nisu imali problema niti sa jednim. Osobno smo samo izbjegavali Johnson (bilo je nešto sitno slučajeva gdje mlađi imaju problema sa ugrušcima pa smo išli to izbjeći). Preboljeli smo svi u 12/2020 (neki se jedva i izvukli), cjepili se u 7. mjesecu. Još nije došao update Win11, a očekivao sam da ću imat nekakav benefit od toga. :(
 

Pavel

Lepi™
Nekoliko ljudi iz obitelji i bliže obitelji, rođenih u 60-tima prošlog stoljeća, bez komplikacija ili kroničnih bolesti. A i ja sam dosta mlađi pa sam bio prepariran. Nisam čitao iskreno ničije izjave, pro ni contra.. Na svojoj koži sam donio takvu odluku. Mediji i kad napišu da je vani mrak, ja ipak odem do prozora.

Informacije ako tražim, vučem ili iz recenziranih časopisa ili repozitorija jačih radova. Index i ostale otvorim čisto da pročitam nešto o auto-moto iako i to uzmem s rezervom jer se i tamo da pročitat da je nova Fabia premium ili da je Lexusa pregazilo vrijeme..
 

Profiler07

Well-known member
Znaci nakon ubacivanja tih supstanvi u tijelo organizam ce proizvoditi abnormalno enzime ili sta vec i onda kad se organizam "umori" doci ce do skroz druge bolesti organizma(organa ili cega vec) i nakom toga kad neko pandrkne reci ce da je otkazao sistem od necega skroz 10-og.Ne pricam za umor organizma za godinu nego kad covid bude smatran kao ospice...
Hljagajte koliko god hocete ali ovo je neko moje misljenje i imate pravo na svoje misljenje i pravo da primite beskonacno doza
 

visaluteju

Well-known member
Isto da naglasim da ne ubjedjujem nikog ni u sta, cisto razmjenjujemo misljenja, miroljubivo :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Meni samo nije jasno otkud sad odjednom toliki problem sa ovom vakcinom (pisao sam gore prvi moj otac nece da cuje za nju) a mi svi (kao djeca) primili izmedju 5 i 10 vakcina, eno moje oboje male djece su primili po par vakcina i uskoro idu na neku sledecu koja je po redu....meni a ni mojim roditeljima kada su mene kao dijete vodili na vakcine nije padalo na pamet da sumnjamo u njenu valjanost niti da citamo sta sve ima u vakcini itd, kladim se da pola roditelja nije ni znala za sta je vakcina, samo su znali da je treba primiti....a danas oko ove vakcine za koronu imam osjecaj da vise ljudi vjeruje da ce nas ta vakcina ubiti ili osakatiti na neki nacin, u krajnjim slucajevim cipovati nego da ce nam mozda pomoci da lakse organizam podnese virus. Imam neke rodbine po inostranstvu koja se uredno vakcinise svake godine protiv sezonske gripe ali eto sad neki i od njih kao nece da cuju za ovu vakcinu.... samo kazem da mi nekad nisu skroz jasna razmisljanja ljudi
 

pokra89

Well-known member
Možda zato što su te dječje vakcine "poznate", dugo razvijane, isprobane, dokazane? A ove protiv covida na brzinu "sklepane" , štite od jednog soja, od drugoga ne, a njihovim plasiranjem na tržište, svijet je dobio nekoliko novih multimilijardera.
Ne znam, glasno razmišljam... Imam u kući i cijepljene i necijepljene.
 

Profiler07

Well-known member
Isto da naglasim da ne ubjedjujem nikog ni u sta, cisto razmjenjujemo misljenja, miroljubivo :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Meni samo nije jasno otkud sad odjednom toliki problem sa ovom vakcinom (pisao sam gore prvi moj otac nece da cuje za nju) a mi svi (kao djeca) primili izmedju 5 i 10 vakcina, eno moje oboje male djece su primili po par vakcina i uskoro idu na neku sledecu koja je po redu....meni a ni mojim roditeljima kada su mene kao dijete vodili na vakcine nije padalo na pamet da sumnjamo u njenu valjanost niti da citamo sta sve ima u vakcini itd, kladim se da pola roditelja nije ni znala za sta je vakcina, samo su znali da je treba primiti....a danas oko ove vakcine za koronu imam osjecaj da vise ljudi vjeruje da ce nas ta vakcina ubiti ili osakatiti na neki nacin, u krajnjim slucajevim cipovati nego da ce nam mozda pomoci da lakse organizam podnese virus. Imam neke rodbine po inostranstvu koja se uredno vakcinise svake godine protiv sezonske gripe ali eto sad neki i od njih kao nece da cuju za ovu vakcinu.... samo kazem da mi nekad nisu skroz jasna razmisljanja ljudi
Zato jer ne vjerujem da ce me vakcina spasiti od update gripe
 

dinko1981

Well-known member
Mene osobno smeta samo jedna stvar, a to je sto je cijepivo kao neobavezno ali doslovno neces moci voditi niti priblizno normalan zivot ako ga ne primis. Neka lijepo omoguce svima izbor a ako bas hoce neka necijepljenima naplate eventualne troskove lijecenja u potpunosti od korone kako bi svi mogli zivjeti normalno. I to izjavljujem kao osoba koja se ne planira cijepiti. A price o odgovornosti prema drugima vise ne promovira ni stozer, parola vise nije misli na druge nego misli na sebe. Usput, danas su nakon duugo vremena izjavili da je prosjek preminulih od korone 82g??? I da su imali x drugih bolesti.
 

