Neobavezni razgovori 💬

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Moderna ili fajzer, šta je bolje?
Neznam. Ja udrio duplog'ficera'. Apsolutno niš se nije desilo niti osjetio, jedino mi je Tele2 usluga od tada propada. Možda Tele ima ugovor sa Modernom, pa vidi prema mreži
 

dinko1981

Well-known member
Salu na stranu sa 5g i slicne fore, ja cu svoje odgadjat koliko god budem mogao. Ako bude srece mozda izbjegnem u potpunosti, mada sumnjam jer prema onome sto se govori cijepljenje ce biti redovito ponavljanje u nedogled...
 

szahtila

Well-known member
Salu na stranu sa 5g i slicne fore, ja cu svoje odgadjat koliko god budem mogao. Ako bude srece mozda izbjegnem u potpunosti, mada sumnjam jer prema onome sto se govori cijepljenje ce biti redovito ponavljanje u nedogled...
Nije pitanje hoćeš ili ne izbjeći cijepljenje, pitanje je do kada ćeš uspijeti izbjegavati virus, hoće li nestati prije nego stigne do tebe
 

dinko1981

Well-known member
Virus nikad nece nestati, a ako bi mi netko dao izbor radije bi prebolio koronu. E sad ono sto me smeta je da se taj moj izbor odmah ukrasava epitetima teoreticar zavjere, ravnozemljas, antivaxer i sl.
 

Cutac

Prèkaroš
A koja je razlika između Moderne i Fajzera, jel se netko razumije da objasni?
Ja antitijela imam, nije mi zato, nego radi restrikcija. Najradije bih se cijepio J&J cjepivom jer je to "pravo" cjepivo, tojest, unošenje oslabljenog virusa u organizam, ali njihovog cjepiva nema kod nas.
Kažem, Maslenički most je uvijek tu, tak da mi je bitno samo da uzmem najmanje invazivno cjepivo da dobijem papire.
 

szahtila

Well-known member
Virus nikad nece nestati, a ako bi mi netko dao izbor radije bi prebolio koronu. E sad ono sto me smeta je da se taj moj izbor odmah ukrasava epitetima teoreticar zavjere, ravnozemljas, antivaxer i sl.
Upoznao sam nedavno dečka odd 24 godine, turistički vodič u Šibeniku, prebolio je koronu i nakon određenog vremena se cijepio. Kaže, nema šanse da ponovi to iskustvo kad ne možeš doći do zraka, ako treba cijepit će se svake godine. S druge strane, moja djeca (25 i 30 godina) preboljeli su to poput prehlade. Tako da jw to sve individualno i niko ne zna kako će ga strefiti.
Upoznao sam nedavno dečka odd 24 godine, turistički vodič u Šibeniku, prebolio je koronu i nakon određenog vremena se cijepio. Kaže, nema šanse da ponovi to iskustvo kad ne možeš doći do zraka, ako treba cijepit će se svake godine. S druge strane, moja djeca (25 i 30 godina) preboljeli su to poput prehlade. Tako da jw to sve individualno i niko ne zna kako će ga strefiti.
Zaboravih napisati, ja sam se cijepio i ne smeta me to što se neko ne želi cijepiti. Smetaju me gluposti koje neki od tih pišu i šire, a vjerujem da ni sami ne vjeruju u te gluposti
 

dinko1981

Well-known member
Gluposti su danas ocito postale novi standard, i od teoreticara zavjera a bogme i od mainstream medija, znanosti i politike. Covjek je primoran da od mora (dez)informacija probere i donese koliko-toliko ispravne odluke
 

visaluteju

Well-known member
I ja sam puknuo dva pfizera u 6 mjesecu, 50%radi putovanja ljetos i 50% da zastitim svoje i ljude oko sebe. Teško bi mi palo da prenesem na nekog i da taj neko loše završi (što sam imao 2 slučaja u svojoj blizini) Nakon vakcine....malo me bolila ruka dan dva i prvi dan imao malo glvobolju i to je to...(supruga i majka slicno) - Otac nece da cuje za vakcinu :)

Inace koronu sam neosjetno prošao u 11 mjesecu prosle godine, kao blažu prehladu uz gubitak njuha i ukusa, isto tako supruga, dok pazite moj zet (kao od brda odvaljen) imao koronu i 20 dana je kašljao baš puno i jedno dva mjeseca je bio jako umoran i bez snage, nije mogao na drugi sprat da se popne a da se ne zadiše dok moja sestra koja živi sa njim i bila je sa njim za vrijeme njegove izolacije nije ni dobila koronu a nisu bježali jedno od drugog...