Profiler07

Well-known member
Podatak iz 2020g je da u BiH svakih 60min jedna osoba umre od bolesti srca,a u ovom covid vremenu je dosta otezano lijecenje bolesti srca(operacije su smanjene bar za 50%),ne znam podatke koliko umire od bolesti raka,leukemije i ostalih bolesti koje su "zaboravljene"
 

Brruno

Well-known member
Podatak iz 2020g je da u BiH svakih 60min jedna osoba umre od bolesti srca,a u ovom covid vremenu je dosta otezano lijecenje bolesti srca(operacije su smanjene bar za 50%),ne znam podatke koliko umire od bolesti raka,leukemije i ostalih bolesti koje su "zaboravljene"
Od srca se umire jer se godinama živio nezdrav život ili zdrav ali ima genske predispozicije za bolest srca. Sigurno nije nitko umro jer se razbolio "od srca" pa umro u roku 10-15 dana. Bolesti su sastavni dio života, i opake bolesti također, i virusi također. Kad dođe neki novi virus, snalaziš se kako znaš da suzbiješ bolest. "Kako znas" znači medicina. Bio to neki prirodni sastojak koji liječi (da znaš da liječi sigurno) ili umjetni tj,antibiotik ako treba, nešto za smirivanje simptoma i slično. Za jače bolesti tu su lijekovi za srce,tlak,danas čak i HIV itd itd. Korona je danas aktualna, borimo se svi kako znamo, tj i obični ljudi i medicina. Da ti sutra kažu da imaju lijek protiv korone ali možda ima nuspojava, i da oboliš teže od korone,primio bi taj lijek bez problema. Kao što cjepivo primaju oni koji su bili teže oboljeli od covida i ne žele više to probati,pa se cijepe pa makar pomoglo 40%. Sve je stvar koliko se želi riskirati za dobrobit cijelog društva,a koliko gleda samo sebe. Meni kolega cijelu sezonu viče bahato kako je jak kao bik,zdrav nikad bolestan,držao 5KW klimu na 19C i na najjače,sada ima upalu vratnog živca ,plače kao beba i pije brufen kao bombone već mjesec dana iako mu je doktor rekao da ne smije toliko brufena piti, što zbog želuca,što zbog navike pa će trebati jače. Da ne spominjem da ismijava sve ljude koji su se cijepili,i da on to neće nikad,ali sudeći po ovoj upali živca, ne daj bože da dobije malo teži oblik covida, pit će sve moguće tablete pa i viagru plus će tražiti cjepivo i to odmah,bez obzira što će mu doktori reći da ne smije,jer eto doktori će biti krivi što ga ne žele izliječiti. Tako je kako je. Tko se želi cijepiti nek se cijepi, tko ne želi ,ne mora ali neće dopuštati ulaz nigdje bez cijepljenja, ne zato što je to 100% lijek,nego jer je to trenutno jedini način uz distancu da bar malo manje ljudi završi s teškim oblikom covida u infektivnoj ,ili u bolnicama koje nemaju toliko kreveta rezerviranih za covid,pa se preuređuju ostali odjeli, plus se ostali bolesnici zapostavljaju zbog toga,uključujući ove gore koje si naveo. Cjepivo je spriječava zarazu,nego je namijenjeno da smanji štetu iako zna imati nuspojave,nekad nažalost i fatalne.. Kao što dobro napravljene zgrade ne spriječavaju potres ali smanjuju mogućnost urušavanja i čuvanja ljudskih glava, kao i kacige na motorima i oprema, pojas i zračni jastuk u automobilu itd itd. Nije džaba izreka " Zdrav ima milijun želja a bolestan samo jednu". Svi smo jaki kad smo zdravi a slabi kad smo bolesni i ta naša "jačina" se tada dosta sroza.

Kupio sam iz znatiželje 8 dionica BioNTecha po cca 205 USD. Htio bih se i ja ukrcati na taj brod budućih milijardera, :) pa milijarde uložit u PSA i vratit hidrauliku pod standardnu opremu.
Ja sam nakon malo razmišljanja shvatio da BionTech ne može nikako izgubiti, ako cjepivo počne izazivati "erektilnu disfunckiju" (negdje sam to pročitao) ,BionTech će razvaliti posao s Viagrom. Win-WIn
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ja sam nakon malo razmišljanja shvatio da BionTech ne može nikako izgubiti, ako cjepivo počne izazivati "erektilnu disfunckiju" (negdje sam to pročitao) ,BionTech će razvaliti posao s Viagrom. Win-WIn
BNT nema veza s "Viagrom". To je Pfizerov proizvod. ;)
 
Na vrh