Prije par dana od kolegice sa posla zet (sestrin muz) inace nastavnik tjelesnog u tridesetima koji skoro pa nikad nije bio kod doktora bio na kisiku i jedva jedva ostao ziv od korone, kolegica kaze da je u toj bolnici tad bilo jos 5-6 mladjih momaka koji se bore za zivot...

Izgleda da je baš individualno kako će ko proći...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
tak da mi je bitno samo da uzmem najmanje invazivno cjepivo da dobijem papire.
Onda Johnson... namjanje štiti i dovoljno je samo jedno cijepljenje za potvrdu, ako se nije nešto promjenilo u zadnjih mjesec dana.

Moderne i Fajzera, jel se netko razumije da objasni?
Neznam tehnikalije, oboje su ova mrna Bill Gates gušter cijepiva. Meni donekle bitna razlika je bila što sa Pfizerom možeš ranije po drugu dozu, posljedično i potvrdu dobiješ ranije.
 

szahtila

Well-known member
Od mog kolege cura dobila je koronu u februaru, bili zajedno u istom stanu u izolaciji, on se nije zarazio, a ona je trenutno odprilike u 7-mom mjesecu trudnoće. Nuspojave su zaista individualne kod korone
 

dinko1981

Well-known member
I ja sam puknuo dva pfizera u 6 mjesecu, 50%radi putovanja ljetos i 50% da zastitim svoje i ljude oko sebe. Teško bi mi palo da prenesem na nekog i da taj neko loše završi
Ne shvacam kako ja svoji necijepljenjem mogu ugroziti drugu osobu? Svi su do sada imali priliku da se cijepe, kao i ja, i da preuzmu vlastitu odgovornost i rizik necijepljenjem. Uz to i cijepljeni ljudi mogu prenesti virus, barem tako kazu...
 

szahtila

Well-known member
Ugrožavaš na isti način kao što necijepljena djeca prenose ospice u vrtiću
Vjerojatnije je da je prošao asimptomatski, jer je 100% bio u kontaktu s virusom. Nije razvio ni protutijela, već je obrana bila na staničnoj razini.
Kako god, za koji mjesec postaje tata.
 

visaluteju

Well-known member
Ne shvacam kako ja svoji necijepljenjem mogu ugroziti drugu osobu? Svi su do sada imali priliku da se cijepe, kao i ja, i da preuzmu vlastitu odgovornost i rizik necijepljenjem. Uz to i cijepljeni ljudi mogu prenesti virus, barem tako kazu...
Mogu i cijepljeni prenjeti ali teže i manje su sanse i kraci je taj period zaraznosti... (Bar sam tako citao)
Mislim na scenario gdje ja pokupim koronu prodjem kao sa prehladom a usput zarazim babu u komsiluku i ona umre. Male su sanse ali imao sam slican slucaj u svojoj blizini
 

Profiler07

Well-known member
Mogu i cijepljeni prenjeti ali teže i manje su sanse i kraci je taj period zaraznosti... (Bar sam tako citao)
Mislim na scenario gdje ja pokupim koronu prodjem kao sa prehladom a usput zarazim babu u komsiluku i ona umre. Male su sanse ali imao sam slican slucaj u svojoj blizini
Pa ako je tako zasto je sad Čifutland najzarazenija drzava?
 

dinko1981

Well-known member
Mogu i cijepljeni prenjeti ali teže i manje su sanse i kraci je taj period zaraznosti... (Bar sam tako citao)
Mislim na scenario gdje ja pokupim koronu prodjem kao sa prehladom a usput zarazim babu u komsiluku i ona umre. Male su sanse ali imao sam slican slucaj u svojoj blizini
Ali ta baba se onda nije svjesno cijepila jer je imala priliku isto kao i ja, i preuzela je taj rizik
 
Na vrh